Födelseregister

Personregister till födelse- och dopböcker, från det att de började föras (vanligtvis i slutet av 1600-talet) till 1800-talets andra hälft, i många fall även senare. Registret omfattar hela Kronobergs län, större delen av Värmlands län, ett åttiotal församlingar i landskapet Södermanland samt vissa församlingar i Blekinge län, Jönköpings län, Kalmar län, Kristianstads län, Norrbottens län, Stockholms län/stad och Västernorrlands län. Dessutom ingår hela Gotlands, Gävleborgs, Göteborgs och Bohus län, Hallands, Jönköpings, Kalmar, Norrbottens, Skaraborgs, Stockholms län/stad, Södermanlands, Uppsala, Värmlands, Västerbottens, Västernorrlands, Västmanlands, Älvsborgs, Örebro och Östergötlands län för åren 1800-1840. Registret är ett pågående projekt och mer sökbart material kommer att tillkomma efterhand.

FörkortningBeskrivning
AD ArkivDigital
BSF Botvidbygdens Släktforskarförening
ESSF Eskilstuna-Strängnäs Släktforskarförening
KFV Katrineholm-Flen-Vingåkers släktforskarförening
KGF Kronobergs Genealogiska Förening
LBFF Lulebygdens forskarförening
P Privatperson
NOSFF Nyköping-Oxelösunds Släktforskarförening
NSFF Norrtälje Släktforskarförening
NSFK Nora Släktforskare
OO Olle Överby
PBFF Pitebygdens forskarförening
SBFFE Släkt- och Bygdeforskarföreningen Engelbrekt
SLD Släktdata
SSff Södertälje Släktforskarförening
VSFF Värmlands Släktforskarförening
ÖLA Östersunds Landsarkiv
LänFörsamlingÅrtal (luckor finns)Tillverkare
Blekinge Asarum 1800-1840 AD
Blekinge Augerum 1800-1840 AD
Blekinge Backaryd 1707-1840,1857-1895 KGF, AD
Blekinge Bräkne-Hoby 1677-1900 KGF
Blekinge Edestad 1721-1840 KGF, AD
Blekinge Elleholm 1803-1808 AD
Blekinge Eringsboda 1854-1894 KGF
Blekinge Fridlevstad 1800-1840 AD
Blekinge Förkärla 1713-1840 KGF, AD
Blekinge Gammalstorp 1800-1840 AD
Blekinge Hjortsberga 1721-1840 KGF, AD
Blekinge Hällaryd 1800-1840,1884-1914 SLD, AD
Blekinge Jämjö 1800-1840 AD
Blekinge Jämshög 1764-1792,1818-1840 KGF, AD
Blekinge Karlshamn 1800-1840 AD
Blekinge Karlskrona amiralitetsförsamling 1800-1840 AD
Blekinge Karlskrona stadsförsamling 1800-1840 AD
Blekinge Karlskrona tyska församling 1800-1840 AD
Blekinge Kristianopel 1800-1840 AD
Blekinge Listerby 1800-1840 AD
Blekinge Lösen 1800-1840 AD
Blekinge Mjällby 1800-1840 AD
Blekinge Mörrum 1800-1840 AD
Blekinge Nättraby 1800-1840 AD
Blekinge Ramdala 1799-1846 KGF
Blekinge Ronneby 1777-1840,1859-1861,1877-1894 KGF, AD
Blekinge Rödeby 1800-1840 AD
Blekinge Sturkö 1800-1840 AD
Blekinge Torhamn 1800-1840 AD
Blekinge Tving 1800-1840 AD
Blekinge Ysane 1800-1840 AD
Blekinge Åryd 1800-1840 AD
Blekinge Öljehult 1861-1895 KGF
Blekinge, Kristianstad Sölvesborg 1800-1840 AD
Dalarna Malingsbo 1800-1840 SBFFE
Dalarna Söderbärke 1800-1840 SBFFE
Gotland Akebäck 1800-1840 AD
Gotland Ala 1688-1796,1800-1840 SLD, AD
Gotland Alskog 1800-1840 AD
Gotland Alva 1800-1826 AD
Gotland Anga 1688-1840 SLD, AD
Gotland Ardre 1800-1840 AD
Gotland Atlingbo 1800-1840 AD
Gotland Barlingbo 1717-1860 SLD
Gotland Björke 1724-1860 SLD, AD
Gotland Boge 1800-1840 AD
Gotland Bro 1800-1840 AD
Gotland Burs 1800-1840 AD
Gotland Buttle 1716-1860 SLD, AD
Gotland Bäl 1813-1840 AD
Gotland Dalhem 1800-1840 AD
Gotland Eke 1820-1840 AD
Gotland Ekeby 1800-1840 AD
Gotland Eksta 1723-1860 SLD, AD
Gotland Endre 1800-1840 AD
Gotland Eskelhem 1730-1860 SLD, AD
Gotland Etelhem 1800-1840 AD
Gotland Fardhem 1800-1840 AD
Gotland Fide 1809-1840 AD
Gotland Fole 1800-1840 AD
Gotland Follingbo 1737-1860 SLD, AD
Gotland Fröjel 1681-1860 SLD, AD
Gotland Fårö 1800-1840 AD
Gotland Gammelgarn 1800-1840 AD
Gotland Ganthem 1800-1840 AD
Gotland Garde 1800-1840 AD
Gotland Gerum 1800-1840 AD
Gotland Gothem 1708-1715,1725-1743,1800-1840 SLD, AD
Gotland Grötlingbo 1800-1840 AD
Gotland Guldrupe 1716-1860 SLD, AD
Gotland Hablingbo 1800-1840 AD
Gotland Hall 1800-1812,1832-1840 AD
Gotland Halla 1800-1840 AD
Gotland Hamra 1714-1861 SLD, AD
Gotland Hangvar 1800-1810,1832-1840 AD
Gotland Havdhem 1800-1840 AD
Gotland Hejde 1800-1840 AD
Gotland Hejdeby 1800-1840 AD
Gotland Hejnum 1800-1840 AD
Gotland Hellvi 1740-1860 SLD, AD
Gotland Hemse 1800-1840 AD
Gotland Hogrän 1783-1860 SLD, AD
Gotland Hörsne med Bara 1684-1860 SLD, AD
Gotland Klinte 1800-1840 AD
Gotland Kräklingbo 1688-1861 SLD, AD
Gotland Källunge 1800-1840 AD
Gotland Lau 1800-1840 AD
Gotland Levide 1800-1840 AD
Gotland Linde 1800-1840 AD
Gotland Lojsta 1655-1701,1732-1840 SLD, AD
Gotland Lokrume 1800-1840 AD
Gotland Lummelunda 1800-1840 AD
Gotland Lye 1800-1840 AD
Gotland Lärbro 1736-1899 SLD, AD
Gotland Martebo 1800-1840 AD
Gotland Mästerby 1800-1840 AD
Gotland Norrlanda 1708-1715,1725-1743,1800-1840 SLD, AD
Gotland När 1800-1840 AD
Gotland Näs 1800-1840 AD
Gotland Othem 1800-1840 AD
Gotland Roma 1723-1860 SLD, AD
Gotland Rone 1800-1840 AD
Gotland Sanda 1800-1840 AD
Gotland Silte 1800-1840 AD
Gotland Sjonhem 1790-1861 SLD, AD
Gotland Sproge 1800-1840 AD
Gotland Stenkumla 1727-1860 SLD, AD
Gotland Stenkyrka 1800-1840 AD
Gotland Stånga 1800-1840 AD
Gotland Sundre 1800-1840 AD
Gotland Tingstäde 1800-1840 AD
Gotland Tofta 1800-1840 AD
Gotland Träkumla 1777-1860 SLD, AD
Gotland Vall 1782-1860 SLD, AD
Gotland Vallstena 1747-1861 SLD, AD
Gotland Vamlingbo 1800-1840 AD
Gotland Viklau 1800-1840 AD
Gotland Visby landsförsamling 1829-1840 AD
Gotland Visby stadsförsamling 1800-1840 AD
Gotland Vänge 1716-1860 SLD, AD
Gotland Väskinde 1800-1840 AD
Gotland Västergarn 1800-1840 AD
Gotland Västerhejde 1800-1840 AD
Gotland Väte 1800-1840 AD
Gotland Öja 1714-1860 SLD, AD
Gotland Östergarn 1800-1840 AD
Gävleborg Alfta 1800-1840 AD
Gävleborg Arbrå 1800-1840 AD
Gävleborg Bergsjö 1800-1840 AD
Gävleborg Bjuråker 1800-1840 AD
Gävleborg Bollnäs 1800-1840 AD
Gävleborg Delsbo 1800-1840 AD
Gävleborg Enånger 1800-1840 AD
Gävleborg Finska artilleriets kompanier i Gävle 1812-1814 AD
Gävleborg Forsa 1800-1840 AD
Gävleborg Färila 1800-1840 AD
Gävleborg Gnarp 1800-1840 AD
Gävleborg Gävle Heliga Trefaldighet 1800-1840 AD
Gävleborg Hamrånge 1800-1840 AD
Gävleborg Hanebo 1800-1840 AD
Gävleborg Harmånger 1800-1840 AD
Gävleborg Hassela 1800-1840 AD
Gävleborg Hedesunda 1799-1840 AD
Gävleborg Hille 1799-1840 AD
Gävleborg Hudiksvall 1800-1840 AD
Gävleborg Hälsingtuna 1800-1840 AD
Gävleborg Hög 1800-1840 AD
Gävleborg Högbo 1800-1840 AD
Gävleborg Idenor 1800-1841 AD
Gävleborg Ilsbo 1800-1840 AD
Gävleborg Järvsö 1800-1840 AD
Gävleborg Jättendal 1800-1840 AD
Gävleborg Ljusdal 1800-1840 AD
Gävleborg Mo 1800-1840 AD
Gävleborg Nianfors 1800-1840 AD
Gävleborg Njutånger 1800-1840 AD
Gävleborg Norrala 1800-1840 AD
Gävleborg Norrbo 1800-1840 AD
Gävleborg Ovansjö 1800-1840 AD
Gävleborg Ovanåker 1804-1840 AD
Gävleborg Rengsjö 1800-1840 AD
Gävleborg Rogsta 1800-1840 AD
Gävleborg Segersta 1800-1840 AD
Gävleborg Skog 1800-1841 AD
Gävleborg Söderala 1800-1840 AD
Gävleborg Söderhamn 1800-1840 AD
Gävleborg Torsåker 1800-1840 AD
Gävleborg Trönö 1800-1840 AD
Gävleborg Undersvik 1807-1840 AD
Gävleborg Valbo 1800-1840 AD
Gävleborg Voxna 1800-1840 AD
Gävleborg Åmot 1800-1840 AD
Gävleborg Årsunda 1800-1840 AD
Gävleborg Österfärnebo 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Angered 1753-1772,1821-1938 SLD
Göteborgs och Bohus Askim 1807-1840 AD
Göteborgs och Bohus Askum 1800-1840 SLD
Göteborgs och Bohus Backa 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Bergum 1741-1844 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Björlanda 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Bokenäs 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Brastad 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Bro 1800-1840,1930-1838 AD
Göteborgs och Bohus Bärfendal 1626-1897 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Bäve 1812-1840,1921-1938 AD
Göteborgs och Bohus Dragsmark 1685-1930 SLD
Göteborgs och Bohus Fiskebäckskil 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Forshälla 1688-1940 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Foss 1688-1860 SLD
Göteborgs och Bohus Fässberg 1800-1840,1861-1888 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Grinneröd 1799-1712,1747-1811,1824-1840 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Grundsund 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Gullholmen 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Amiralitetsvarvsförsamling 1800-1820 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Christinæ Tyska 1726-1774 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Domkyrkoförsamling 1800-1898 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs engelska 1822-1839 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs fattighusförsamling 1812-1840 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Gamlestad 1883-1894 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Haga 1882-1939 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Hospitalförsamling 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Karl Johan 1823-1840,1885,1891-1892,1900-1910,1813-1726 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Kristine 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Marieberg 1800-1822 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Masthugg 1898,1900-1901,1906-1938 SLD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Nya Varvet 1816-1840 AD
Göteborgs och Bohus Göteborgs Oscar Fredrik 1875-1908 SLD
Göteborgs och Bohus Harestad 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Hede 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Herrestad 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Hjärtum 1686-1931 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Hogdal 1800-1813 AD
Göteborgs och Bohus Håby 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Hålta 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Härryda 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Högås 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Jörlanda 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Kareby 1815-1840 AD
Göteborgs och Bohus Karl Johan 1910-1916 SLD
Göteborgs och Bohus Karlstens slottsförsamling 1809-1840 AD
Göteborgs och Bohus Klädesholmen 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Klövedal 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Krokstad 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Kungshamn 1800-1840 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Kungälv 1796-1843 SLD
Göteborgs och Bohus Kållered 1800-1940 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Käringön 1711-1840 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Landvetter 1762-1861 SLD
Göteborgs och Bohus Lane-Ryr 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Lindome 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Ljung 1688-1708,1747-1762,1800-1840,1895-1936 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Lommeland 1800-1814 AD
Göteborgs och Bohus Lundby 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Lur 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Lycke 1797-1840 AD
Göteborgs och Bohus Lyse 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Lysekil 1800-1860 AD
Göteborgs och Bohus Långelanda 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Marstrand 1731-1933 SLD
Göteborgs och Bohus Mo 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Mollösund 1711-1840 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Morlanda 1711-1840 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Myckleby 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Naverstad 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Norum 1690-1843 SLD
Göteborgs och Bohus Nya Älvsborg 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Näsinge 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Partille 1800-1829 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Resteröd 1688-1938 SLD
