Födelseregister

Personregister till födelse- och dopböcker, från det att de började föras (vanligtvis i slutet av 1600-talet) till 1800-talets andra hälft, i många fall även senare. Hela landet är klart för tiden 1800-1840 och för de andra åren är det olika från län till län eller församling till församling. Registret är ett pågående projekt och mer sökbart material kommer att tillkomma efterhand.

FörkortningBeskrivning
AD ArkivDigital
BSF Botvidbygdens Släktforskarförening
ESSF Eskilstuna-Strängnäs Släktforskarförening
KFV Katrineholm-Flen-Vingåkers släktforskarförening
KGF Kronobergs Genealogiska Förening
LBFF Lulebygdens forskarförening
MG Marie Grymark
NH Niklas Hertzman
NOSFF Nyköping-Oxelösunds Släktforskarförening
NSFF Norrtälje Släktforskarförening
NSFK Nora Släktforskare
OO Olle Överby
P Privatperson
PBFF Pitebygdens forskarförening
SBFFE Släkt- och Bygdeforskarföreningen Engelbrekt
SLD Släktdata
SO Sven Olby
SSff Södertälje Släktforskarförening
VSFF Värmlands Släktforskarförening
ÖLA Östersunds Landsarkiv
LänFörsamlingÅrtal (luckor finns)Tillverkare
Blekinge Asarum 1750-1840 AD
Blekinge Augerum 1750-1840 AD
Blekinge Backaryd 1707-1840,1857-1895 KGF, AD
Blekinge Bräkne-Hoby 1677-1900 KGF
Blekinge Edestad 1721-1840 KGF, AD
Blekinge Elleholm 1750-1799,1803-1808 AD
Blekinge Eringsboda 1854-1894 KGF
Blekinge Fridlevstad 1750-1840 AD
Blekinge Förkärla 1713-1840 KGF, AD
Blekinge Gammalstorp 1750-1840 AD
Blekinge Hjortsberga 1721-1840 KGF, AD
Blekinge Hällaryd 1750-1840,1869-1914 SLD, AD
Blekinge Jämjö 1750-1840 AD
Blekinge Jämshög 1750-1792,1818-1840 KGF, AD
Blekinge Karlshamn 1750-1840 AD
Blekinge Karlskrona amiralitetsförsamling 1750-1840 AD
Blekinge Karlskrona stadsförsamling 1769-1840 AD
Blekinge Karlskrona tyska församling 1750-1840 AD
Blekinge Kristianopel 1750-1840 AD
Blekinge Listerby 1750-1840 AD
Blekinge Lösen 1750-1840 AD
Blekinge Mjällby 1750-1840 AD
Blekinge Mörrum 1750-1840 AD
Blekinge Nättraby 1750-1840 AD
Blekinge Ramdala 1750-1846 KGF, AD
Blekinge Ronneby 1750-1840,1859-1861,1877-1894 KGF, AD
Blekinge Rödeby 1750-1840 AD
Blekinge Sturkö 1755-1840 AD
Blekinge Torhamn 1750-1840 AD
Blekinge Tving 1750-1840 AD
Blekinge Ysane 1750-1840 AD
Blekinge Åryd 1750-1840 AD
Blekinge Öljehult 1861-1895 KGF
Blekinge, Kristianstad Sölvesborg 1752-1840 AD
Gotland Akebäck 1800-1840 AD
Gotland Ala 1688-1796,1800-1840 SLD, AD
Gotland Alskog 1800-1840 AD
Gotland Alva 1800-1826 AD
Gotland Anga 1688-1840 SLD, AD
Gotland Ardre 1800-1840 AD
Gotland Atlingbo 1715-1749,1800-1860 SLD, AD
Gotland Barlingbo 1717-1860 SLD
Gotland Björke 1724-1860 SLD, AD
Gotland Boge 1800-1840 AD
Gotland Bro 1800-1840 AD
Gotland Burs 1800-1840 AD
Gotland Buttle 1716-1860 SLD, AD
Gotland Bäl 1813-1840 AD
Gotland Dalhem 1800-1840 AD
Gotland Eke 1820-1840 AD
Gotland Ekeby 1800-1840 AD
Gotland Eksta 1723-1860 SLD, AD
Gotland Endre 1800-1840 AD
Gotland Eskelhem 1730-1860 SLD, AD
Gotland Etelhem 1800-1840 AD
Gotland Fardhem 1800-1840 AD
Gotland Fide 1809-1840 AD
Gotland Fole 1800-1840 AD
Gotland Follingbo 1737-1860 SLD, AD
Gotland Fröjel 1681-1860 SLD, AD
Gotland Fårö 1688-1692,1715-1728,1800-1840 SLD, AD
Gotland Gammelgarn 1800-1840 AD
Gotland Ganthem 1800-1840 AD
Gotland Garde 1800-1840 AD
Gotland Gerum 1800-1840 AD
Gotland Gothem 1708-1715,1725-1743,1800-1840 SLD, AD