Göteborgs och Bohus Romelanda 1812-1840 AD
Göteborgs och Bohus Rönnäng 1797-1942 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Sanne 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Skee 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Skredsvik 1689-1860 SLD
Göteborgs och Bohus Solberga 1694-1746,1751-1927 SLD
Göteborgs och Bohus Spekeröd 1690-1840 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Stala 1839-1851,1860-1897 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Stenkyrka 1779-1932 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Strömstad 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Styrsö 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Svarteborg 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Säve 1821-1840 AD
Göteborgs och Bohus Tanum 1719-1860 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Tjärnö 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Torp 1688-1897 SLD
Göteborgs och Bohus Torsby 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Torslanda 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Tossene 1651-1898 SLD
Göteborgs och Bohus Tuve 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Ucklum 1714-1764,1800-1840,1895-1933 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Uddevalla 1700-1860,1892-940 SLD
Göteborgs och Bohus Valla 1691-1929 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Västerlanda 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Västra Frölunda 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Ytterby 1800-1840 AD
Göteborgs och Bohus Öckerö 1684-1728,1795-1894 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Ödsmål 1714-1840 SLD, AD
Göteborgs och Bohus Örgryte 1800-1840,1861-1891 SLD, AD
Göteborgs och Bohus, Älvsborg Råda 1800-1840,1854-1886 SLD, AD
Halland Abild 1800-1840 AD
Halland Alfshög 1800-1840 AD
Halland Asige 1813-1840 AD
Halland Askome 1800-1840 AD
Halland Breared 1800-1840 AD
Halland Dagsås 1828-1840 AD
Halland Drängsered 1800-1840 AD
Halland Eftra 1800-1840 AD
Halland Eldsberga 1800-1840 AD
Halland Enslöv 1799-1840 AD
Halland Fagered 1800-1840 AD
Halland Falkenberg 1800-1840 AD
Halland Femsjö 1800-1840 AD
Halland Fjärås 1800-1840 AD
Halland Frillesås 1677-1935 AD
Halland Färgaryd 1800-1840 AD
Halland Förlanda 1800-1840 AD
Halland Getinge 1820-1840 AD
Halland Grimeton 1800-1840 AD
Halland Gunnarp 1800-1840 AD
Halland Gällared 1800-1840 AD
Halland Gällinge 1800-1840 AD
Halland Gödestad 1800-1840 AD
Halland Halmstad 1800-1840 AD
Halland Hanhals 1800-1840 AD
Halland Harplinge 1800-1840 AD
Halland Hasslöv 1800-1840 AD
Halland Hishult 1800-1840 AD
Halland Holm 1814-1840 AD
Halland Hunnestad 1800-1840 AD
Halland Idala 1800-1840 AD
Halland Jälluntofta 1800-1840 AD
Halland Kinnared 1800-1840 AD
Halland Knäred 1800-1840 AD
Halland Krogsered 1800-1840 AD
Halland Kungsbacka 1800-1840 AD
Halland Kvibille 1800-1840 AD
Halland Källsjö 1800-1840 AD
Halland Köinge 1800-1840 AD
Halland Laholms landsförsamling 1841-1931 P
Halland Laholms stadsförsamling 1697-1909 P, AD
Halland Landa 1681-1915 SLD, AD
Halland Lindberg 1800-1840 AD
Halland Ljungby 1800-1840 AD
Halland Långaryd 1800-1840 AD
Halland Morup 1800-1840 AD
Halland Nösslinge 1800-1840 AD
Halland Okome 1800-1840 AD
Halland Onsala 1800-1840 AD
Halland Rolfstorp 1800-1840 AD
Halland Ränneslöv 1800-1840 AD
Halland Rävinge 1819-1840 AD
Halland Skrea 1800-1840 AD
Halland Skummeslöv 1800-1840 AD
Halland Skällinge 1800-1840 AD
Halland Släp 1800-1840 AD
Halland Slättåkra 1800-1840 AD
Halland Slöinge 1800-1840 AD
Halland Snöstorp 1800-1840 AD
Halland Spannarp 1800-1840 AD
Halland Stafsinge 1800-1840 AD
Halland Stamnared 1800-1840 AD
Halland Steninge 1800-1840 AD
Halland Stråvalla 1800-1840 AD
Halland Svartrå 1800-1840 AD
Halland Sällstorp 1800-1840 AD
Halland Södra Unnaryd 1800-1840 AD
Halland Söndrum 1800-1840 AD
Halland Tjärby 1800-1840 AD
Halland Torpa 1800-1840 AD
Halland Torup 1800-1840 AD
Halland Träslöv 1800-1840 AD
Halland Trönninge 1800-1840 AD
Halland Tvååker 1800-1840 AD
Halland Tölö 1800-1840 AD
Halland Tönnersjö 1800-1840 AD
Halland Ullared 1800-1840 AD
Halland Valinge 1800-1840 AD
Halland Vallda 1800-1840 AD
Halland Vapnö 1800-1840 AD
Halland Varbergs slottsförsamling 1800-1837 AD
Halland Varbergs stadsförsamling 1800-1840 AD
Halland Veddige 1800-1840 AD
Halland Veinge 1800-1840 AD
Halland Vessige 1800-1840 AD
Halland Vinberg 1800-1840 AD
Halland Våxtorp 1800-1840 AD
Halland Värö 1800-1840 AD
Halland Ysby 1800-1840 AD
Halland Årstad 1813-1840 AD
Halland Ås 1800-1840 AD
Halland Älvsåker 1800-1840 AD
Halland Ölmevalla 1800-1840 AD
Halland Östra Karup 1800-1840 AD
Jämtland Alanäs 1706-1712,1810-1875 ÖLA
Jämtland Alsen 1689-1875 ÖLA
Jämtland Aspås 1689-1883 ÖLA
Jämtland Berg 1695-1875 ÖLA
Jämtland Bodsjö 1689-1740,1751-1790,1798-1875 ÖLA
Jämtland Brunflo 1689-1875 ÖLA
Jämtland Bräcke 1781-1875 ÖLA
Jämtland Fors 1689-1718,1726-1902 ÖLA, AD
Jämtland Frostviken 1840-1875 ÖLA
Jämtland Frostvikens lappförsamling 1842-1875 ÖLA
Jämtland Frösö 1692-1875 ÖLA
Jämtland Föllinge 1737-1875 ÖLA
Jämtland Föllinge lappförsamling 1747-1853 ÖLA
Jämtland Hackås 1703-17631814-1875 ÖLA
Jämtland Hallen 1693-1875 ÖLA
Jämtland Hammerdal 1687-1875 ÖLA
Jämtland Hede 1776-1875 ÖLA
Jämtland Hede lappförsamling 1851-1858 ÖLA
Jämtland Hotagen 1846-1875 ÖLA
Jämtland Hotagens lappförsamling 1855-1875 ÖLA
Jämtland Håsjö 1689-1875 ÖLA
Jämtland Häggenås 1693-1875 ÖLA
Jämtland Hällesjö 1689-1889 ÖLA, AD
Jämtland Kall 1689-1875 ÖLA
Jämtland Klövsjö 1695-1875 ÖLA
Jämtland Kyrkås 1693-1721,1737-1875 ÖLA
Jämtland Linsell 1789-1793,1806-1875 ÖLA
Jämtland Lit 1694-1726,1739-1875 ÖLA
Jämtland Ljusnedal 1749-1875 ÖLA
Jämtland Lockne 1758-1759,1764-1767,1786-1875 ÖLA
Jämtland Marby 1764-1875 ÖLA
Jämtland Marieby 1689-1875 ÖLA
Jämtland Mattmar 1689-1875 ÖLA
Jämtland Myssjö 1703-1875 ÖLA
Jämtland Mörsil 1688-1875 ÖLA
Jämtland Norderö 1694-1725,1747-1875 ÖLA
Jämtland Nyhem 1862-1875 ÖLA
Jämtland Näs 1706-1778,1809-1875 ÖLA
Jämtland Näskott 1688-1875 ÖLA
Jämtland Offerdal 1636-1668,1687-1875 ÖLA
Jämtland Oviken 1705-1875 ÖLA
Jämtland Ragunda 1738-1739,1765-1875 ÖLA
Jämtland Revsund 1688-1875 ÖLA
Jämtland Rätan 1695-1875 ÖLA
Jämtland Rödön 1688-1875 ÖLA
Jämtland Storsjö 1750-1776,1834-1860,1863-1875 ÖLA
Jämtland Stugun 1689-1720,1734-1875 ÖLA
Jämtland Sundsjö 1688-1875 ÖLA
Jämtland Sunne 1692-1875 ÖLA
Jämtland Tännäs 1749-1860,1863-1875 ÖLA
Jämtland Undersåker 1689-1875 ÖLA
Jämtland Vemdalen 1786-1875 ÖLA
Jämtland Ytterhogdal 1681-1875 ÖLA
Jämtland Åre 1689-1759,1763-1883 ÖLA
Jämtland Ås 1726-1875 ÖLA
Jämtland Åsarne 1861-1875 ÖLA
Jämtland Älvros 1795,1798-1830,1860-1875 ÖLA
Jämtland Östersund 1789-1875 ÖLA
Jämtland Överhogdal 1690-1875 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Lillhärdal 1691-1875 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Sveg 1730-1749,1860-1875 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Undersåkers lappförsamling 1783-1877 ÖLA
Jämtland, Västerbotten, Västernorrland Tåsjö 1783-1875 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Bodum 1826-1875 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Borgvattnet 1781-1883 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Fjällsjö 1684-1875 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Ström 1695-1711,1714-1875 ÖLA
Jönköping Adelöv 1800-1840 AD
Jönköping Almesåkra 1800-1840 AD
Jönköping Alseda 1800-1840 AD
Jönköping Anderstorp 1800-1840 AD
Jönköping Angerdshestra 1800-1840 AD
Jönköping Bankeryd 1800-1840 AD
Jönköping Barkeryd 1800-1840 AD
Jönköping Barnarp 1800-1840 AD
Jönköping Bellö 1800-1840 AD
Jönköping Björkö 1800-1840 AD
Jönköping Bondstorp 1800-1840 AD
Jönköping Bosebo 1806-1840 AD
Jönköping Bottnaryd 1806-1840 AD
Jönköping Bredaryd 1806-1840 AD
Jönköping Bredestad 1806-1840 AD
Jönköping Bringetofta 1806-1840 AD
Jönköping Burseryd 1806-1840 AD
Jönköping Byarum 1806-1840 AD
Jönköping Bäckaby 1806-1840 AD
Jönköping Bäckseda 1806-1840 AD
Jönköping Bälaryd 1806-1840 AD
Jönköping Dannäs 1806-1840 AD
Jönköping Edshult 1800-1840 AD
Jönköping Eksjö 1800-1840 AD
Jönköping Eksjö landsförsamling 1800-1840 AD
Jönköping Flisby 1800-1840 AD
Jönköping Forserum 1800-1840 AD
Jönköping Forsheda 1800-1840 AD
Jönköping Frinnaryd 1800-1840 AD
Jönköping Fryele 1800-1840 AD
Jönköping Fröderyd 1800-1840 AD
Jönköping Gislaved 1800-1840 AD
Jönköping Gnosjö 1800-1840 AD
Jönköping Gryteryd 1800-1840 AD
Jönköping Gränna 1800-1840 AD
Jönköping Gällaryd 1725-1770,1800-1840 KGF, AD
Jönköping Hagshult 1800-1840 AD
Jönköping Hakarp 1800-1840 AD
Jönköping Haurida 1800-1840 AD
Jönköping Hjälmseryd 1689-1869 KGF
Jönköping Hjärtlanda 1800-1840 AD
Jönköping Hult 1800-1840 AD
Jönköping Hultsjö 1703-1747,1800-1840 KGF, AD
Jönköping Hylletofta 1800-1840 AD
Jönköping Hånger 1800-1840 AD
Jönköping Hässleby 1801-1840 AD
Jönköping Höreda 1800-1840 AD
Jönköping Ingatorp 1800-1840 AD
Jönköping Järsnäs 1800-1840 AD
Jönköping Järstorp 1800-1840 AD
Jönköping Jönköpings Kristina 1800-1840 AD
Jönköping Jönköpings Sofia 1800-1840 AD
Jönköping Karlstorp 1800-1840 AD
Jönköping Korsberga 1800-1840 AD
Jönköping Kråkshult 1800-1840 AD
Jönköping Kulltorp 1800-1840 AD
Jönköping Kållerstad 1800-1840 AD
Jönköping Källeryd 1800-1811,1818-1839 AD
Jönköping Kärda 1800-1840 AD
Jönköping Kävsjö 1822-1840 AD
Jönköping Lannaskede 1800-1840 AD
Jönköping Lekeryd 1800-1840 AD
Jönköping Lemnhult 1800-1840 AD
Jönköping Linderås 1800-1840 AD
Jönköping Ljungarum 1800-1840 AD
Jönköping Lommaryd 1800-1840 AD
Jönköping Lönneberga 1800-1840 AD
Jönköping Malmbäck 1800-1840 AD
Jönköping Marbäck 1800-1840 AD
Jönköping Mellby 1800-1840 AD
Jönköping Mulseryd 1800-1840 AD
Jönköping Myresjö 1800-1840 AD
Jönköping Månsarp 1800-1840 AD
Jönköping Norra Hestra 1800-1840 AD
Jönköping Norra Ljunga 1800-1840 AD
Jönköping Norra Solberga 1800-1840 AD
Jönköping Norra Unnaryd 1800-1840 AD
Jönköping Nydala 1805-1840 AD
Jönköping Nye 1800-1840 AD
Jönköping Näsby 1800-1840 AD
Jönköping Näshult 1800-1840 AD
Jönköping Nässjö 1800-1840 AD
Jönköping Nävelsjö 1800-1840 AD
Jönköping Ramkvilla 1800-1840 AD
Jönköping Reftele 1800-1840 AD
Jönköping Rogberga 1800-1840 AD
Jönköping Rydaholm 1694-1715,1717-1721,1723-1920 KGF
Jönköping Sandseryd 1800-1840 AD
Jönköping Sandvik 1800-1840 AD
Jönköping Skede 1800-1840 AD
Jönköping Skepperstad 1800-1840 AD
Jönköping Skirö 1800-1840 AD
Jönköping Skärstad 1800-1840 AD
Jönköping Stenberga 1800-1840 AD
Jönköping Stengårdshult 1800-1840 AD
Jönköping Stockaryd 1800-1840 AD
Jönköping Svarttorp 1800-1840 AD
Jönköping Svenarum 1800-1840 AD
Jönköping Säby 1800-1840 AD
Jönköping Södra Hestra 1800-1840 AD
Jönköping Södra Solberga 1800-1840 AD
Jönköping Tofteryd 1800-1840 AD
Jönköping Torskinge 1800-1840 AD
Jönköping Valdshult 1800-1840 AD
Jönköping Vallsjö 1800-1840 AD
Jönköping Vetlanda 1800-1840 AD
Jönköping Villstad 1800-1840 AD
Jönköping Vireda 1800-1840 AD
Jönköping Virserum 1800-1840 AD
Jönköping Visingsö 1800-1840 AD
Jönköping Vrigstad 1800-1840 AD
Jönköping Våthult 1800-1840 AD
Jönköping Värnamo 1825-1842 AD
Jönköping Åker 1800-1840 AD
Jönköping Ås 1800-1840 AD
Jönköping Åsenhöga 1800-1840 AD
Jönköping Ödestugu 1800-1840 AD
Jönköping Öggestorp 1800-1840 AD
Jönköping Ökna 1800-1840 AD
Jönköping Ölmstad 1800-1840 AD
Jönköping Öreryd 1800-1840 AD
Kalmar Alböke 1800-1840 AD
Kalmar Algutsrum 1800-1840 AD
Kalmar Arby 1800-1840 AD
Kalmar Blackstad 1800-1840 AD
Kalmar Borgholm 1820-1825 AD
Kalmar Bredsättra 1800-1840 AD
Kalmar Bäckebo 1800-1840 AD
Kalmar Böda 1800-1840 AD
Kalmar Djursdala 1800-1840 AD
Kalmar Döderhult 1800-1840 AD
Kalmar Dörby 1800-1840 AD