Gotland Grötlingbo 1800-1840 AD
Gotland Guldrupe 1716-1860 SLD, AD
Gotland Hablingbo 1800-1840 AD
Gotland Hall 1800-1812,1832-1840 AD
Gotland Halla 1800-1840 AD
Gotland Hamra 1714-1861 SLD, AD
Gotland Hangvar 1800-1810,1832-1840 AD
Gotland Havdhem 1800-1840 AD
Gotland Hejde 1800-1840 AD
Gotland Hejdeby 1800-1840 AD
Gotland Hejnum 1800-1840 AD
Gotland Hellvi 1740-1860 SLD, AD
Gotland Hemse 1800-1840 AD
Gotland Hogrän 1783-1860 SLD, AD
Gotland Hörsne med Bara 1684-1860 SLD, AD
Gotland Klinte 1681-1729,1758-1860 SLD, AD
Gotland Kräklingbo 1688-1861 SLD, AD
Gotland Källunge 1800-1840 AD
Gotland Lau 1800-1840 AD
Gotland Levide 1800-1840 AD
Gotland Linde 1800-1840 AD
Gotland Lojsta 1655-1701,1732-1840 SLD, AD
Gotland Lokrume 1800-1840 AD
Gotland Lummelunda 1800-1840 AD
Gotland Lye 1800-1840 AD
Gotland Lärbro 1736-1899 SLD, AD
Gotland Martebo 1800-1840 AD
Gotland Mästerby 1744-1860 SLD, AD
Gotland Norrlanda 1708-1715,1725-1743,1800-1840 SLD, AD
Gotland När 1800-1840 AD
Gotland Näs 1800-1840 AD
Gotland Othem 1800-1840 AD
Gotland Roma 1723-1860 SLD, AD
Gotland Rone 1800-1840 AD
Gotland Sanda 1745-1860 SLD, AD
Gotland Silte 1800-1840 AD
Gotland Sjonhem 1790-1861 SLD, AD
Gotland Sproge 1723-1860 SLD, AD
Gotland Stenkumla 1727-1860 SLD, AD
Gotland Stenkyrka 1800-1840 AD
Gotland Stånga 1800-1840 AD
Gotland Sundre 1800-1840 AD
Gotland Tingstäde 1800-1840 AD
Gotland Tofta 1730-1860 SLD, AD
Gotland Träkumla 1777-1860 SLD, AD
Gotland Vall 1782-1860 SLD, AD
Gotland Vallstena 1747-1861 SLD, AD
Gotland Vamlingbo 1800-1840 AD
Gotland Viklau 1800-1840 AD
Gotland Visby landsförsamling 1829-1840 AD
Gotland Visby stadsförsamling 1800-1840 AD
Gotland Vänge 1716-1860 SLD, AD
Gotland Väskinde 1800-1840 AD
Gotland Västergarn 1744-1860 SLD, AD
Gotland Västerhejde 1800-1840 AD
Gotland Väte 1800-1840 AD
Gotland Öja 1714-1860 SLD, AD
Gotland Östergarn 1800-1840 AD
Gävleborg Alfta 1750-1840 AD
Gävleborg Arbrå 1750-1840 AD
Gävleborg Bergsjö 1750-1840 AD
Gävleborg Bjuråker 1750-1840 AD
Gävleborg Bollnäs 1750-1840 AD
Gävleborg Delsbo 1750-1840 AD
Gävleborg Enånger 1750-1840 AD
Gävleborg Finska artilleriets kompanier i Gävle 1812-1814 AD
Gävleborg Forsa 1750-1840 AD
Gävleborg Färila 1779-1840 AD
Gävleborg Färila pastorat 1750-1778 AD
Gävleborg Gnarp 1750-1840 AD
Gävleborg Gävle Heliga Trefaldighet 1750-1840 AD
Gävleborg Hamrånge 1750-1840 AD
Gävleborg Hanebo 1750-1840 AD
Gävleborg Harmånger 1750-1840 AD
Gävleborg Hassela 1750-1840 AD
Gävleborg Hedesunda 1750-1840 AD
Gävleborg Hille 1750-1840 AD
Gävleborg Hudiksvall 1750-1840 AD
Gävleborg Hälsingtuna 1750-1840 AD
Gävleborg Hög 1750-1840 AD
Gävleborg Högbo 1778-1840 AD
Gävleborg Idenor 1750-1841 AD
Gävleborg Ilsbo 1750-1779,1800-1840 AD
Gävleborg Järvsö 1750-1840 AD
Gävleborg Jättendal 1750-1840 AD
Gävleborg Ljusdal 1750-1840 AD
Gävleborg Los 1750-1778 AD
Gävleborg Mo 1750-1840 AD
Gävleborg Nianfors 1799-1840 AD
Gävleborg Njutånger 1750-1840 AD
Gävleborg Norrala 1750-1840 AD
Gävleborg Norrbo 1750-1840 AD
Gävleborg Ovansjö 1750-1840 AD
Gävleborg Ovanåker 1804-1840 AD
Gävleborg Rengsjö 1750-1840 AD
Gävleborg Rogsta 1750-1840 AD
Gävleborg Segersta 1750-1840 AD
Gävleborg Skog 1750-1840 AD
Gävleborg Söderala 1750-1840 AD
Gävleborg Söderhamn 1750-1840 AD
Gävleborg Torsåker 1750-1840 AD
Gävleborg Trönö 1750-1840 AD
Gävleborg Undersvik 1750-1799,1807-1840 AD