Kalmar Egby 1800-1840 AD
Kalmar Fagerhult 1800-1840 AD
Kalmar Fliseryd 1800-1840 AD
Kalmar Frödinge 1800-1840 AD
Kalmar Föra 1800-1840 AD
Kalmar Förlösa 1800-1840 AD
Kalmar Gamleby 1800-1840 AD
Kalmar Gladhammar 1800-1840 AD
Kalmar Glömminge 1800-1840 AD
Kalmar Gräsgård 1800-1840 AD
Kalmar Gårdby 1800-1840 AD
Kalmar Gårdveda 1800 AD
Kalmar Gärdslösa 1800-1840 AD
Kalmar Hagby 1800-1840 AD
Kalmar Hallingeberg 1800-1840 AD
Kalmar Halltorp 1800-1840 AD
Kalmar Hjorted 1800-1840 AD
Kalmar Hossmo 1800-1840 AD
Kalmar Hulterstad 1800-1840 AD
Kalmar Högby 1800-1840 AD
Kalmar Högsby 1800-1840 AD
Kalmar Högsrum 1800-1840 AD
Kalmar Järeda 1800-1840 AD
Kalmar Kalmar landsförsamling 1813-1840 AD
Kalmar Kalmar slottsförsamling 1800-1840 AD
Kalmar Kalmar stadsförsamling 1800-1840 AD
Kalmar Kastlösa 1800-1840 AD
Kalmar Kläckeberga 1800-1840 AD
Kalmar Kristdala 1800-1840 AD
Kalmar Kristvalla 1800-1840 AD
Kalmar Kråksmåla 1800-1840 AD
Kalmar Källa 1800-1840 AD
Kalmar Köping 1800-1840 AD
Kalmar Ljungby 1800-1840 AD
Kalmar Locknevi 1800-1840 AD
Kalmar Lofta 1800-1840 AD
Kalmar Loftahammar 1800-1840 AD
Kalmar Långemåla 1800-1840 AD
Kalmar Långlöt 1800-1840 AD
Kalmar Löt 1800-1840 AD
Kalmar Madesjö 1800-1840 AD
Kalmar Misterhult 1800-1840 AD
Kalmar Mortorp 1800-1840 AD
Kalmar Målilla med Gårdveda 1800-1840 AD
Kalmar Mönsterås 1800-1840 AD
Kalmar Mörbylånga 1800-1840 AD
Kalmar Mörlunda 1800-1840 AD
Kalmar Norra Möckleby 1800-1840 AD
Kalmar Odensvi 1800-1840 AD
Kalmar Oskar 1800-1840 AD
Kalmar Pelarne 1800-1840 AD
Kalmar Persnäs 1800-1840 AD
Kalmar Resmo 1800-1840 AD
Kalmar Runsten 1800-1840 AD
Kalmar Ryssby 1800-1840 AD
Kalmar Räpplinge 1800-1840 AD
Kalmar Sandby 1800-1840 AD
Kalmar Segerstad 1800-1840 AD
Kalmar Smedby 1800-1840 AD
Kalmar Stenåsa 1800-1840 AD
Kalmar Söderåkra 1800-1840 AD
Kalmar Södra Möckleby 1800-1840 AD
Kalmar Södra Vi 1800-1840 AD
Kalmar Torslunda 1800-1840 AD
Kalmar Torsås 1800-1840 AD
Kalmar Tuna 1800-1840 AD
Kalmar Tveta 1800-1840 AD
Kalmar Törnsfall 1800-1840 AD
Kalmar Ukna 1800-1840 AD
Kalmar Vena 1800-1840 AD
Kalmar Ventlinge 1800-1840 AD
Kalmar Vickleby 1800-1840 AD
Kalmar Vimmerby landsförsamling 1815-1840 AD
Kalmar Vimmerby stadsförsamling 1800-1840 AD
Kalmar Vissefjärda 1700-1840 KGF, AD
Kalmar Voxtorp 1800-1840 AD
Kalmar Västervik 1800-1840 AD
Kalmar Västra Ed 1800-1840 AD
Kalmar Västrum 1800-1840 AD
Kalmar Åby 1800-1840 AD
Kalmar Ålem 1800-1840 AD
Kalmar Ås 1800-1840 AD
Kristianstad Andrarum 1807-1812 AD
Kristianstad Ausås 1800-1840 AD
Kristianstad Barkåkra 1800-1840 AD
Kristianstad Benestad 1800-1840 AD
Kristianstad Björnekulla 1800-1840 AD
Kristianstad Bollerup 1800-1840 AD
Kristianstad Bolshög 1800-1840 AD
Kristianstad Borrby 1800-1840 AD
Kristianstad Brönnestad 1800-1840 AD
Kristianstad Brösarp 1800-1840 AD
Kristianstad Degeberga 1800-1840 AD
Kristianstad Djurröd 1800-1840 AD
Kristianstad Emmislöv 1800-1840 AD
Kristianstad Everöd 1800-1840 AD
Kristianstad Fagerhult 1800-1840 AD
Kristianstad Farstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Finja 1800-1840 AD
Kristianstad Fjälkestad 1800-1840 AD
Kristianstad Fjälkinge 1800-1840 AD
Kristianstad Fågeltofta 1800-1840 AD
Kristianstad Färingtofta 1800-1840 AD
Kristianstad Färlöv 1800-1840 AD
Kristianstad Förslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Gladsax 1800-1840 AD
Kristianstad Glimåkra 1800-1840 AD
Kristianstad Grevie 1800-1840 AD
Kristianstad Gryt 1800-1840 AD
Kristianstad Gråmanstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Gualöv 1818-1840 AD
Kristianstad Gumlösa 1800-1840 AD
Kristianstad Gustav Adolf 1800-1840 AD
Kristianstad Hammenhög 1800-1840 AD
Kristianstad Hannas 1800-1840 AD
Kristianstad Hjärnarp 1800-1840 AD
Kristianstad Huaröd 1800-1840 AD
Kristianstad Hästveda 1800-1840 AD
Kristianstad Höja 1800-1840 AD
Kristianstad Hörja 1800-1840 AD
Kristianstad Hörröd 1800-1840 AD
Kristianstad Ignaberga 1800-1840 AD
Kristianstad Ivetofta 1800-1840 AD
Kristianstad Ivö 1800-1840 AD
Kristianstad Järrestad 1800-1840 AD
Kristianstad Kiaby 1800-1840 AD
Kristianstad Kristianstads garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Kristianstad Kristianstads slottsförsamling 1811-1840 AD
Kristianstad Kristianstads stadsförsamling 1800-1840 AD
Kristianstad Kverrestad 1800-1840 AD
Kristianstad Kvidinge 1800-1840 AD
Kristianstad Kviinge 1800-1840 AD
Kristianstad Källna 1800-1840 AD
Kristianstad Köpinge 1800-1840 AD
Kristianstad Linderöd 1800-1840 AD
Kristianstad Loshult 1800-1885 KGF
Kristianstad Lyngsjö 1800-1840 AD
Kristianstad Maglehem 1800-1840 AD
Kristianstad Matteröd 1800-1840 AD
Kristianstad Munka-Ljungby 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Mellby 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Sandby 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Strö 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Åkarp 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Åsum 1800-1811,1815-1840 AD
Kristianstad Nosaby 1800-1840 AD
Kristianstad Nymö 1800-1862 SLD
Kristianstad Näsum 1800-1840 AD
Kristianstad Nävlinge 1800-1840 AD
Kristianstad Oderljunga 1800-1840 AD
Kristianstad Onslunda 1800-1840 AD
Kristianstad Oppmanna 1800-1840 AD
Kristianstad Osby 1800-1840 AD
Kristianstad Perstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Ravlunda 1800-1840 AD
Kristianstad Rebbelberga 1800-1840 AD
Kristianstad Rinkaby 1800-1858 SLD, AD
Kristianstad Riseberga 1800-1839 AD
Kristianstad Rya 1800-1840 AD
Kristianstad Råbelöv 1800-1836 AD
Kristianstad Röke 1647-1720,1734-1894 SLD
Kristianstad Rörum 1800-1840 AD
Kristianstad Sankt Olof 1800-1840 AD
Kristianstad Simris 1800-1840 AD
Kristianstad Simrishamn 1800-1840 AD
Kristianstad Skepparslöv 1800-1809,1815-1840 AD
Kristianstad Smedstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Spjutstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Starby 1800-1840 AD
Kristianstad Stiby 1800-1840 AD
Kristianstad Stoby 1800-1840 AD
Kristianstad Södra Mellby 1800-1840 AD
Kristianstad Sörby 1800-1840 AD
Kristianstad Torekov 1800-1840 AD
Kristianstad Tosterup 1800-1806,1826-1840 AD
Kristianstad Trolle-Ljungby 1818-1840 AD
Kristianstad Träne 1800-1840 AD
Kristianstad Tåssjö 1800-1840 AD
Kristianstad Tåstarp 1800-1840 AD
Kristianstad Ullstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Vallby 1800-1840 AD
Kristianstad Vankiva 1800-1840 AD
Kristianstad Vedby 1800-1840 AD
Kristianstad Verum 1800-1840 AD
Kristianstad Vinslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Visseltofta 1800-1840 AD
Kristianstad Vitaby 1800-1840 AD
Kristianstad Vittsjö 1800-1840 AD
Kristianstad Vittskövle 1800-1840 AD
Kristianstad Vånga 1800-1840 AD
Kristianstad 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Karup 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Sönnarslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Torup 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Vram 1800-1840 AD
Kristianstad Åhus 1800-1840 AD
Kristianstad Ängelholm 1800-1840 AD
Kristianstad Äsphult 1800-1840 AD
Kristianstad Önnestad 1800-1840 AD
Kristianstad Örkelljunga 1722-1940 SLD
Kristianstad Örkened 1800-1840 AD
Kristianstad Össjö 1800-1840 AD
Kristianstad Österslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Broby 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Herrestad 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Hoby 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Ingelstad 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Ljungby 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Nöbbelöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Sönnarslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Tommarp 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Vemmerlöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Vram 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Glemminge 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Häglinge 1806-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Hörup 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Ingelstorp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Konga 1813-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Löderup 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Norra Vram 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Ramsåsa 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Röstånga 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Stenestad 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Stora Köpinge 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Strövelstorp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Svensköp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tjörnarp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tranås 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tryde 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Valleberga 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Västra Broby 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Övraby 1800-1840 AD
Kronoberg Agunnaryd 1612-1652,1690-1737,1745-1920 KGF
Kronoberg Algutsboda 1722-1920 KGF
Kronoberg Almundsryd 1721-1920 KGF
Kronoberg Aneboda 1699-1706,1709-1920 KGF
Kronoberg Angelstad 1697-1920 KGF
Kronoberg Annerstad 1708-1920 KGF
Kronoberg Aringsås 1726-1920 KGF
Kronoberg Asa 1718-1731,1741-1920 KGF
Kronoberg Berg 1755-1920 KGF
Kronoberg Berga 1680-1920 KGF
Kronoberg Bergunda 1696-1920 KGF
Kronoberg Blädinge 1688-1920 KGF
Kronoberg Bolmsö 1688-1920 KGF
Kronoberg Drev 1707-1713,1723-1920 KGF
Kronoberg Dädesjö 1688-1700,1711-1920 KGF
Kronoberg Dänningelanda 1732-1920 KGF
Kronoberg Dörarp 1680-1920 KGF
Kronoberg Eke 1720-1794 KGF
Kronoberg Ekeberga 1689-1920 KGF
Kronoberg Furuby 1678-1920 KGF
Kronoberg Granhult 1696-1850 KGF
Kronoberg Gårdsby 1701-1920 KGF
Kronoberg Göteryd 1688-1920 KGF
Kronoberg Hallaryd 1638-1663,1690-1920 KGF
Kronoberg Hamneda 1671--1920 KGF
Kronoberg Hemmesjö 1693-1920 KGF
Kronoberg Herråkra 1720-1920 KGF
Kronoberg Hinneryd 1712-1920 KGF
Kronoberg Hjortsberga 1742-1920 KGF
Kronoberg Hornaryd 1707-1920 KGF
Kronoberg Hovmantorp 1688-1703,1712-1920 KGF
Kronoberg Hälleberga 1751-1920 KGF
Kronoberg Härlunda 1689-1920 KGF
Kronoberg Härlöv 1688-1920 KGF
Kronoberg Jät 1680-1920 KGF
Kronoberg Kalvsvik 1690-1920 KGF
Kronoberg Kvenneberga 1775-1920 KGF
Kronoberg Kånna 1743-1920 KGF
Kronoberg Lekaryd 1688-1920 KGF
Kronoberg Lenhovda 1689-1920 KGF
Kronoberg Lidhult 1733-1920 KGF
Kronoberg Linneryd 1721-1920 KGF
Kronoberg Ljuder 1672-1920 KGF
Kronoberg Ljungby 1752-1920 KGF
Kronoberg Långasjö 1698-1920 KGF
Kronoberg Markaryd 1688-1716,1733-1799,1860-1920 KGF
Kronoberg Mistelås 1752-1920 KGF
Kronoberg Moheda 1688-1920 KGF
Kronoberg Nottebäck 1683-1920 KGF
Kronoberg Nöbbele 1688-1714,1729-1920 KGF
Kronoberg Nöttja 1689-1920 KGF
Kronoberg Odensjö 1701-1920 KGF
Kronoberg Ormesberga 1722-1761,1789-1920 KGF
Kronoberg Pjätteryd 1677-1920 KGF
Kronoberg Ryssby 1676-1920 KGF
Kronoberg Sjösås 1690-1694,1705-1713,1722-1920 KGF
Kronoberg Skatelöv 1680-1920 KGF
Kronoberg Slätthög 1694-1920 KGF
Kronoberg Stenbrohult 1676-1920 KGF
Kronoberg Södra Ljunga 1671-1920 KGF
Kronoberg Södra Sandsjö 1732-1920 KGF
Kronoberg Söraby 1693-1920 KGF
Kronoberg Tannåker 1688-1920 KGF
Kronoberg Tegnaby 1777-1854 KGF
Kronoberg Tingsås 1686-1900 KGF
Kronoberg Tjureda 1718-1730,1741-1920 KGF
Kronoberg Tofta 1705-1785 KGF
Kronoberg Tolg 1718-1730,1742-1920 KGF
Kronoberg Torpa 1690-1920 KGF
Kronoberg Traryd 1688-1920 KGF
Kronoberg Tutaryd 1676-1920 KGF
Kronoberg Tävelsås 1705-1920 KGF
Kronoberg Urshult 1643-1645,1679-1920 KGF
Kronoberg Uråsa 1686-1920 KGF
Kronoberg Vederslöv 1688-1920 KGF
Kronoberg Virestad 1738-1920 KGF
Kronoberg Vislanda 1688-1920 KGF
Kronoberg Vittaryd 1689-1920 KGF