Gävleborg Valbo 1741-1840 AD
Gävleborg Voxna 1759-1840 AD
Gävleborg Åmot 1798-1840 AD
Gävleborg Årsunda 1750-1840 AD
Gävleborg Österfärnebo 1750-1840 AD
Gävleborg, Uppsala Söderfors 1750-1840 AD
Göteborg och Bohus Angered 1753-1772,1821-1938 SLD
Göteborg och Bohus Askim 1807-1840 AD
Göteborg och Bohus Askum 1800-1840 SLD
Göteborg och Bohus Backa 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Bergum 1741-1844 SLD, AD
Göteborg och Bohus Björlanda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Bokenäs 1686-1860 SLD, AD
Göteborg och Bohus Brastad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Bro 1800-1840,1930-1838 AD
Göteborg och Bohus Bärfendal 1626-1897 SLD, AD
Göteborg och Bohus Bäve 1812-1840,1921-1938 AD
Göteborg och Bohus Dragsmark 1685-1930 SLD
Göteborg och Bohus Fiskebäckskil 1711-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Forshälla 1688-1940 SLD, AD
Göteborg och Bohus Foss 1688-1860 SLD
Göteborg och Bohus Fässberg 1800-1840,1861-1906 SLD, AD
Göteborg och Bohus Grinneröd 1799-1712,1747-1811,1824-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Grundsund 1799-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Gullholmen 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Amiralitetsvarvsförsamling 1800-1820 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Christinæ Tyska 1726-1774 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Domkyrkoförsamling 1762-1780,1800-1898 SLD, AD
Göteborg och Bohus Göteborgs engelska 1822-1839 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs fattighusförsamling 1812-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Gamlestad 1883-1895,1903-1911 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Haga 1882-1939 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Hospitalförsamling 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Karl Johan 1823-1840,1885,1891-1892,1900-1910,1813-1726 SLD, AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Kristine 1726-1774,1800-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Marieberg 1800-1822 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Masthugg 1898,1900-1901,1906-1938 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Nya Varvet 1816-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Oscar Fredrik 1875-1908 SLD
Göteborg och Bohus Harestad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Hede 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Herrestad 1689-1929 SLD, AD
Göteborg och Bohus Hjärtum 1686-1931 SLD, AD
Göteborg och Bohus Hogdal 1800-1813 AD
Göteborg och Bohus Håby 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Hålta 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Härryda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Högås 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Jörlanda 1800-1860 SLD, AD
Göteborg och Bohus Kareby 1815-1840 AD
Göteborg och Bohus Karl Johan 1910-1916 SLD
Göteborg och Bohus Karlstens slottsförsamling 1809-1840 AD
Göteborg och Bohus Klädesholmen 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Klövedal 1688-1929 SLD, AD
Göteborg och Bohus Krokstad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Kungshamn 1800-1897,1921-1931 SLD, AD
Göteborg och Bohus Kungälv 1696-1718,1796-1843 SLD
Göteborg och Bohus Kållered 1800-1940 SLD, AD