Kronoberg Vrå 1701-1920 KGF
Kronoberg Väckelsång 1686-1920 KGF
Kronoberg Västra Torsås 1689-1693,1720-1920 KGF
Kronoberg Växjö Fängelse 1914-1920 KGF
Kronoberg Växjö landsförsamling 1826-1920 KGF
Kronoberg Växjö stadsförsamling 1724-1920 KGF
Kronoberg Åseda 1688-1920 KGF
Kronoberg Älghult 1679-1920 KGF
Kronoberg Älmeboda 1696-1920 KGF
Kronoberg Älmhult 1905-1920 KGF
Kronoberg Öja 1696-1920 KGF
Kronoberg Öjaby 1693-1920 KGF
Kronoberg Ör 1688-1920 KGF
Kronoberg Östra Torsås 1689-1693,1712-1920 KGF
Malmöhus Allerum 1800-1836,1840 AD
Malmöhus Anderslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Annelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Arrie 1800-1840 AD
Malmöhus Ask 1813-1840 AD
Malmöhus Asmundtorp 1800-1840 AD
Malmöhus Baldringe 1800-1840 AD
Malmöhus Balkåkra 1800-1840 AD
Malmöhus Bara 1800-1840 AD
Malmöhus Barsebäck 1800-1840 AD
Malmöhus Billeberga 1800-1840 AD
Malmöhus Billinge 1800-1840 AD
Malmöhus Bjuv 1800-1840 AD
Malmöhus Bjällerup 1800-1840 AD
Malmöhus Bjäresjö 1800-1840 AD
Malmöhus Bjärshög 1800-1840 AD
Malmöhus Björka 1800-1840 AD
Malmöhus Blentarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bodarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bonderup 1800-1840 AD
Malmöhus Borgeby 1800-1837 AD
Malmöhus Borlunda 1800-1840 AD
Malmöhus Borrie 1800-1840 AD
Malmöhus Bosarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bosjökloster 1800-1840 AD
Malmöhus Brandstad 1800-1840 AD
Malmöhus Bromma 1800-1840 AD
Malmöhus Brunnby 1800-1840 AD
Malmöhus Brågarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bunkeflo 1800-1840 AD
Malmöhus Burlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Bårslöv 1832-1840 AD
Malmöhus Börringe 1807-1840 AD
Malmöhus Bösarp 1800-1840 AD
Malmöhus Dagstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Dalby 1800-1807 AD
Malmöhus Dalköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Ekeby 1800-1840 AD
Malmöhus Esarp 1800-1840 AD
Malmöhus Eskilstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Everlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Falsterbo 1800-1840 AD
Malmöhus Farhult 1800-1840 AD
Malmöhus Felestad 1800-1840 AD
Malmöhus Fjelie 1800-1840 AD
Malmöhus Fjärestad 1832-1840 AD
Malmöhus Flackarp 1800-1840 AD
Malmöhus Fleninge 1800-1840 AD
Malmöhus Flädie 1800-1840 AD
Malmöhus Fosie 1800-1840 AD
Malmöhus Frillestad 1800-1840 AD
Malmöhus Fru Alstad 1800-1840 AD
Malmöhus Fränninge 1800-1840 AD
Malmöhus Fuglie 1800-1840 AD
Malmöhus Fulltofta 1800-1840 AD
Malmöhus Genarp 1800-1840 AD
Malmöhus Gislöv 1800-1840 AD
Malmöhus Glostorp 1800-1840 AD
Malmöhus Glumslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Grönby 1800-1840 AD
Malmöhus Gudmuntorp 1800-1840 AD
Malmöhus Gullarp 1800-1840 AD
Malmöhus Gylle 1800-1840 AD
Malmöhus Gårdstånga 1800-1840 AD
Malmöhus Gärdslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Gässie 1800-1840 AD
Malmöhus Gödelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Görslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Hallaröd 1800-1840 AD
Malmöhus Halmstad 1800-1840 AD
Malmöhus Hammarlunda 1815-1840 AD
Malmöhus Hammarlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Hardeberga 1800-1840 AD
Malmöhus Harlösa 1800-1840 AD
Malmöhus Hassle-Bösarp 1800-1840 AD
Malmöhus Hedeskoga 1800-1840 AD
Malmöhus Helsingborgs stadsförsamling (Maria) 1800-1840 AD
Malmöhus Hemmesdynge 1800-1840 AD
Malmöhus Hofterup 1800-1840 AD
Malmöhus Holmby 1800-1840 AD
Malmöhus Hurva 1800-1840 AD
Malmöhus Husie 1800-1840 AD
Malmöhus Hyby 1800-1840 AD
Malmöhus Hyllie Limhamn 1800-1840 AD
Malmöhus Håslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Håstad 1800-1840 AD
Malmöhus Hällestad 1830-1834 AD
Malmöhus Härslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Hässlunda 1800-1840 AD
Malmöhus Hög 1800-1840 AD
Malmöhus Höganäs 1820-1840 AD
Malmöhus Högestad 1800-1840 AD
Malmöhus Högseröd 1805-1840 AD
Malmöhus Hököpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Hörby 1800-1840 AD
Malmöhus Höör 1800-1840 AD
Malmöhus Igelösa 1800-1840 AD
Malmöhus Ilstorp 1800-1842 AD
Malmöhus Jonstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Katslösa 1800-1840 AD
Malmöhus Kattarp 1800-1840 AD
Malmöhus Knästorp 1800-1840 AD
Malmöhus Kropp 1800-1840 AD
Malmöhus Kvistofta 1800-1840 AD
Malmöhus Kyrkheddinge 1800-1840 AD
Malmöhus Kyrkoköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Kågeröd 1800-1840 AD
Malmöhus Källs-Nöbbelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Källstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Kävlinge 1799-1840 AD
Malmöhus Lackalänga 1800-1840 AD
Malmöhus Landskrona garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Landskrona slottsförsamling 1800-1838 AD
Malmöhus Landskrona stadsförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Lemmeströ 1800-1807 AD
Malmöhus Lilla Beddinge 1800-1840 AD
Malmöhus Lilla Harrie 1800-1840 AD
Malmöhus Lilla Isie 1800-1840 AD
Malmöhus Lilla Slågarp 1800-1840 AD
Malmöhus Lockarp 1800-1840 AD
Malmöhus Lomma 1800-1840 AD
Malmöhus Lunds domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Lyby 1800-1840 AD
Malmöhus Lyngby 1800-1840 AD
Malmöhus Långaröd 1800-1840 AD
Malmöhus Löddeköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Lövestad 1800-1840 AD
Malmöhus Maglarp 1801-1840 AD
Malmöhus Malmö Caroli 1800-1840 AD
Malmöhus Malmö garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Malmö hospitalsförsamling 1804-1838 AD
Malmöhus Malmö Sankt Petri 1800-1840 AD
Malmöhus Malmö slottsförsamling 1801-1840 AD
Malmöhus Mellan-Grevie 1800-1840 AD
Malmöhus Munkarp 1800-1840 AD
Malmöhus Mölleberga 1800-1840 AD
Malmöhus Mörarp 1800-1840 AD
Malmöhus Nevishög 1820-1840 AD
Malmöhus Norra Nöbbelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Norra Rörum 1800-1840 AD
Malmöhus Norra Skrävlinge 1800-1840 AD
Malmöhus Norrvidinge 1800-1840 AD
Malmöhus Näs 1800-1840 AD
Malmöhus Odarslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Ottarp 1800-1840 AD
Malmöhus Oxie 1800-1840 AD
Malmöhus Raus 1800-1840 AD
Malmöhus Remmarlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Reslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Revinge 1831-1840 AD
Malmöhus Risekatslösa 1800-1840 AD
Malmöhus Räng 1800-1840 AD
Malmöhus Röddinge 1800-1840 AD
Malmöhus Sankt Ibb 1800-1840 AD
Malmöhus Sankt Peters kloster 1800-1840 AD
Malmöhus Saxtorp 1800-1804 AD
Malmöhus Silvåkra 1800-1840 AD
Malmöhus Simlinge 1800-1840 AD
Malmöhus Sireköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Sjörup 1800-1840 AD
Malmöhus Skabersjö 1800-1840 AD
Malmöhus Skanör 1800-1840 AD
Malmöhus Skarhult 1800-1840 AD
Malmöhus Skartofta 1800-1808 AD
Malmöhus Skeglinge 1800-1840 AD
Malmöhus Skegrie 1800-1840 AD
Malmöhus Skivarp 1800-1840 AD
Malmöhus Skurup 1800-1840 AD
Malmöhus Skårby 1800-1840 AD
Malmöhus Slimminge 1800-1840 AD
Malmöhus Snårestad 1800-1840 AD
Malmöhus Solberga 1800-1840 AD
Malmöhus Stehag 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Hammar 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Harrie 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Herrestad 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Råby 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Slågarp 1800-1840 AD
Malmöhus Stångby 1800-1840 AD
Malmöhus Stävie 1800-1840 AD
Malmöhus Svalöv 1800-1840 AD
Malmöhus Svedala 1800-1840 AD
Malmöhus Svenstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Säby 1800-1840 AD
Malmöhus Särslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Södervidinge 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Rörum 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Sallerup 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Sandby 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Åby 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Åkarp 1806-1840 AD
Malmöhus Södra Åsum 1800-1840 AD
Malmöhus Sövde 1800-1840 AD
Malmöhus Sövestad 1800-1840 AD
Malmöhus Tirup 1800-1840 AD
Malmöhus Tofta 1800-1840 AD
Malmöhus Tolånga 1800-1840 AD
Malmöhus Torrlösa 1800-1840 AD
Malmöhus Tottarp 1800-1840 AD
Malmöhus Trelleborg 1800-1840 AD
Malmöhus Tullstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Tygelsjö 1800-1840 AD
Malmöhus Uppåkra 1800-1840 AD
Malmöhus Vadensjö 1800-1840 AD
Malmöhus Vallkärra 1800-1840 AD
Malmöhus Vanstad 1800-1840 AD
Malmöhus Veberöd 1800-1840 AD
Malmöhus Vellinge 1800-1840 AD
Malmöhus Viken 1809-1840 AD
Malmöhus Villie 1800-1840 AD
Malmöhus Virke 1800-1840 AD
Malmöhus Vollsjö 1800-1840 AD
Malmöhus Vomb 1800-1840 AD
Malmöhus Välinge 1800-1840 AD
Malmöhus Välluv 1800-1840 AD
Malmöhus Väsby 1800-1840 AD
Malmöhus Västerstad 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Alstad 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Hoby 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Ingelstad 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Karaby 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Klagstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Kärrstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Nöbbelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Sallerup (Eslöv) 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Skrävlinge 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Strö 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Tommarp 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Vemmenhög 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Vemmerlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Ystads Sankt Petri 1800-1840 AD
Malmöhus Ystads Sankta Maria 1800-1840 AD
Malmöhus Äspinge 1800-1840 AD
Malmöhus Äspö 1800-1840 AD
Malmöhus Öja 1800-1840 AD
Malmöhus Önnarp 1800-1840 AD
Malmöhus Örja 1800-1840 AD
Malmöhus Örsjö 1800-1840 AD
Malmöhus Örtofta 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Grevie 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Karaby 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Klagstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Kärrstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Sallerup 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Strö 1801-1840 AD
Malmöhus Östra Torp 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Vemmenhög 1800-1840 AD
Malmöhus Östraby 1800-1840 AD
Malmöhus Öved 1800-1840 AD
Norrbotten Arjeplog 1719-1790,1860-1946 PBFF
Norrbotten Arvidsjaur 1719-1946 PBFF, AD
Norrbotten Glommersträsks kbfd 1922-1946 PBFF
Norrbotten Gällivare 1802-1826,1831-1834 AD
Norrbotten Hietaniemi 1800-1840 AD
Norrbotten Hortlax 1918-1946 PBFF
Norrbotten Jokkmokk 1800-1840 AD
Norrbotten Jukkasjärvi 1800-1840 AD
Norrbotten Karesuando 1813-1840 AD
Norrbotten Karl Gustav 1800-1840 AD
Norrbotten Kvikkjokk 1800-1840 AD
Norrbotten Luleå domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Norrbotten Luleå-Ofotens järnväg 1888-1889 LBFF
Norrbotten Markbygdens kbfd 1925-1946 PBFF
Norrbotten Nederkalix 1800-1840 AD
Norrbotten Nederluleå 1696-1860,1861-1924 LBFF, P
Norrbotten Nedertorneå 1814-1840 AD
Norrbotten Norrfjärden 1914-1946 PBFF
Norrbotten Pajala 1800-1831 AD
Norrbotten Piteå landsförsamling 1658-1946 PBFF, AD
Norrbotten Piteå stadsförsamling 1703-1806,1823-1946 PBFF, AD
Norrbotten Råneå 1693-1900 ANON3, AD
Norrbotten Silbojokk 1717-1730 PBFF
Norrbotten Södra Bergnäs kbfd 1928-1946 PBFF
Norrbotten Vittangi 1800-1840 AD
Norrbotten Älvsby 1809-1946 PBFF, AD
Norrbotten Överkalix 1800-1840 AD
Norrbotten Överluleå 1831-1840 AD
Norrbotten Övertorneå 1800-1840 AD
Skaraborg Acklinga 1747-1863,1886-1894 SLD, AD
Skaraborg Agnetorp 1689-1860 SLD, AD
Skaraborg Amnehärad 1800-1840 AD
Skaraborg Baltak 1747-1860 SLD, AD
Skaraborg Barne-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Beateberg 1800-1840 AD
Skaraborg Berg 1800-1840 AD