Göteborg och Bohus Käringön 1711-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Landvetter 1762-1861 SLD
Göteborg och Bohus Lane-Ryr 1700-1707,1713-1897 SLD, AD
Göteborg och Bohus Ljung 1688-1708,1747-1762,1800-1840,1895-1936 SLD, AD
Göteborg och Bohus Lommeland 1800-1814 AD
Göteborg och Bohus Lundby 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Lur 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Lycke 1797-1840 AD
Göteborg och Bohus Lyse 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Lysekil 1800-1860 AD
Göteborg och Bohus Långelanda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Marstrand 1731-1933 SLD
Göteborg och Bohus Mo 1800-1840,1920-1934 SLD, AD
Göteborg och Bohus Mollösund 1711-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Morlanda 1711-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Myckleby 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Naverstad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Norum 1690-1843 SLD
Göteborg och Bohus Nya Älvsborg 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Näsinge 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Partille 1800-1829 SLD, AD
Göteborg och Bohus Resteröd 1688-1938 SLD
Göteborg och Bohus Romelanda 1812-1840 AD
Göteborg och Bohus Rönnäng 1797-1942 SLD, AD
Göteborg och Bohus Sanne 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Skee 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Skredsvik 1689-1860 SLD
Göteborg och Bohus Solberga 1694-1746,1751-1927 SLD
Göteborg och Bohus Spekeröd 1690-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Stala 1839-1851,1860-1897 SLD, AD
Göteborg och Bohus Stenkyrka 1779-1932 SLD, AD
Göteborg och Bohus Strömstad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Styrsö 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Svarteborg 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Säve 1821-1840 AD
Göteborg och Bohus Tanum 1719-1860 SLD, AD
Göteborg och Bohus Tjärnö 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Torp 1688-1897 SLD
Göteborg och Bohus Torsby 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Torslanda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Tossene 1651-1898 SLD
Göteborg och Bohus Tuve 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Ucklum 1714-1764,1800-1840,1895-1933 SLD, AD
Göteborg och Bohus Uddevalla 1700-1860,1892-1940 SLD
Göteborg och Bohus Uddevalla lasarett 1904-1933 SLD
Göteborg och Bohus Valla 1691-1929 SLD, AD
Göteborg och Bohus Västerlanda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Västra Frölunda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Ytterby 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Öckerö 1684-1728,1795-1894 SLD, AD
Göteborg och Bohus Ödsmål 1714-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Örgryte 1740-1749,1800-1894 SLD, AD
Göteborg och Bohus, Halland Lindome 1750-1840 AD
Göteborg och Bohus, Älvsborg Råda 1800-1840,1854-1933 SLD, AD
Halland Abild 1750-1840 AD
Halland Alfshög 1750-1840 AD
Halland Asige 1813-1840 AD
Halland Askome 1750-1840 AD
Halland Breared 1750-1840 AD
Halland Dagsås 1828-1840 AD
Halland Drängsered 1750-1840 AD
Halland Eftra 1750-1840 AD
Halland Eldsberga 1765-1840 AD
Halland Enslöv 1750-1840 AD
Halland Fagered 1750-1840 AD
Halland Falkenberg 1750-1840 AD
Halland Fjärås 1750-1840 AD
Halland Frillesås 1677-1935 AD
Halland Förlanda 1750-1840 AD
Halland Getinge 1820-1840 AD
Halland Grimeton 1750-1840 AD
Halland Gunnarp 1750-1840 AD
Halland Gällared 1750-1840 AD
Halland Gällinge 1750-1840 AD
Halland Gödestad 1750-1840 AD
Halland Halmstad 1750-1840 AD
Halland Hanhals 1750-1840 AD
Halland Harplinge 1750-1840 AD
Halland Hasslöv 1750-1840 AD
Halland Holm 1814-1840 AD
Halland Hunnestad 1750-1840 AD
Halland Idala 1750-1840 AD
Halland Kinnared 1750-1840 AD
Halland Knäred 1750-1840 AD
Halland Krogsered 1750-1840 AD
Halland Kungsbacka 1750-1840 AD
Halland Kvibille 1750-1840 AD
Halland Källsjö 1750-1840 AD
Halland Köinge 1750-1840 AD
Halland Laholms landsförsamling 1841-1931 P
Halland Laholms stadsförsamling 1697-1909 P, AD
Halland Landa 1681-1915 SLD, AD
Halland Lindberg 1750-1840 AD
Halland Ljungby 1750-1840 AD
Halland Morup 1752-1840 AD
Halland Nösslinge 1750-1840 AD
Halland Okome 1750-1840 AD
Halland Onsala 1750-1840 AD
Halland Rolfstorp 1750-1840 AD
Halland Ränneslöv 1750-1840 AD
Halland Rävinge 1819-1840 AD
Halland Sibbarp 1750-1761 AD
Halland Skrea 1750-1840 AD
Halland Skummeslöv 1750-1840 AD
Halland Skällinge 1750-1840 AD
Halland Släp 1750-1840 AD
Halland Slättåkra 1750-1840 AD
Halland Slöinge 1750-1840 AD
Halland Snöstorp 1750-1840 AD
Halland Spannarp 1766-1840 AD
Halland Stafsinge 1770-1840 AD
Halland Stamnared 1750-1840 AD
Halland Steninge 1750-1840 AD
Halland Stråvalla 1750-1840 AD
Halland Svartrå 1750-1840 AD
Halland Sällstorp 1750-1840 AD
Halland Söndrum 1750-1840 AD
Halland Tjärby 1781-1840 AD
Halland Torpa 1750-1840 AD
Halland Torup 1750-1840 AD
Halland Träslöv 1750-1840 AD
Halland Trönninge 1750-1840 AD
Halland Tvååker 1766-1840 AD
Halland Tölö 1750-1840 AD
Halland Tönnersjö 1765-1840 AD
Halland Ullared 1750-1840 AD
Halland Valinge 1750-1840 AD
Halland Vallda 1750-1840 AD
Halland Vapnö 1750-1840 AD
Halland Varbergs slottsförsamling 1750-1837 AD
Halland Varbergs stadsförsamling 1750-1840 AD
Halland Veddige 1770-1840 AD
Halland Veinge 1750-1840 AD
Halland Vessige 1750-1840 AD
Halland Vinberg 1750-1755, 1760-1840 AD
Halland Våxtorp 1750-1840 AD
Halland Värö 1750-1840 AD
Halland Ysby 1750-1840 AD
Halland Årstad 1813-1840 AD
Halland Ås 1750-1840 AD
Halland Älvsåker 1750-1840 AD
Halland Ölmevalla 1750-1840 AD
Halland, Jönköping Färgaryd 1750-1840 AD
Halland, Jönköping Jälluntofta 1750-1840 AD
Halland, Jönköping Långaryd 1750-1840 AD
Halland, Jönköping Södra Unnaryd 1750-1840 AD
Halland, Jönköping, Kronoberg Femsjö 1750-1840 AD
Halland, Kristianstad Hishult 1750-1840 AD
Halland, Kristianstad Östra Karup 1750-1840 AD
Jämtland Alanäs 1706-1712,1810-1875 ÖLA
Jämtland Alsen 1689-1875 ÖLA
Jämtland Aspås 1689-1883 ÖLA
Jämtland Berg 1695-1875 ÖLA
Jämtland Bodsjö 1689-1740,1751-1790,1798-1875 ÖLA
Jämtland Brunflo 1689-1875 ÖLA
Jämtland Bräcke 1781-1875 ÖLA
Jämtland Fors 1689-1718,1726-1902 ÖLA, AD
Jämtland Frostviken 1840-1875 ÖLA
Jämtland Frostvikens lappförsamling 1842-1875 ÖLA
Jämtland Frösö 1692-1875 ÖLA
Jämtland Föllinge 1737-1875 ÖLA
Jämtland Föllinge lappförsamling 1747-1853 ÖLA
Jämtland Hackås 1703-17631814-1875 ÖLA
Jämtland Hallen 1693-1875 ÖLA
Jämtland Hammerdal 1687-1875 ÖLA
Jämtland Hede 1776-1875 ÖLA
Jämtland Hede lappförsamling 1851-1858 ÖLA
Jämtland Hotagen 1846-1875 ÖLA
Jämtland Hotagens lappförsamling 1855-1875 ÖLA