Skaraborg Berga 1800-1840 AD
Skaraborg Binneberg 1800-1840 AD
Skaraborg Bitterna 1800-1840 AD
Skaraborg Bjurbäck 1800-1840 AD
Skaraborg Bjurum 1800-1840 AD
Skaraborg Bjärby 1800-1840 AD
Skaraborg Bjärka 1800-1840 AD
Skaraborg Björsäter 1800-1840 AD
Skaraborg Bolum 1800-1840 AD
Skaraborg Borgunda 1805-1837 AD
Skaraborg Brandstorp 1800-1840 AD
Skaraborg Bredsäter 1800-1840 AD
Skaraborg Bredvik 1800-1840 AD
Skaraborg Brismene 1800-1840 AD
Skaraborg Broby 1800-1840 AD
Skaraborg Broddetorp 1800-1840 AD
Skaraborg Brunnhem 1800-1840 AD
Skaraborg Bäck 1800-1836 AD
Skaraborg Bällefors 1800-1840 AD
Skaraborg Bäreberg 1800-1840 AD
Skaraborg Böja 1800-1840 AD
Skaraborg Börstig 1800-1840 AD
Skaraborg Dala 1800-1840 AD
Skaraborg Daretorp 1800-1840 AD
Skaraborg Dimbo 1800-1840 AD
Skaraborg Edsvära 1800-1840 AD
Skaraborg Edåsa 1800-1832 AD
Skaraborg Eggby 1800-1840 AD
Skaraborg Ek 1800-1840 AD
Skaraborg Ekby 1800-1840 AD
Skaraborg Ekeskog 1800-1840 AD
Skaraborg Eling 1800-1840 AD
Skaraborg Enåsa 1800-1840 AD
Skaraborg Essunga 1800-1840 AD
Skaraborg Falköpings landsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Falköpings stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Flakeberg 1800-1840 AD
Skaraborg Flistad 1800-1840 AD
Skaraborg Flo 1771-1793,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Floby 1800-1840 AD
Skaraborg Forsby 1800-1840 AD
Skaraborg Forshem 1688-1715,1748-1750,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Fredsberg 1800-1840 AD
Skaraborg Fridene 1727-1854,1860-1920 SLD, AD
Skaraborg Friel 1800-1840 AD
Skaraborg Friggeråker 1800-1840 AD
Skaraborg Främmestad 1800-1840 AD
Skaraborg Fröjered 1727-1920 AD
Skaraborg Fullösa 1800-1840 AD
Skaraborg Fyrunga 1800-1840 AD
Skaraborg Fåglum 1800-1840 AD
Skaraborg Fägre 1800-1840 AD
Skaraborg Färed 1800-1840 AD
Skaraborg Gillstad 1800-1840 AD
Skaraborg Grevbäck 1800-1840 AD
Skaraborg Grolanda 1800-1840 AD
Skaraborg Gudhem 1800-1840 AD
Skaraborg Gökhem 1800-1840 AD
Skaraborg Gösslunda 1800-1840 AD
Skaraborg Götene 1800-1840 AD
Skaraborg Göteve 1800-1840 AD
Skaraborg Götlunda 1800-1840 AD
Skaraborg Habo 1800-1840 AD
Skaraborg Hagelberg 1800-1840 AD
Skaraborg Halna 1800-1840 AD
Skaraborg Halvås 1800-1840 AD
Skaraborg Hangelösa 1800-1840 AD
Skaraborg Hassle 1800-1840 AD
Skaraborg Hasslösa 1800-1840 AD
Skaraborg Hjo landsförsamling 1800-1817,1823-1840 AD
Skaraborg Hjo stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Hjälstad 1800-1840 AD
Skaraborg Holmestad 1800-1840 AD
Skaraborg Hornborga 1800-1840 AD
Skaraborg Hova 1800-1840 AD
Skaraborg Hovby 1800-1840 AD
Skaraborg Husaby 1800-1840 AD
Skaraborg Hyringa 1800-1840 AD
Skaraborg Håle 1800-1840 AD
Skaraborg Hångsdala 1800-1840 AD
Skaraborg Häggesled 1800-1840 AD
Skaraborg Häggum 1800-1840 AD
Skaraborg Hällestad 1800-1840 AD
Skaraborg Hällum 1667-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Händene 1800-1840 AD
Skaraborg Härja 1800-1840 AD
Skaraborg Härjevad 1800-1840 AD
Skaraborg Härlunda 1800-1840 AD
Skaraborg Högstena 1800-1840 AD
Skaraborg Hömb 1800-1840 AD
Skaraborg Höra 1800-1840 AD
Skaraborg Istrum 1800-1840 AD
Skaraborg Jung 1800-1840 AD
Skaraborg Jäla 1800-1840 AD
Skaraborg Järpås 1800-1840 AD
Skaraborg Karaby 1800-1840 AD
Skaraborg Karleby 1800-1840 AD
Skaraborg Karlsborgs garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Kestad 1800-1840 AD
Skaraborg Kinne-Kleva 1800-1840 AD
Skaraborg Kinneved 1800-1840 AD
Skaraborg Kinne-Vedum 1800-1840 AD
Skaraborg Korsberga 1800-1840 AD
Skaraborg Kungslena 1687-1720,1747-1849,1860-1920 SLD, AD
Skaraborg Kvänum 1800-1840 AD
Skaraborg Kymbo 1800-1840 AD
Skaraborg Kyrkefalla 1800-1840 AD
Skaraborg Kyrkås 1802-1840 AD
Skaraborg Kållands-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Källby 1800-1840 AD
Skaraborg Kälvene 1800-1840 AD
Skaraborg Kärråkra 1800-1840 AD
Skaraborg Larv 1800-1840 AD
Skaraborg Laske-Vedum 1800-1840 AD
Skaraborg Lavad 1800-1840 AD
Skaraborg Ledsjö 1807-1840 AD
Skaraborg Leksberg 1800-1840 AD
Skaraborg Lekåsa 1800-1840 AD
Skaraborg Lerdala 1800-1840 AD
Skaraborg Levene 1800-1840 AD
Skaraborg Lidköping 1800-1840 AD
Skaraborg Lindärva 1800-1840 AD
Skaraborg Ljunghem 1800-1832 AD
Skaraborg Locketorp 1800-1840 AD
Skaraborg Long 1800-1840 AD
Skaraborg Lugnås 1805-1837 AD
Skaraborg Luttra 1800-1840 AD
Skaraborg Lyrestad 1800-1840 AD
Skaraborg Låstad 1800-1840 AD
Skaraborg Längjum 1800-1829 AD
Skaraborg Längnum 1800-1840 AD
Skaraborg Malma 1800-1840 AD
Skaraborg Mariestad 1800-1840 AD
Skaraborg Marka 1800-1840 AD
Skaraborg Marum 1800-1840 AD
Skaraborg Medelplana 1800-1840 AD
Skaraborg Mellby 1800-1840 AD
Skaraborg Mo 1800-1840 AD
Skaraborg Mofalla 1800-1840 AD
Skaraborg Mularp 1800-1840 AD
Skaraborg Mölltorp 1800-1840 AD
Skaraborg Naum 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Fågelås 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Härene 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Kedum 1800-1840,1860-1920 AD
Skaraborg Norra Kyrketorp 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Lundby 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Ving 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Vånga 1800-1840 AD
Skaraborg Nykyrka 1800-1840 AD
Skaraborg Näs 1800-1840 AD
Skaraborg Odensåker 1800-1840 AD
Skaraborg Otterstad 1800-1840 AD
Skaraborg Ottravad 1800-1840 AD
Skaraborg Ova 1800-1840 AD
Skaraborg Rackeby 1800-1840 AD
Skaraborg Ransberg 1800-1840 AD
Skaraborg Ryd 1800-1840 AD
Skaraborg Ryda 1800-1840 AD
Skaraborg Råda 1800-1840 AD
Skaraborg Rådene 1800-1840 AD
Skaraborg Sal 1771-1792,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Saleby 1800-1840 AD
Skaraborg Sandhem 1800-1840 AD
Skaraborg Segerstad 1800-1840 AD
Skaraborg Sil 1800-1840 AD
Skaraborg Sjogerstad 1800-1840 AD
Skaraborg Skallmeja 1800-1840 AD
Skaraborg Skalunda 1800-1840 AD
Skaraborg Skara hospitalsförsamling 1800-1831 AD
Skaraborg Skara landsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skara stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skarstad 1668-1709,1724-1920 SLD
Skaraborg Skeby 1800-1840 AD
Skaraborg Skånings-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Skälvum 1800-1840 AD
Skaraborg Skärv 1800-1840 AD
Skaraborg Skörstorp 1800-1840 AD
Skaraborg Skövde landsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skövde stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Slädene 1800-1840 AD
Skaraborg Slöta 1800-1840 AD
Skaraborg Sparlösa 1800-1840 AD
Skaraborg Stenstorp 1800-1840 AD
Skaraborg Stenum 1800-1840 AD
Skaraborg Strö 1800-1840 AD
Skaraborg Sunnersberg 1800-1840 AD
Skaraborg Suntak 1800-1840 AD
Skaraborg Suntetorp 1811-1840 AD
Skaraborg Sveneby 1802-1840 AD
Skaraborg Sventorp 1800-1840 AD
Skaraborg Synnerby 1800-1840 AD
Skaraborg Särestad 1800-1840 AD
Skaraborg Sätuna 1800-1840 AD
Skaraborg Sävare 1801-1840 AD
Skaraborg Södra Fågelås 1811-1840 AD
Skaraborg Södra Kedum 1800-1840 AD
Skaraborg Södra Kyrketorp 1802-1839 AD
Skaraborg Södra Lundby 1800-1840 AD
Skaraborg Söne 1800-1840 AD
Skaraborg Sörby 1800-1840 AD
Skaraborg Tengene 1800-1840 AD
Skaraborg Tiarp 1800-1840 AD
Skaraborg Tidavad 1800-1840 AD
Skaraborg Timmersdala 1800-1840 AD
Skaraborg Torbjörntorp 1800-1840 AD
Skaraborg Torsö 1800-1840 AD
Skaraborg Tranum 1695-1753,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Tråvad 1800-1840 AD
Skaraborg Trässberg 1800-1839 AD
Skaraborg Trästena 1800-1840 AD
Skaraborg Trävattna 1800-1839 AD
Skaraborg Trökörna 1800-1840 AD
Skaraborg Tun 1800-1840 AD
Skaraborg Tådene 1695-1920 SLD, AD
Skaraborg Täng 1800-1840 AD
Skaraborg Töreboda 1800-1840 AD
Skaraborg Ugglum 1800-1840 AD
Skaraborg Ullene 1800-1840 AD
Skaraborg Ullervad 1800-1840 AD
Skaraborg Undenäs 1800-1840 AD
Skaraborg Utby 1800-1840 AD
Skaraborg Utvängstorp 1800-1840 AD
Skaraborg Uvered 1800-1840 AD
Skaraborg Vad 1800-1840 AD
Skaraborg Valstad 1800-1840 AD
Skaraborg Vara 1672-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Vara Köping 1894-1920 SLD
Skaraborg Varnhem 1800-1840 AD
Skaraborg Varola 1800-1840 AD
Skaraborg Vartofta-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Varv 1681-1705,1747-1920 SLD, AD
Skaraborg Velinga 1680-1925 SLD, AD
Skaraborg Vilske-Kleva 1800-1840 AD
Skaraborg Vinköl 1800-1840 AD
Skaraborg Vistorp 1800-1840 AD
Skaraborg Våmb 1800-1840 AD
Skaraborg Vårkumla 1800-1840 AD
Skaraborg Väla 1800-1840 AD
Skaraborg Väring 1800-1840 AD
Skaraborg Värsås 1800-1832 AD
Skaraborg Västerplana 1800-1840 AD
Skaraborg Västra Gerum 1800-1840 AD
Skaraborg Vättak 1800-1840 AD
Skaraborg Vättlösa 1800-1840 AD
Skaraborg Yllestad 1800-1840 AD
Skaraborg Ås 1771-1793,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Åsle 1800-1840 AD
Skaraborg Älgarås 1800-1840 AD
Skaraborg Öglunda 1800-1840 AD
Skaraborg Önum 1688-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Örslösa 1800-1840 AD
Skaraborg Österplana 1800-1840 AD
Skaraborg Östra Gerum 1800-1840 AD
Skaraborg Östra Tunhem 1800-1840 AD
Skaraborg Öttum 1800-1840 AD
Stockholm Adelsö 1800-1840 AD
Stockholm Adolf Fredrik 1799-1841,1847-1875 AD
Stockholm Andra gardesregementet 1800-1808 AD
Stockholm Angarn 1800-1840 AD
Stockholm Blidö 1834-1840 AD
Stockholm Boo 1805-1840 AD
Stockholm Botkyrka 1664-1900 BSF
Stockholm Bromma 1721-1753,1800-1840 AD
Stockholm Brännkyrka 1800-1840 AD
Stockholm Centralfängelset på Norrmalm 1827-1896 AD
Stockholm Dalarö 1800-1840 AD
Stockholm Dalarö Skans garnisonsförsamling 1802 AD
Stockholm Danderyd 1780-1782,1800-1840 AD
Stockholm Danvik-Sicklaö 1800-1840 AD
Stockholm Djurö 1800-1840 AD
Stockholm Ed 1800-1840 AD
Stockholm Edebo 1800-1840 AD
Stockholm Edsbro 1800-1840,1850-1908 AD, NSFF
Stockholm Ekerö 1800-1840 AD
Stockholm Estuna 1800-1840,1850-1907 AD, NSFF
Stockholm Fasterna 1800-1840 AD
Stockholm Finska församlingen 1800-1841 AD
Stockholm Fresta 1800-1840 AD
Stockholm Frösunda 1800-1840 AD
Stockholm Frötuna 1800-1906 AD, NSFF
Stockholm Färentuna 1800-1840 AD
Stockholm Garn 1800-1838 AD
Stockholm Gottröra 1800-1840 AD
Stockholm Grödinge 1666-1680,1791-1900 AD, BSF
Stockholm Göta livgardes församling 1813-1927 AD
Stockholm Haga 1800-1840 AD
Stockholm Hammarby 1800-1840 AD
Stockholm Hedvig Eleonora 1800-1840 AD
Stockholm Hilleshög 1800-1840 AD
Stockholm Hovförsamlingen 1800-1840 AD
Stockholm Huddinge 1765-1900 BSF
Stockholm Husby-Sjuhundra 1800-1840,1850-1907 AD, NSFF
Stockholm Husby-Ärlinghundra 1800-1840 AD
Stockholm Häverö 1800-1840 AD
Stockholm Hölö 1685-1900 SSff
Stockholm Ingarö 1810-1840 AD
Stockholm Invalidkåren i Ulriksdal 1823-1840 AD
Stockholm Jakob och Johannes 1786-1865 AD
Stockholm Järfälla 1800-1840 AD
Stockholm Karlskyrka 1800-1813 AD
Stockholm Katarina 1800-1840 AD
Stockholm Klara 1744-1861 AD
Stockholm Kungsholm 1800-1840 AD
Stockholm Kårsta 1800-1859 SLD, AD
Stockholm Lidingö 1800-1840 AD
Stockholm Livgardet till häst 1800-1840 AD
Stockholm Ljusterö 1800-1840 AD
Stockholm Lohärad 1801-1840,1850-1907 SLD, NSFF, AD
Stockholm Lovö 1800-1840 AD
Stockholm Lunda 1800-1840 AD
Stockholm Länna 1800-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm Malsta 1747-1906 SLD, NSFF
Stockholm Maria Magdalena 1800-1840 AD
Stockholm Markim 1800-1840 AD
Stockholm Munsö 1800-1840 AD
Stockholm Muskö 1800-1840 AD
Stockholm Möja 1800-1840 AD
Stockholm Mörkö 1719-1900 SSff
Stockholm Nacka 1800-1840 AD
Stockholm Norrsunda 1800-1840 AD
Stockholm Norrtälje 1790-1906 SLD, NSFF
Stockholm Nämdö 1800-1840 AD
Stockholm Närtuna 1800-1840 AD
Stockholm Odensala 1800-1840 AD
Stockholm Orkesta 1800-1840 AD
Stockholm Ornö 1800-1840 AD
Stockholm Riala 1800-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm Riddarholmen 1633-1738,1794-1808 AD
Stockholm Rimbo 1800-1840,1850-1908 NSFF, AD
Stockholm Roslags-Bro 1800-1840,1850-1908 NSFF, AD