Jämtland Håsjö 1689-1875 ÖLA
Jämtland Häggenås 1693-1875 ÖLA
Jämtland Hällesjö 1689-1889 ÖLA, AD
Jämtland Kall 1689-1875 ÖLA
Jämtland Klövsjö 1695-1875 ÖLA
Jämtland Kyrkås 1693-1721,1737-1875 ÖLA
Jämtland Linsell 1789-1793,1806-1875 ÖLA
Jämtland Lit 1694-1726,1739-1875 ÖLA
Jämtland Ljusnedal 1749-1875 ÖLA
Jämtland Lockne 1758-1759,1764-1767,1786-1875 ÖLA
Jämtland Marby 1764-1875 ÖLA
Jämtland Marieby 1689-1875 ÖLA
Jämtland Mattmar 1689-1875 ÖLA
Jämtland Myssjö 1703-1875 ÖLA
Jämtland Mörsil 1688-1875 ÖLA
Jämtland Norderö 1694-1725,1747-1875 ÖLA
Jämtland Nyhem 1862-1875 ÖLA
Jämtland Näs 1706-1778,1809-1875 ÖLA
Jämtland Näskott 1688-1875 ÖLA
Jämtland Offerdal 1636-1668,1687-1875 ÖLA
Jämtland Oviken 1705-1875 ÖLA
Jämtland Ragunda 1738-1739,1765-1875 ÖLA
Jämtland Revsund 1688-1875 ÖLA
Jämtland Rätan 1695-1875 ÖLA
Jämtland Rödön 1688-1875 ÖLA
Jämtland Storsjö 1750-1776,1834-1860,1863-1875 ÖLA
Jämtland Stugun 1689-1720,1734-1875 ÖLA
Jämtland Sundsjö 1688-1875 ÖLA
Jämtland Sunne 1692-1875 ÖLA
Jämtland Tännäs 1749-1860,1863-1875 ÖLA
Jämtland Undersåker 1689-1875 ÖLA
Jämtland Vemdalen 1786-1875 ÖLA
Jämtland Ytterhogdal 1681-1875 ÖLA
Jämtland Åre 1689-1759,1763-1883 ÖLA
Jämtland Ås 1726-1875 ÖLA
Jämtland Åsarne 1861-1875 ÖLA
Jämtland Älvros 1795,1798-1830,1860-1875 ÖLA
Jämtland Östersund 1789-1875 ÖLA
Jämtland Överhogdal 1690-1875 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Lillhärdal 1691-1875 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Sveg 1730-1749,1860-1875 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Undersåkers lappförsamling 1783-1877 ÖLA
Jämtland, Västerbotten, Västernorrland Tåsjö 1783-1875 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Bodum 1826-1875 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Borgvattnet 1781-1883 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Fjällsjö 1684-1875 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Ström 1695-1711,1714-1875 ÖLA
Jämtland,Västernorrland Graninge 1770-1840 AD
Jönköping Adelöv 1750-1840 AD
Jönköping Almesåkra 1750-1840 AD
Jönköping Alseda 1750-1840 AD
Jönköping Anderstorp 1750-1840 AD
Jönköping Angerdshestra 1750-1840 AD
Jönköping Bankeryd 1750-1840 AD
Jönköping Barkeryd 1750-1840 AD
Jönköping Barnarp 1750-1840 AD
Jönköping Bellö 1750-1840 AD
Jönköping Björkö 1750-1840 AD
Jönköping Bondstorp 1750-1840 AD
Jönköping Bosebo 1806-1840 AD
Jönköping Bredaryd 1750-1840 AD
Jönköping Bredestad 1750-1840 AD
Jönköping Bringetofta 1750-1782,1788-1840 AD
Jönköping Burseryd 1750-1840 AD
Jönköping Byarum 1750-1774,1789-1840 AD
Jönköping Bäckaby 1750-1840 AD
Jönköping Bäckseda 1750-1840 AD
Jönköping Bälaryd 1750-1840 AD
Jönköping Dannäs 1750-1840 AD
Jönköping Edshult 1764-1840 AD
Jönköping Eksjö 1750-1840 AD
Jönköping Eksjö landsförsamling 1794-1840 AD
Jönköping Flisby 1750-1840 AD
Jönköping Forserum 1750-1840 AD
Jönköping Forsheda 1750-1840 AD
Jönköping Frinnaryd 1750-1840 AD
Jönköping Fryele 1750-1840 AD
Jönköping Fröderyd 1750-1840 AD
Jönköping Gislaved 1750-1840 AD
Jönköping Gnosjö 1750-1840 AD
Jönköping Gryteryd 1750-1840 AD
Jönköping Gränna 1750-1840 AD
Jönköping Gällaryd 1725-1794,1797-1840 KGF, AD
Jönköping Hagshult 1750-1840 AD
Jönköping Hakarp 1750-1840 AD
Jönköping Haurida 1750-1840 AD
Jönköping Hjälmseryd 1689-1869 KGF
Jönköping Hjärtlanda 1750-1840 AD
Jönköping Hult 1750-1840 AD
Jönköping Hultsjö 1703-1747,1800-1840 KGF, AD
Jönköping Hylletofta 1750-1840 AD
Jönköping Hånger 1795-1840 AD
Jönköping Hässleby 1750-1769,1801-1840 AD
Jönköping Höreda 1750-1840 AD
Jönköping Ingatorp 1750-1840 AD
Jönköping Järsnäs 1750-1840 AD
Jönköping Järstorp 1750-1840 AD
Jönköping Jönköpings Kristina 1750-1840 AD
Jönköping Jönköpings Sofia 1750-1840 AD
Jönköping Korsberga 1750-1840 AD
Jönköping Kråkshult 1750-1840 AD
Jönköping Kulltorp 1750-1840 AD
Jönköping Kållerstad 1750-1840 AD
Jönköping Källeryd 1750-1789,1798-1811,1818-1839 AD
Jönköping Kärda 1750-1840 AD
Jönköping Kävsjö 1822-1840 AD
Jönköping Lannaskede 1778-1840 AD
Jönköping Lekeryd 1750-1840 AD
Jönköping Lemnhult 1750-1840 AD
Jönköping Linderås 1750-1840 AD
Jönköping Ljungarum 1760-1840 AD
Jönköping Lommaryd 1750-1840 AD
Jönköping Malmbäck 1750-1840 AD
Jönköping Marbäck 1750-1840 AD
Jönköping Mellby 1750-1840 AD
Jönköping Mulseryd 1750-1840 AD
Jönköping Myresjö 1750-1840 AD
Jönköping Månsarp 1750-1840 AD
Jönköping Norra Ljunga 1750-1840 AD
Jönköping Norra Sandsjö 1756-1757,1762-1797 AD
Jönköping Norra Solberga 1750-1840 AD
Jönköping Nydala 1805-1840 AD
Jönköping Nye 1750-1840 AD
Jönköping Näsby 1750-1840 AD
Jönköping Näshult 1750-1840 AD
Jönköping Nässjö 1750-1840 AD
Jönköping Nävelsjö 1750-1840 AD
Jönköping Ramkvilla 1750-1840 AD
Jönköping Reftele 1750-1840 AD
Jönköping Rogberga 1750-1840 AD
Jönköping Rydaholm 1694-1715,1717-1721,1723-1920 KGF
Jönköping Sandseryd 1750-1840 AD
Jönköping Sandvik 1750-1840 AD
Jönköping Skede 1763-1840 AD
Jönköping Skepperstad 1750-1840 AD
Jönköping Skirö 1750-1840 AD
Jönköping Skärstad 1750-1840 AD
Jönköping Stenberga 1750-1840 AD
Jönköping Stengårdshult 1750-1840 AD
Jönköping Stockaryd 1750-1840 AD
Jönköping Svarttorp 1750-1840 AD
Jönköping Svenarum 1750-1840 AD
Jönköping Säby 1750-1840 AD
Jönköping Södra Hestra 1750-1840 AD
Jönköping Södra Solberga 1750-1840 AD
Jönköping Tofteryd 1750-1840 AD
Jönköping Torskinge 1750-1840 AD
Jönköping Valdshult 1750-1772,1796-1840 AD
Jönköping Vallsjö 1760-1840 AD
Jönköping Vetlanda 1750-1840 AD
Jönköping Villstad 1750-1840 AD
Jönköping Vireda 1750-1840 AD
Jönköping Visingsö 1750-1840 AD
Jönköping Vrigstad 1750-1772,1780-1840 AD
Jönköping Våthult 1750-1840 AD
Jönköping Värnamo 1825-1842 AD
Jönköping Åker 1750-1840 AD
Jönköping Ås 1750-1840 AD
Jönköping Åsenhöga 1750-1768,1783-1840 AD
Jönköping Ödestugu 1750-1840 AD
Jönköping Öggestorp 1750-1840 AD
Jönköping Ökna 1750-1840 AD
Jönköping Ölmstad 1750-1840 AD
Jönköping Öreryd 1750-1770,1796-1840 AD
Jönköping, Kalmar Karlstorp 1750-1840 AD
Jönköping, Kalmar Lönneberga 1750-1840 AD
Jönköping, Kalmar, Kronoberg Virserum 1750-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Brandstorp 1750-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Habo 1750-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Nykyrka 1750-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Sandhem 1750-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Utvängstorp 1751-1840 AD
Jönköping, Skaraborg, Älvsborg Bjurbäck 1750-1840 AD
Jönköping, Skaraborg, Älvsborg Bottnaryd 1750-1799,1806-1840 AD
Jönköping, Älvsborg Norra Hestra 1750-1783,1796-1840 AD
Jönköping, Älvsborg Norra Unnaryd 1750-1760,1796-1840 AD
Jönköping, Östergötland Askeryd 1750-1840 AD