Stockholm Roslags-Kulla 1800-1840 AD
Stockholm Rådmansö 1800-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm 1800-1840,1850-1908 NSFF, AD
Stockholm Sabbatsbergs fattighus 1808-1838 AD
Stockholm Salem 1710-1900 BSF
Stockholm Sigtuna, Sankt Olof och Sankt Per 1800-1840 AD
Stockholm Singö 1688-1824,1832-1935 NSFF
Stockholm Skederid 1800-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm Skeppsholm 1800-1840 SLD, AD
Stockholm Skepptuna 1800-1840 AD
Stockholm Skå 1800-1840 AD
Stockholm Skånela 1800-1840 AD
Stockholm Sollentuna 1800-1840 AD
Stockholm Solna 1800-1840 AD
Stockholm Sorunda 1800-1840 AD
Stockholm Spånga 1800-1840 AD
Stockholm Stockholms Garnisonsförsamlingar 1800-1812 AD
Stockholm Storkyrkoförsamlingen 1622-1880 AD
Stockholm Svea artilleriregementes församling 1784-1890 AD
Stockholm Svea livgardes församling 1800-1840 AD
Stockholm Sånga 1800-1840 AD
Stockholm Söderby 1800-1813 AD
Stockholm Söderby-Karl 1814-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Södertälje landsförsamling 1805-1900 SSff
Stockholm Södertälje stadsförsamling 1722-1900 SSff
Stockholm Taxinge 1748-1900 SSff
Stockholm Torö 1800-1840 AD
Stockholm Turinge 1702-1713,1731-1900 SSff
Stockholm Tveta 1691-1900 SSff
Stockholm Tyresö 1800-1840 AD
Stockholm Tyska Sankta Gertrud 1800-1840 AD
Stockholm Täby 1800-1840 AD
Stockholm Ununge 1769-1792,1800-1840,1850-1909 SLD, NSFF, AD
Stockholm Utö 1800-1840 AD
Stockholm Vada 1800-1840 AD
Stockholm Vallentuna 1800-1840 AD
Stockholm Vaxholm 1800-1840 AD
Stockholm Vidbo 1800-1840 AD
Stockholm Vårdinge 1665-1900 SSff
Stockholm Väddö 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Värmdö 1800-1840 AD
Stockholm Västerhaninge 1800-1840 AD
Stockholm Vätö 1652-1920 NSFF
Stockholm Ytterenhörna 1695-1900 SSff
Stockholm Ytterjärna 1737-1900 SSff
Stockholm Ösmo 1800-1840 AD
Stockholm Össeby 1800-1838 AD
Stockholm Össeby-Garn 1839-1840 AD
Stockholm Österhaninge 1800-1840 AD
Stockholm Österåker 1800-1840 AD
Stockholm Östra Ryd 1800-1840 AD
Stockholm Överenhörna 1703-1900 SSff
Stockholm Överjärna 1688-1900 SSff
Stockholm, Uppsala Lagga 1741-1894 SLD
Södermanland Aspö 1800-1840 AD
Södermanland Barva 1756-1942 ESSF
Södermanland Bergshammar 1680-1920 NOSFF
Södermanland Bettna 1688-1894 KFV
Södermanland Björkvik 1688-1894 KFV
Södermanland Björnlunda 1731-1920 NOSFF
Södermanland Blacksta o Vadsbro 1688-1894 KFV
Södermanland Bogsta 1674-1725,1744-1920 NOSFF
Södermanland Bälinge 1688-1920 NOSFF
Södermanland Bärbo 1651-1666,1696-1920 NOSFF
Södermanland Dillnäs 1691-1920 NOSFF
Södermanland Dunker 1666-1894 KFV
Södermanland Eskilstuna 1665-1689,1731-1861 ESSF
Södermanland Eskilstuna Fors 1862-1942 ESSF
Södermanland Eskilstuna Kloster 1862-1942 ESSF
Södermanland Eskilstuna stadsförsamling 1835-1930 ESSF
Södermanland Flen 1693-1894 KFV
Södermanland Floda 1688-1894 KFV
Södermanland Fogdö 1800-1840 AD
Södermanland Forssa o Årdala 1682-1689,1712-1894 KFV
Södermanland Frustuna 1688-1920 NOSFF
Södermanland Gillberga 1677-1679,1691-1942 ESSF
Södermanland Gryt 1696-1706,1723-1920 NOSFF
Södermanland Gåsinge 1686-1920 NOSFF
Södermanland Halla 1701-1920 NOSFF
Södermanland Hammarby 1696-1942 ESSF
Södermanland Helgarö 1800-1840 AD
Södermanland Helgesta 1689-1894 KFV
Södermanland Helgona 1835-1898 NOSFF
Södermanland Husby-Oppunda 1671-1920 NOSFF
Södermanland Husby-Rekarne 1670-1942 ESSF
Södermanland Hyltinge 1692-1894 KFV
Södermanland Härad 1800-1840 AD
Södermanland Julita 1712-1894 KFV
Södermanland Jäder 1687-1942 ESSF
Södermanland Kattnäs 1814-1920 NOSFF
Södermanland Kila 1669-1920 NOSFF
Södermanland Kjula 1695-1942 ESSF
Södermanland Kärnbo 1815-1841 AD
Södermanland Lerbo 1666-1895 KFV
Södermanland Lid 1687-1920 NOSFF
Södermanland Lilla Malma 1666-1894 KFV
Södermanland Lilla Mellösa 1726-1894 KFV
Södermanland Lista 1726-1942 ESSF
Södermanland Ludgo 1682-1920 NOSFF
Södermanland Lunda 1685-1920 NOSFF
Södermanland Länna 1701-1850,1861-1932 SLD
Södermanland Lästringe 1714-1920 NOSFF
Södermanland Mariefred 1815-1840 AD
Södermanland Mariefred-Kärnbo 1800-1814 AD
Södermanland Nykyrka 1795-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Alla Helgona 1735-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Sankt Nicolai 1725-1920 NOSFF
Södermanland Näshulta 1691-1942 ESSF
Södermanland Ripsa 1686-1920 NOSFF
Södermanland Runtuna 1688-1920 NOSFF
Södermanland Råby-Rekarne 1720-1942 ESSF
Södermanland Råby-Rönö 1688-1920 NOSFF
Södermanland Sköldinge 1690-1894 KFV
Södermanland Spelvik 1672-1920 NOSFF
Södermanland Stenkvista 1730-1942 ESSF
Södermanland Stigtomta 1723-1920 NOSFF
Södermanland Stora Malm 1691-1894 KFV
Södermanland Strängnäs landsförsamling 1800-1840 AD
Södermanland Strängnäs stadsförsamling 1799-1840 AD
Södermanland Sundby 1695-1942 ESSF
Södermanland Svärta 1681-1920 NOSFF
Södermanland Sättersta 1673-1716,1730-1920 NOSFF
Södermanland Toresund 1800-1840 AD
Södermanland Torshälla 1674-1722,1737-1834 ESSF
Södermanland Torshälla landsförsamling 1835-1942 ESSF
Södermanland Torshälla stadsförsamling 1835-1942 ESSF
Södermanland Torsåker 1769-1920 NOSFF
Södermanland Trosa landsförsamling 1701-1920 NOSFF
Södermanland Trosa stadsförsamling 1688-1920 NOSFF
Södermanland Tumbo 1697-1705,1719-1942 ESSF
Södermanland Tuna 1710-1920 NOSFF
Södermanland Tunaberg 1688-1920 NOSFF
Södermanland Tystberga 1666-1674,1686-1920 NOSFF
Södermanland Vadsbro o Blacksta 1667-1894 KFV
Södermanland Vagnhärad 1668-1688,1729-1920 NOSFF
Södermanland Vallby 1774-1942 ESSF
Södermanland Vansö 1708-1939 SLD
Södermanland Vrena 1763-1920 NOSFF
Södermanland Västerljung 1713-1920 NOSFF
Södermanland Västermo 1739-1942 ESSF
Södermanland Västra Vingåker 1666-1894 KFV
Södermanland Ytterselö 1669-1939 SLD
Södermanland Åker 1800-1840 AD
Södermanland Årdala o Forssa 1682-1894 KFV
Södermanland Ärla 1674-1942 ESSF
Södermanland Öja 1688-1942 ESSF
Södermanland Österåker 1672-1894 KFV
Södermanland Östra Vingåker 1670-1895 KFV
Södermanland Överselö 1670-1928 SLD
Uppsala Almunge 1800-1840 AD
Uppsala Alsike 1829-1840 AD
Uppsala Alunda 1800-1860 SLD, AD
Uppsala Arnö 1790-1878 SLD
Uppsala Balingsta 1780-1894 SLD
Uppsala Biskopskulla 1800-1840 AD
Uppsala Björklinge 1800-1840 AD
Uppsala Bladåker 1800-1840 AD
Uppsala Boglösa 1800-1840 AD
Uppsala Bred 1800-1840 AD
Uppsala Bro 1800-1840 AD
Uppsala Bälinge 1800-1840 AD
Uppsala Börje 1800-1840 AD
Uppsala Börstil 1800-1886 SLD, AD
Uppsala Dalby 1800-1840 AD
Uppsala Danmark 1800-1840 AD
Uppsala Dannemora 1785-1894 SLD
Uppsala Ekeby 1800-1840 AD
Uppsala Enköping 1800-1840 AD
Uppsala Enköpings-Näs 1800-1840 AD
Uppsala Faringe 1800-1840 AD
Uppsala Film 1800-1840 AD
Uppsala Fittja 1800-1841 AD
Uppsala Forsmark 1800-1815,1820-1840 AD
Uppsala Fröslunda 1800-1840,1861-1890 SLD, AD
Uppsala Funbo 1781-1887 SLD
Uppsala Gamla Uppsala 1800-1840 AD
Uppsala Giresta 1800-1840 AD
Uppsala Gryta 1776-1893 SLD
Uppsala Gräsö 1800-1804 AD
Uppsala Hacksta 1800-1840 AD
Uppsala Hagby 1768-1894 SLD
Uppsala Harg 1800-1840 AD
Uppsala Helga Trefaldighet 1800-1840 AD
Uppsala Hjälsta 1770-1891 SLD
Uppsala Holm 1763-1890 SLD
Uppsala Husby-Långhundra 1789-1894 SLD
Uppsala Husby-Sjutolft 1800-1840 AD
Uppsala Håbo-Tibble 1800-1840 AD
Uppsala Hållnäs 1800-1840 AD
Uppsala Håtuna 1786-1851,1869-1883 SLD
Uppsala Häggeby 1800-1840 AD
Uppsala Härkeberga 1690-1712,1720-1895 SLD
Uppsala Hökhuvud 1800-1840 AD
Uppsala Jumkil 1739-1894 SLD
Uppsala Järlåsa 1738-1894 SLD
Uppsala Kalmar 1800-1880 SLD
Uppsala Knivsta 1800-1840 AD
Uppsala Knutby 1768-1889 SLD
Uppsala Kulla 1800-1840 AD
Uppsala Kungs-Husby 1800-1895 SLD, AD
Uppsala Kungsängen 1763-1889 SLD
Uppsala Lena 1789-1894 SLD
Uppsala Lillkyrka 1800-1840 AD
Uppsala Litslena 1751-1894 SLD
Uppsala Långtora 1733-1895 SLD
Uppsala Låssa 1800-1840 AD
Uppsala Läby 1800-1840 AD
Uppsala Löt 1767-1877 SLD, AD
Uppsala Morkarla 1769-1840 SLD, AD
Uppsala Nysätra 1800-1840 AD
Uppsala Ramsta 1800-1840 AD
Uppsala Rasbo 1800-1840 AD
Uppsala Rasbokil 1800-1840 AD
Uppsala Skogs-Tibble 1800-1840 AD
Uppsala Skokloster 1800-1860 SLD, AD
Uppsala Skuttunge 1800-1840 AD
Uppsala Skäfthammar 1800-1840 AD
Uppsala Sparrsätra 1800-1840 AD
Uppsala Stavby 1800-1840 AD
Uppsala Svinnegarn 1800-1840 AD
Uppsala Söderfors 1800-1840 AD
Uppsala Teda 1800-1840 AD
Uppsala Tegelsmora 1800-1840 AD
Uppsala Tensta 1800-1840 AD
Uppsala Tierp 1800-1840 AD
Uppsala Tillinge 1800-1840 AD
Uppsala Tolfta 1800-1840,1887-1930 SLD, AD
Uppsala Torsvi 1800-1840 AD
Uppsala Tuna 1800-1840 AD
Uppsala Uppsala domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Uppsala Uppsala-Näs 1800-1840 AD
Uppsala Vaksala 1800-1840 AD
Uppsala Vallby 1800-1840 AD
Uppsala Valö 1795-1860 SLD
Uppsala Vassunda 1800-1840 AD
Uppsala Veckholm 1800-1840 AD
Uppsala Vendel 1800-1840 AD
Uppsala Viksta 1800-1840 AD
Uppsala Villberga 1800-1840 AD
Uppsala Vårfrukyrka 1800-1840 AD
Uppsala Vänge 1800-1840 AD
Uppsala Västeråker 1800-1840 AD
Uppsala Västland 1800-1840 AD
Uppsala Västra Ryd 1800-1840 AD
Uppsala Yttergran 1800-1840 AD
Uppsala Åkerby 1800-1840 AD
Uppsala Åland 1800-1840 AD
Uppsala Älvkarleby 1800-1840 AD
Uppsala Ärentuna 1800-1840 AD
Uppsala Öregrund 1800-1840 AD
Uppsala Österbybruk 1800-1840 AD
Uppsala Österlövsta 1660-1895 SLD
Uppsala Östhammar 1800-1894 SLD, AD
Uppsala Östuna 1800-1840 AD
Uppsala Övergran 1800-1840 AD
Värmland Alster 1800-1840 AD
Värmland Arvika landsförsamling 1800-1920 VSFF, AD
Värmland Arvika stadsförsamling 1812-1920 VSFF, AD
Värmland Bjurtjärn 1688-1788,1800-1840 VSFF, AD
Värmland Blomskog 1800-1900 VSFF, AD
Värmland Boda 1688-1930 VSFF, AD
Värmland Bogen 1850-1948 VSFF
Värmland Borgvik 1779-1840 VSFF, AD
Värmland Botilsäter 1721-1948 VSFF, AD
Värmland Brattfors 1737-1900 VSFF, AD
Värmland Bro 1692-1948 VSFF, AD
Värmland Brunskog 1688-1930 VSFF, AD
Värmland By 1689-1799,1841-1920 VSFF
Värmland By-Säffle 1800-1840 AD
Värmland Dalby 1694-1755,1778-1900 VSFF, AD
Värmland Ed 1699-1769,1800-1840 VSFF, AD
Värmland Eda 1800-1840 AD
Värmland Ekshärad 1665-1944 VSFF, AD
Värmland Eskilsäter 1688-1812,1822-1948 VSFF, AD
Värmland Filipstad 1800-1840 AD
Värmland Forshaga 1908-1926 VSFF
Värmland Frykerud 1800-1840 AD
Värmland Fryksände 1800-1840 VSFF, AD
Värmland Färnebo 1800-1840 AD
Värmland Gillberga 1800-1840,1860-1948 VSFF, AD
Värmland Glava 1698-1920 VSFF, AD
Värmland Grava 1688-1702,1720-1900 VSFF, AD
Värmland Grums 1800-1840 AD
Värmland Gräsmark 1710-1722,1751-1942 VSFF, AD
Värmland Gunnarskog 1688-1948 VSFF, AD
Värmland Gustav Adolf 1789-1948 VSFF, AD
Värmland Gåsborn 1800-1840 AD
Värmland Hammarö 1800-1840,1861-1919 VSFF, AD
Värmland Holmedal 1717-1948 VSFF, AD
Värmland Huggenäs 1744-1948 VSFF, AD
Värmland Högerud 1689-1948 VSFF, AD
Värmland Järnskog 1664-1670,1688-1931 VSFF, AD
Värmland Karlanda 1696-1715,1733-1746,1767-1948 VSFF, AD
Värmland Karlstad landsförsamling 1800-1840 AD
Värmland Karlstad stadsförsamling 1758-1842 VSFF, AD
Värmland Kila 1640-1645,1679-1948 VSFF, AD
Värmland Kristinehamn 1765-1947 VSFF, AD
Värmland Kroppa 1800-1840 AD
Värmland Köla 1669-1674,1682-1712,1800-1840 VSFF, AD
Värmland Lekvattnet 1851-1944 VSFF
Värmland Lungsund 1774-1910 VSFF, AD
Värmland Lysvik 1692-1944 VSFF, AD
Värmland Långserud 1693-1920 VSFF, AD
Värmland Mangskog 1706-1946 VSFF, AD
Värmland Millesvik 1688-1948 VSFF, AD
Värmland Munkfors 1917-1947 VSFF
Värmland Nedre Ullerud 1677-1900 VSFF, AD
Värmland Nor 1779-1840 VSFF, AD
Värmland Nordmark 1800-1840 AD
Värmland Norra Finnskoga 1831-1900 VSFF, AD
Värmland Norra Ny 1686-1749,1800-1840 SLD, AD
Värmland Norra Råda 1725-1769,1800-1840 VSFF, AD
Värmland Ny 1688-1948 VSFF, AD
Värmland Nyed 1800-1840 AD
Värmland Nyskoga 1873-1900 VSFF
Värmland Ransäter 1760-1840 VSFF, AD
Värmland Rudskoga 1800-1840 AD
Värmland Rämmen 1785-1948 VSFF, AD
Värmland Segerstad 1746-1948 VSFF, AD
Värmland Silbodal 1709-1920 VSFF, AD
Värmland Sillerud 1683-1948 VSFF, AD
Värmland Skillingmark 1800-1840 AD
Värmland Stavnäs 1687-1920 VSFF, AD
Värmland Stora Kil 1672-1934 VSFF, AD
Värmland Storfors 1940-1948 VSFF
Värmland Sunne 1680-1692,1707-1944 VSFF, AD
Värmland Sunnemo 1793-1900 VSFF, AD
Värmland Svanskog 1691-1920 VSFF, AD
Värmland Säffle 1895-1920 VSFF
Värmland Södra Finnskoga 1831-1944 VSFF, AD
Värmland Södra Ny 1738-1782,1823-1948 VSFF, AD
Värmland Södra Råda 1685-1900 VSFF, AD
Värmland Trankil 1760-1840 VSFF, AD
Värmland Tveta 1687-1920 VSFF, AD
Värmland Töcksmark 1717-1949 VSFF, AD
Värmland Varnum 1765-1947 VSFF, AD
Värmland Visnum 1688-1900 VSFF, AD
Värmland Visnums-Kil 1688-1900 VSFF, AD
Värmland Vitsand 1824-1920 VSFF, AD
Värmland Värmskog 1679-1948 VSFF, AD
Värmland Väse 1800-1840 AD
Värmland Västra Fågelvik 1717-1948 VSFF, AD
Värmland Västra Ämtervik 1690-1814,1825-1944 VSFF, AD
Värmland Älgå 1688-1948 VSFF, AD
Värmland Älvsbacka 1731-1948 VSFF, AD
Värmland Ölme 1695-1700,1727-1920 VSFF, AD
Värmland Ölserud 1754-1948 VSFF, AD
Värmland Östervallskog 1800-1840 AD
Värmland Östmark 1765-1947 VSFF, AD
Värmland Östra Fågelvik 1688-1910 VSFF, AD
Värmland Östra Ämtervik 1706-1948 VSFF, AD
Värmland Övre Ullerud 1670-1769,1786-1948 VSFF, AD
Västerbotten Bjurholm 1809-1840 AD
Västerbotten Burträsk 1800-1840 AD
Västerbotten Bygdeå 1800-1840 AD
Västerbotten Degerfors 1800-1840 AD
Västerbotten Dorotea 1800-1840 AD
Västerbotten Fredrika 1800-1840 AD
Västerbotten Holmön 1820-1840 AD
Västerbotten Hörnefors-Strömbäcks bruksförsamling 1816-1840 AD
Västerbotten Lycksele 1800-1840 AD
Västerbotten Lövånger 1800-1840 AD
Västerbotten Nordmaling 1701-1734,1800-1840 SLD, AD
Västerbotten Norsjö 1811-1840 AD
Västerbotten Nysätra 1800-1840 AD
Västerbotten Robertsfors 1800-1840 AD
Västerbotten Skellefteå landsförsamling 1800-1840 AD
Västerbotten Sorsele 1800-1840 AD
Västerbotten Stensele 1816-1840 AD
Västerbotten Sävar 1823-1840 AD
Västerbotten Umeå landsförsamling 1800-1840 AD
Västerbotten Umeå stadsförsamling 1800-1840 AD
Västerbotten Vilhelmina 1800-1840 AD
Västerbotten Vännäs 1827-1840 AD
Västerbotten Ytterstfors 1838-1840 AD
Västerbotten Åsele 1800-1840 AD
Västernorrland Alnö 1800-1840 AD
Västernorrland Anundsjö 1800-1840 AD
Västernorrland Arnäs 1800-1840 AD
Västernorrland Attmar 1800-1840 AD
Västernorrland Bjärtrå 1800-1840 AD
Västernorrland Björna 1800-1840 AD
Västernorrland Boteå 1800-1840 AD
Västernorrland Dal 1800-1840 AD
Västernorrland Ed 1800-1840 AD
Västernorrland Edsele 1818-1840 AD
Västernorrland Galtströms bruksförsamling 1800-1840 AD
Västernorrland Gideå 1807-1839 AD
Västernorrland Graninge 1800-1840 AD
Västernorrland Grundsunda 1800-1840 AD
Västernorrland Gudmundrå 1800-1840 AD
Västernorrland Gålsjö 1800-1840 AD
Västernorrland Haverö 1800-1840 AD
Västernorrland Helgum 1800-1840 AD
Västernorrland Holm 1699-1713,1748-1918 AD
Västernorrland Häggdånger 1800-1840 AD
Västernorrland Härnö 1811-1840 AD
Västernorrland Härnösands domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Västernorrland Hässjö 1800-1840 AD
Västernorrland Högsjö 1800-1840 AD
Västernorrland Indal 1668-1942 AD
Västernorrland Junsele 1800-1840 AD
Västernorrland Liden 1688-1925 AD
Västernorrland Ljustorp 1800-1840 AD
Västernorrland Långsele 1800-1840 AD
Västernorrland Lögdö bruksförsamling 1800-1840 AD
Västernorrland Mo 1827-1840 AD
Västernorrland Multrå 1800-1840 AD
Västernorrland Njurunda 1800-1840 AD
Västernorrland Nora 1800-1840 AD
Västernorrland Nordingrå 1800-1840 AD
Västernorrland Nätra 1809-1840 AD
Västernorrland Ramsele 1800-1840 AD
Västernorrland Resele 1800-1840 AD
Västernorrland Selånger 1803-1840 AD
Västernorrland Sidensjö 1800-1840 AD
Västernorrland Själevad 1800-1840 AD
Västernorrland Skog 1800-1840 AD
Västernorrland Skorped 1800-1840 AD
Västernorrland Skön 1800-1840 AD
Västernorrland Sollefteå 1800-1840 AD
Västernorrland Stigsjö 1800-1840 AD
Västernorrland Styrnäs 1800-1840 AD
Västernorrland Stöde 1800-1840 AD
Västernorrland Sånga 1800-1840 AD
Västernorrland Säbrå 1800-1840 AD
Västernorrland Sättna 1800-1840 AD
Västernorrland Timrå 1800-1840 AD
Västernorrland Torp 1800-1840,1861-1903 AD
Västernorrland Torsåker 1800-1840 AD
Västernorrland Tuna 1800-1840 AD
Västernorrland Tynderö 1800-1840 AD
Västernorrland Ullånger 1800-1840 AD
Västernorrland Vibyggerå 1800-1840 AD
Västernorrland Viksjö 1800-1840 AD
Västernorrland Ytterlännäs 1800-1840 AD
Västernorrland Ådals-Liden 1800-1840 AD
Västernorrland Överlännäs 1800-1840 AD
Västmanland Altuna 1800-1840 AD
Västmanland Arboga landsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Arboga stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Badelunda 1800-1840 AD
Västmanland Berg 1800-1840 AD
Västmanland Björksta 1800-1840 AD
Västmanland Björskog 1800-1840 AD
Västmanland Bro 1800-1840 AD
Västmanland Dingtuna 1800-1840 AD
Västmanland Enåker 1800-1840 AD
Västmanland Fläckebo 1800-1840 AD
Västmanland Frösthult 1800-1840 AD
Västmanland Gunnilbo 1800-1840 SBFFE
Västmanland Hallstahammar 1800-1840 AD
Västmanland Haraker 1800-1840 AD
Västmanland Harbo 1800-1840 AD
Västmanland Hed 1800-1840 SBFFE
Västmanland Himmeta 1800-1840 AD
Västmanland Hubbo 1800-1840 AD
Västmanland Huddunge 1800-1840 AD
Västmanland Härnevi 1800-1840 AD
Västmanland Irsta 1800-1840 AD
Västmanland Karbenning 1800-1840 SBFFE
Västmanland Kila 1800-1840 AD
Västmanland Kolbäck 1800-1840 AD
Västmanland Kumla 1800-1840 AD
Västmanland Kung Karl 1800-1840 AD
Västmanland Kungs-Barkarö 1800-1840 AD
Västmanland Kungsåra 1800-1840 AD
Västmanland Kärrbo 1800-1840 AD
Västmanland Köpings landsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Köpings stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Lilla Rytterne 1800-1817 AD
Västmanland Lillhärad 1800-1840 AD
Västmanland Malma 1800-1840 AD
Västmanland Medåker 1800-1840 AD
Västmanland Munktorp 1800-1840 AD
Västmanland Möklinta 1800-1840 AD
Västmanland Nora 1800-1840 AD
Västmanland Norberg 1643-1928 SBFFE
Västmanland Norrby 1800-1840 AD
Västmanland Odensvi 1800-1840 AD
Västmanland Ramnäs 1800-1840 AD
Västmanland Romfartuna 1800-1840 AD
Västmanland Rytterne 1818-1840 AD
Västmanland Sala landsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Sala stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Sankt Ilian 1803-1840 AD
Västmanland Sevalla 1800-1840 AD
Västmanland Simtuna 1800-1840 AD
Västmanland Skinnskatteberg 1800-1840 SBFFE
Västmanland Skultuna 1800-1840 AD
Västmanland Stora Rytterne 1800-1840 AD
Västmanland Sura 1800-1840 AD
Västmanland Säby 1800-1840 AD
Västmanland Säterbo 1800-1840 AD
Västmanland Tillberga 1800-1840 AD
Västmanland Torpa 1800-1840 AD
Västmanland Torstuna 1800-1840 AD
Västmanland Tortuna 1800-1840 AD
Västmanland Tärna 1800-1840 AD
Västmanland Vittinge 1800-1840 AD
Västmanland Västanfors 1800-1840 SBFFE
Västmanland Västerfärnebo 1800-1840 SBFFE
Västmanland Västerlövsta 1800-1840 AD
Västmanland Västervåla 1800-1840 SBFFE
Västmanland Västerås Domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Västerås Lundby 1800-1840 AD
Västmanland Västerås Skerike 1800-1840 AD
Västmanland Västerås-Barkarö 1800-1840 AD
Västmanland Västra Skedvi 1800-1840 AD
Västmanland Ängsö 1800-1840 AD
Västmanland Österunda 1800-1840 AD
Västmanland Östervåla 1800-1840 AD
Älvsborg Alboga 1800-1840 AD
Älvsborg Ale-Skövde 1800-1921 SLD, AD
Älvsborg Algutstorp 1800-1840 AD
Älvsborg Alingsås landsförsamling 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Alingsås stadsförsamling 1696-1920 SLD, AD
Älvsborg Ambjörnarp 1800-1840 AD
Älvsborg Asklanda 1800-1840 AD
Älvsborg Berghem 1800-1840 AD
Älvsborg Bergstena 1800-1840 AD
Älvsborg Billingsfors 1800-1840 AD
Älvsborg Björketorp 1800-1840 AD
Älvsborg Blidsberg 1800-1840 AD
Älvsborg Bollebygd 1800-1840 AD
Älvsborg Bolstad 1800-1839 AD
Älvsborg Borgstena 1800-1840 AD
Älvsborg Borås 1800-1840 AD
Älvsborg Bredared 1800-1840 AD
Älvsborg Broddarp 1800-1840 AD
Älvsborg Brunn 1807-1840 AD
Älvsborg Brålanda 1800-1840 AD
Älvsborg Bråttensby 1800-1840 AD
Älvsborg Brämhult 1800-1840 AD
Älvsborg Bäcke 1800-1840 AD
Älvsborg Bälinge 1733-1756,1784-1920 SLD, AD
Älvsborg Böne 1800-1840 AD
Älvsborg Dals-Ed 1704-1846 SLD, AD
Älvsborg Dalskog 1800-1840 AD
Älvsborg Dalstorp 1800-1840 AD
Älvsborg Dalum 1800-1840 AD
Älvsborg Dannike 1800-1840 AD
Älvsborg Edsleskog 1800-1840 AD
Älvsborg Eggvena 1758-1928 SLD, AD
Älvsborg Eriksberg 1800-1840 AD
Älvsborg Erikstad 1800-1834 AD
Älvsborg Erska 1800-1840 AD
Älvsborg Finnekumla 1800-1840 AD
Älvsborg Fivlered 1800-1840 AD
Älvsborg Fors 1688-1929 SLD, AD
Älvsborg Fristad 1800-1840 AD
Älvsborg Fritsla 1800-1840 AD
Älvsborg Frändefors 1803-1840 AD
Älvsborg Fröskog 1764-1860 SLD, AD
Älvsborg Fullestad 1800-1840 AD
Älvsborg Fuxerna 1800-1840 AD
Älvsborg Fänneslunda 1800-1840 AD
Älvsborg Färgelanda 1688-1860 SLD, AD
Älvsborg Fölene 1758-1928 SLD, AD
Älvsborg Gestad 1763-1834 SLD, AD
Älvsborg Gesäter 1800-1860 SLD, AD
Älvsborg Gingri 1800-1840 AD
Älvsborg Grimmared 1800-1840 AD
Älvsborg Grinstad 1800-1834 AD
Älvsborg Grovare 1800-1840 AD
Älvsborg Grude 1801-1840,1894-1934 SLD, AD
Älvsborg Grönahög 1800-1840 AD
Älvsborg Gullered 1800-1840 AD
Älvsborg Gunnarsjö 1800-1840 AD
Älvsborg Gunnarsnäs 1800-1840 AD
Älvsborg Gällstad 1800-1840 AD
Älvsborg Gärdhem 1688-1697,1713-1920 SLD, AD
Älvsborg Hajom 1800-1840 AD
Älvsborg Hedared 1800-1840 AD
Älvsborg Hemsjö 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Herrljunga 1758-1946 SLD, AD
Älvsborg Hillared 1800-1840 AD
Älvsborg Hol 1700-1872 SLD, AD
Älvsborg Holm 1800-1840 AD
Älvsborg Holsljunga 1800-1840 AD
Älvsborg Horla 1800-1840 AD
Älvsborg Horred 1800-1840 AD
Älvsborg Hov 1800-1840,1895-1915 SLD, AD
Älvsborg Hudene 1800-1840 AD
Älvsborg Hulared 1800-1840 AD
Älvsborg Humla 1800-1840 AD
Älvsborg Hyssna 1800-1840 AD
Älvsborg Håbol 1800-1840 AD
Älvsborg Håcksvik 1800-1840 AD
Älvsborg Hålanda 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Hällstad 1800-1840 AD
Älvsborg Härna 1800-1840 AD
Älvsborg Högsäter 1800-1840 AD
Älvsborg Hössna 1800-1840 AD
Älvsborg Istorp 1800-1840 AD
Älvsborg Jällby 1800-1840 AD
Älvsborg Järbo 1800-1840 AD
Älvsborg Järn 1800-1840 AD
Älvsborg Kalv 1800-1840 AD
Älvsborg Karl Gustav 1800-1840 AD
Älvsborg Kilanda 1697-1920 SLD, AD
Älvsborg Kinna 1800-1840 AD
Älvsborg Kinnarumma 1800-1840 AD
Älvsborg Knätte 1800-1840 AD
Älvsborg Kullings-Skövde 1800-1840 AD
Älvsborg Kungsäter 1800-1840 AD
Älvsborg Kvinnestad 1800-1840 AD
Älvsborg Källunga 1800-1840 AD
Älvsborg Kärråkra 1800-1840 AD
Älvsborg Kölaby 1800-1840 AD
Älvsborg Kölingared 1800-1840 AD
Älvsborg Lagmansered 1800-1840,1860-1920 SLD, AD
Älvsborg Landa 1800-1840 AD
Älvsborg Laxarby 1800-1840 AD
Älvsborg Lena 1800-1840 AD
Älvsborg Lerdal 1725-1799,1819-1860 SLD, AD
Älvsborg Lerum 1744-1779,1800-1897 SLD, AD
Älvsborg Liared 1800-1840 AD
Älvsborg Ljungsarp 1800-1840 AD
Älvsborg Ljur 1800-1840 AD
Älvsborg Ljushult 1800-1840 AD
Älvsborg Långared 1800-1840 AD
Älvsborg Länghem 1800-1840 AD
Älvsborg Magra 1800-1840 AD
Älvsborg Marbäck 1800-1840 AD
Älvsborg Mjäldrunga 1800-1840 AD
Älvsborg Mjöbäck 1800-1840 AD
Älvsborg Mo 1706-1860 SLD, AD
Älvsborg Molla 1800-1840 AD
Älvsborg Mossebo 1800-1840 AD
Älvsborg Murum 1800-1840 AD
Älvsborg Månstad 1728-1756,1788-1840 SLD, AD
Älvsborg Mårdaklev 1800-1840 AD
Älvsborg Möne 1800-1840 AD
Älvsborg Naglum 1744-1791,1841-1888 SLD
Älvsborg Nittorp 1800-1840 AD
Älvsborg Norra Björke 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Norra Åsarp 1800-1840 AD
Älvsborg Nårunga 1800-1840 AD
Älvsborg Nödinge 1688-1897,1920-1931 SLD, AD
Älvsborg Nössemark 1748-1789,1817-1939 SLD, AD
Älvsborg Od 1800-1840 AD
Älvsborg Ornunga 1800-1840 AD
Älvsborg Redslared 1800-1840 AD
Älvsborg Remmene 1758-1926 SLD, AD
Älvsborg Revesjö 1800-1840 AD
Älvsborg Roasjö 1800-1840 AD
Älvsborg Rommele 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Råggärd 1691-1860 SLD, AD
Älvsborg Rångedala 1800-1840 AD
Älvsborg Rännelanda 1675-1707,1725-1860 SLD, AD
Älvsborg Rödene 1699-1737,1767-1920 SLD, AD
Älvsborg Rölanda 1717-1928 SLD, AD
Älvsborg Sandhult 1792-1936 SLD, AD
Älvsborg Sankt Peder 1800-1840 AD
Älvsborg Seglora 1800-1840 AD
Älvsborg Sexdrega 1800-1840 AD
Älvsborg Siene 1800-1840 AD
Älvsborg Sjötofta 1800-1840 AD
Älvsborg Skallsjö 1689-1714,1729-1840 SLD, AD
Älvsborg Skephult 1800-1840 AD
Älvsborg Skepplanda 1693-1920 SLD, AD
Älvsborg Skållerud 1800-1840 AD
Älvsborg Skölvene 1800-1840 AD
Älvsborg Smula 1814-1840 AD
Älvsborg Solberga 1814-1840 AD
Älvsborg Starrkärr 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Steneby 1688-1858 SLD, AD
Älvsborg Stora Lundby 1689-1762,1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Stora Mellby 1800-1840 AD
Älvsborg Strängsered 1800-1840 AD
Älvsborg Sundals-Ryr 1803-1840 AD
Älvsborg Svenljunga 1800-1840 AD
Älvsborg Säm 1800-1840 AD
Älvsborg Sätila 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Björke 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Härene 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Säm 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Ving 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Vånga 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Åsarp 1800-1840 AD
Älvsborg Tarsled 1758-1928 AD
Älvsborg Timmele 1800-1840 AD
Älvsborg Tisselskog 1800-1840 AD
Älvsborg Toarp 1800-1840 AD
Älvsborg Torestorp 1800-1840 AD
Älvsborg Torp 1800-1840 AD
Älvsborg Torpa 1800-1840 AD
Älvsborg Torrskog 1800-1840 AD
Älvsborg Tranemo 1800-1840 AD
Älvsborg Trollhättan 1860-1934 SLD
Älvsborg Tunge 1800-1840 AD
Älvsborg Tvärred 1800-1840 AD
Älvsborg Tydje 1769-1840 SLD, AD
Älvsborg Tämta 1800-1840 AD
Älvsborg Tärby 1800-1840 AD
Älvsborg Töftedal 1706-1860 SLD, AD
Älvsborg Töllsjö 1746-1768,1804-1938 SLD, AD
Älvsborg Tösse 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Tösse med Tydje 1782-1799,1841-1859 SLD
Älvsborg Ullasjö 1800-1835 AD
Älvsborg Ulricehamn 1800-1840 AD
Älvsborg Upphärad 1688-1840 SLD, AD
Älvsborg Valbo-Ryr 1800-1840 AD
Älvsborg Varnum 1800-1840 AD
Älvsborg Vassända 1743-1791,1841-1888 SLD
Älvsborg Vassända-Naglum 1693-1743,1801-1840,1889-1920 SLD, AD
Älvsborg Vesene 1800-1840 AD
Älvsborg Vist 1807-1840 AD
Älvsborg Vårvik 1800-1840 AD
Älvsborg Vänersborg 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Vänersnäs 1757-1920 SLD, AD
Älvsborg Väne-Ryr 1743-1791,1801-1859 SLD, AD
Älvsborg Väne-Åsaka 1688-1700,1723-1920 SLD, AD
Älvsborg Vänga 1800-1840 AD
Älvsborg Västerlanda 1686-1766 SLD
Älvsborg Västra Tunhem 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Åmåls landsförsamling 1800-1840 AD
Älvsborg Åmåls stadsförsamling 1800-1840 AD
Älvsborg Ånimskog 1779-1860 SLD, AD
Älvsborg Åsbräcka 1691-1920 SLD, AD
Älvsborg Älekulla 1800-1840 AD
Älvsborg Älvsered 1800-1840 AD
Älvsborg Ärtemark 1800-1840 AD
Älvsborg Äspered 1800-1840 AD
Älvsborg Ödeborg 1800-1840 AD
Älvsborg Ödenäs 1688-1704,1720-1920 SLD, AD
Älvsborg Ödskölt 1734-1860 SLD, AD
Älvsborg Ölsremma 1800-1840 AD
Älvsborg Ör 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Öra 1800-1840,1879-1894 SLD, AD
Älvsborg Örby 1800-1840 AD
Älvsborg Örsås 1800-1840 AD
Älvsborg Östad 1800-1840 AD
Älvsborg Östra Frölunda 1800-1840 AD
Älvsborg Öxabäck 1800-1840 AD
Älvsborg Öxnevalla 1800-1840 AD
Örebro Almby 1800-1840 AD
Örebro Asker 1666-1782,1800-1840 SLD, AD
Örebro Askersunds landsförsamling 1800-1840 AD
Örebro Askersunds stadsförsamling 1800-1840 AD
Örebro Axberg 1800-1840 AD
Örebro Bo 1800-1840 AD
Örebro Degerfors 1883-1932 VSFF
Örebro Dylta bruksförsamling 1800-1808 AD
Örebro Edsberg 1800-1840 AD
Örebro Ekeby 1800-1840 AD
Örebro Eker 1800-1840 AD
Örebro Ervalla 1800-1840 AD
Örebro Fellingsbro 1800-1840 AD
Örebro Finnerödja 1800-1894 SLD, AD
Örebro Glanshammar 1800-1840 AD
Örebro Grythyttan 1800-1840 AD
Örebro Gräve 1800-1840 AD
Örebro Gällersta 1800-1840 AD
Örebro Götlunda 1800-1840 AD
Örebro Hackvad 1800-1840 AD
Örebro Hallsberg 1800-1840 AD
Örebro Hammar 1800-1840 AD
Örebro Hardemo 1800-1840 AD
Örebro Hidinge 1800-1840 AD
Örebro Hjulsjö 1800-1840 AD
Örebro Hovsta 1800-1840 AD
Örebro Hällefors 1800-1840 AD
Örebro Järnboås 1673-1918 NSFK, AD
Örebro Karlsdal 1823-1833 AD
Örebro Karlskoga 1800-1840 AD
Örebro Kil 1800-1840 AD
Örebro Knista 1800-1840 AD
Örebro Kräcklinge 1800-1840 AD
Örebro Kumla 1800-1840 AD
Örebro Kvistbro 1800-1877 SLD, AD
Örebro Lerbäck 1800-1840 AD
Örebro Lillkyrka 1800-1840 AD
Örebro Lindesberg 1800-1840 AD
Örebro Lindesbergs landsförsamling 1673-1716,1848-1895 NSFK
Örebro Ljusnarsberg 1800-1840 AD
Örebro Lännäs 1823-1840 AD
Örebro Mosjö 1800-1840 AD
Örebro Nora bergsförsamling 1673-1939 NSFK, AD
Örebro Nora stadsförsamling 1843-1924 NSFK
Örebro Norrbyås 1800-1840 AD
Örebro Nysund 1800-1840 AD
Örebro Näsby 1800-1840 AD
Örebro Ramsberg 1800-1840 SBFFE
Örebro Ramundeboda 1800-1840 AD
Örebro Rinkaby 1800-1840 AD
Örebro Rockesholms bruksförsamling 1800-1840 AD
Örebro Sköllersta 1800-1840 AD
Örebro Snavlunda 1800-1840 AD
Örebro Stora Mellösa 1800-1840 AD
Örebro Svennevad 1800-1840 AD
Örebro Tysslinge 1800-1840 AD
Örebro Tångeråsa 1800-1894 SLD, AD
Örebro Täby 1800-1840 AD
Örebro Viby 1800-1894 SLD, AD
Örebro Viker 1872-1918 NSFK
Örebro Vintrosa 1800-1840 AD
Örebro Ånsta-Längbro 1800-1840 AD
Örebro Ödeby 1800-1840 AD
Örebro Örebro Nikolai 1800-1840 AD
Östergötland Appuna 1800-1840 AD
Östergötland Asby 1800-1840 AD
Östergötland Ask 1800-1840 AD
Östergötland Askeby 1800-1840 AD
Östergötland Askeryd 1800-1840 AD
Östergötland Bankekind 1800-1840 AD
Östergötland Bjälbo 1800-1840 AD
Östergötland Björkeberg 1800-1840 AD
Östergötland Björsäter 1800-1840 AD
Östergötland Borg 1800-1820 AD
Östergötland Brunneby 1800-1840 AD
Östergötland Börrum 1800-1840 AD
Östergötland Dagsberg 1800-1840 AD
Östergötland Dalhem 1800-1840 AD
Östergötland Drothem 1800-1840 AD
Östergötland Ekeby 1800-1840 AD
Östergötland Ekebyborna 1800-1840 AD
Östergötland Fivelstad 1800-1840 AD
Östergötland Flistad 1800-1840 AD
Östergötland Fornåsa 1800-1840 AD
Östergötland Furingstad 1800-1840 AD
Östergötland Gammalkil 1800-1840 AD
Östergötland Gistad 1800-1840 AD
Östergötland Godegård 1800-1840 AD
Östergötland Grebo 1800-1840 AD
Östergötland Gryt 1800-1840 AD
Östergötland Gårdeby 1800-1840 AD
Östergötland Gärdserum 1800-1840 AD
Östergötland Hagebyhöga 1800-1840 AD
Östergötland Hannäs 1800-1840 AD
Östergötland Harstad 1800-1840 AD
Östergötland Heda 1800-1840 AD
Östergötland Herrberga 1800-1840 AD
Östergötland Herrestad 1800-1840 AD
Östergötland Hogstad 1800-1840 AD
Östergötland Horn 1837-1838 AD
Östergötland Hov 1800-1840 AD
Östergötland Hägerstad 1800-1840 AD
Östergötland Hällestad 1636-1782,1800-1840 AD
Östergötland Häradshammar 1800-1840 AD
Östergötland Högby 1800-1840 AD
Östergötland Jonsberg 1800-1840 AD
Östergötland Järstad 1800-1840 AD
Östergötland Kaga 1800-1840 AD
Östergötland Kimstad 1800-1840 AD
Östergötland Kisa 1800-1840 AD
Östergötland Klockrike 1800-1840 AD
Östergötland Konungsund 1800-1840 AD
Östergötland Kristberg 1800-1840 AD
Östergötland Krokek 1800-1840 AD
Östergötland Kuddby 1800-1840 AD
Östergötland Kullerstad 1800-1840 AD
Östergötland Kumla 1800-1840 AD
Östergötland Kvarsebo 1800-1840 AD
Östergötland Kvillinge 1800-1840 AD
Östergötland Källstad 1800-1840 AD
Östergötland Kälvsten 1800-1812 AD
Östergötland Kärna 1695-1717,1800-1860 SLD, AD
Östergötland Kättilstad 1800-1840 AD
Östergötland Landeryd 1800-1840 AD
Östergötland Ledberg 1800-1840 AD
Östergötland Lillkyrka 1800-1840 AD
Östergötland Linköpings domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Östergötland Linköpings St Lars 1800-1840 AD
Östergötland Ljung 1800-1840 AD
Östergötland Lönsås 1800-1840 AD
Östergötland Löt 1800-1802 AD
Östergötland Malexander 1800-1840 AD
Östergötland Mjölby 1800-1840 AD
Östergötland Mogata 1800-1840 AD
Östergötland Motala 1800-1840 AD
Östergötland Normlösa 1800-1840 AD
Östergötland Norra Vi 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings Borg 1821-1840 AD
Östergötland Norrköpings Hedvig 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings St Johannes 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings St Olai 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings Östra Eneby 1800-1840 AD
Östergötland Nykil 1800-1840 AD
Östergötland Nässja 1800-1840 AD
Östergötland Oppeby 1800-1840 AD
Östergötland Orlunda 1800-1840 AD
Östergötland Rappestad 1800-1840 AD
Östergötland Regna 1637-1778,1800-1840 SLD, AD
Östergötland Ringarum 1800-1840 AD
Östergötland Rinna 1800-1840 AD
Östergötland Risinge 1800-1840 SLD, AD
Östergötland Rogslösa 1800-1840 AD
Östergötland Rumskulla 1800-1840 AD
Östergötland Rystad 1800-1840 AD
Östergötland Rök 1800-1840 AD
Östergötland Rönö 1800-1840 AD
Östergötland Simonstorp 1800-1840 AD
Östergötland Sjögestad 1800-1840 AD
Östergötland Skeda 1800-1840 AD
Östergötland Skedevi 1763-1840 SLD, AD
Östergötland Skeppsås 1800-1840 AD
Östergötland Skällvik 1800-1840 AD
Östergötland Skänninge 1800-1840 AD
Östergötland Skärkind 1800-1840 AD
Östergötland Skönberga 1800-1840 AD
Östergötland Slaka 1800-1840 AD
Östergötland St Anna 1800-1840 AD
Östergötland St Laurentii 1800-1840 AD
Östergötland St Per 1800-1840 AD
Östergötland Sten 1800-1812 AD
Östergötland Stjärnorp 1800-1840 AD
Östergötland Stora Åby 1800-1840 AD
Östergötland Strå 1800-1840 AD
Östergötland Styra 1800-1840 AD
Östergötland Styrstad 1822-1840 AD
Östergötland Sund 1800-1840 AD
Östergötland Svanshals 1800-1840 AD
Östergötland Svinhult 1800-1840 AD
Östergötland Sya 1800-1840 AD
Östergötland Tidersrum 1800-1840 AD
Östergötland Tingstad 1800-1840 AD
Östergötland Tjällmo 1800-1840 AD
Östergötland Tjärstad 1800-1840 AD
Östergötland Torpa 1800-1840 AD
Östergötland Trehörna 1800-1840 AD
Östergötland Tryserum 1800-1840 AD
Östergötland Tåby 1800-1840 AD
Östergötland Törnevalla 1800-1840 AD
Östergötland Ulrika 1800-1831 AD
Östergötland Vadstena 1800-1840 AD
Östergötland Vadstena hospitalsförsamling 1800-1836 AD
Östergötland Vallerstad 1800-1840 AD
Östergötland Varv 1800-1840 AD
Östergötland Veta 1800-1840 AD
Östergötland Viby 1800-1840 AD
Östergötland Vikingstad 1800-1840 AD
Östergötland Vinnerstad 1800-1840 AD
Östergötland Vist 1800-1840 AD
Östergötland Vreta kloster 1800-1840 AD
Östergötland Vånga 1800-1840 AD
Östergötland Vårdnäs 1800-1840 AD
Östergötland Vårdsberg 1800-1840 AD
Östergötland Väderstad 1800-1840 AD
Östergötland Värna 1800-1840 AD
Östergötland Västerlösa 1800-1840 AD
Östergötland Västra Eneby 1800-1840 AD
Östergötland Västra Harg 1800-1840 AD
Östergötland Västra Husby 1800-1840 AD
Östergötland Västra Ny 1800-1840 AD
Östergötland Västra Ryd 1800-1840 AD
Östergötland Västra Skrukeby 1800-1840 AD
Östergötland Västra Stenby 1800-1840 AD
Östergötland Västra Tollstad 1800-1840 AD
Östergötland Väversunda 1800-1840 AD
Östergötland Yxnerum 1800-1840 AD
Östergötland Å 1800-1840 AD
Östergötland Åsbo 1800-1840 AD
Östergötland Åtvid 1800-1840 AD
Östergötland Älvestad 1800-1840 AD
Östergötland Ödeshög 1800-1840 AD
Östergötland Örberga 1800-1840 AD
Östergötland Örtomta 1800-1840 AD
Östergötland Östra Ed 1800-1840 AD
Östergötland Östra Harg 1800-1840 AD
Östergötland Östra Husby 1800-1840 AD
Östergötland Östra Ny 1800-1840 AD
Östergötland Östra Ryd 1800-1840 AD
Östergötland Östra Skrukeby 1800-1840 AD
Östergötland Östra Stenby 1800-1840 AD
Östergötland Östra Tollstad 1800-1840 AD

ANTAL FÄRGBILDER

87 705 535

Mer info om våra färgbilder

  Varukorg



Starta programmet