Jönköping,Östergötland Trehörna 1750-1840 AD
Kalmar Alböke 1750-1840 AD
Kalmar Algutsrum 1750-1840 AD
Kalmar Arby 1750-1840 AD
Kalmar Blackstad 1750-1840 AD
Kalmar Borgholm 1820-1825 AD
Kalmar Bredsättra 1750-1840 AD
Kalmar Bäckebo 1750-1840 AD
Kalmar Böda 1750-1840 AD
Kalmar Djursdala 1750-1840 AD
Kalmar Döderhult 1750-1840 AD
Kalmar Dörby 1750-1840 AD
Kalmar Egby 1790-1840 AD
Kalmar Fagerhult 1750-1840 AD
Kalmar Fliseryd 1750-1840 AD
Kalmar Frödinge 1750-1840 AD
Kalmar Föra 1750-1840 AD
Kalmar Förlösa 1750-1840 AD
Kalmar Gamleby 1750-1840 AD
Kalmar Gladhammar 1750-1840 AD
Kalmar Glömminge 1750-1840 AD
Kalmar Gräsgård 1750-1840 AD
Kalmar Gårdby 1750-1770,1784-1840 AD
Kalmar Gårdveda 1750-1800 AD
Kalmar Gärdslösa 1750-1840 AD
Kalmar Hagby 1750-1840 AD
Kalmar Hallingeberg 1750-1840 AD
Kalmar Halltorp 1750-1840 AD
Kalmar Hjorted 1750-1840 AD
Kalmar Hossmo 1750-1840 AD
Kalmar Hulterstad 1750-1840 AD
Kalmar Högby 1750-1840 AD
Kalmar Högsby 1750-1840 AD
Kalmar Högsrum 1750-1792,1799-1840 AD
Kalmar Järeda 1750-1840 AD
Kalmar Kalmar landsförsamling 1813-1840 AD
Kalmar Kalmar slottsförsamling 1753-1840 AD
Kalmar Kalmar stadsförsamling 1750-1840 AD
Kalmar Kastlösa 1750-1840 AD
Kalmar Kläckeberga 1750-1840 AD
Kalmar Kristdala 1750-1840 AD
Kalmar Kristvalla 1750-1840 AD
Kalmar Kråksmåla 1760-1840 AD
Kalmar Källa 1750-1840 AD
Kalmar Köping 1750-1840 AD
Kalmar Ljungby 1750-1840 AD
Kalmar Locknevi 1750-1840 AD
Kalmar Lofta 1750-1840 AD
Kalmar Loftahammar 1750-1840 AD
Kalmar Långemåla 1750-1840 AD
Kalmar Långlöt 1750-1840 AD
Kalmar Löt 1750-1840 AD
Kalmar Madesjö 1750-1840 AD
Kalmar Misterhult 1750-1840 AD
Kalmar Mortorp 1750-1840 AD
Kalmar Målilla med Gårdveda 1750-1840 AD
Kalmar Mönsterås 1750-1840 AD
Kalmar Mörbylånga 1750-1840 AD
Kalmar Mörlunda 1750-1840 AD
Kalmar Norra Möckleby 1750-1840 AD
Kalmar Odensvi 1750-1840 AD
Kalmar Oskar 1797-1840 AD
Kalmar Pelarne 1751-1758,1762-1840 AD
Kalmar Persnäs 1750-1840 AD
Kalmar Resmo 1750-1840 AD
Kalmar Runsten 1750-1840 AD
Kalmar Ryssby 1750-1840 AD
Kalmar Räpplinge 1750-1840 AD
Kalmar Sandby 1750-1840 AD
Kalmar Segerstad 1750-1840 AD
Kalmar Smedby 1750-1840 AD
Kalmar Stenåsa 1750-1840 AD
Kalmar Söderåkra 1750-1840 AD
Kalmar Södra Möckleby 1750-1840 AD
Kalmar Södra Vi 1750-1840 AD
Kalmar Torslunda 1750-1840 AD
Kalmar Torsås 1750-1840 AD
Kalmar Tuna 1750-1840 AD
Kalmar Tveta 1750-1840 AD
Kalmar Törnsfall 1750-1840 AD
Kalmar Ukna 1750-1840 AD
Kalmar Vena 1750-1840 AD
Kalmar Ventlinge 1759-1840 AD
Kalmar Vickleby 1750-1840 AD
Kalmar Vimmerby landsförsamling 1815-1840 AD
Kalmar Vimmerby stadsförsamling 1750-1840 AD
Kalmar Vissefjärda 1700-1840 KGF, AD
Kalmar Voxtorp 1750-1840 AD
Kalmar Västervik 1750-1840 AD
Kalmar Västra Ed 1750-1840 AD
Kalmar Västrum 1750-1840 AD
Kalmar Åby 1750-1840 AD
Kalmar Ålem 1750-1840 AD
Kalmar Ås 1759-1840 AD
Kalmar, Östergötland Dalhem 1750-1840 AD
Kalmar, Östergötland Gärdserum 1750-1840 AD
Kalmar, Östergötland Hannäs 1750-1840 AD
Kalmar, Östergötland Rumskulla 1750-1840 AD
Kalmar, Östergötland Tryserum 1750-1840 AD
Kalmar, Östergötland Östra Ed 1750-1840 AD
Kalmar,Östergötland Yxnerum 1750-1840 AD
Kopparberg Amsbergs kapellförsamling 1800-1840 AD
Kopparberg Aspeboda 1800-1840 AD
Kopparberg Avesta 1800-1840 AD
Kopparberg Bjursås 1800-1840 AD
Kopparberg Boda 1800-1840 AD
Kopparberg By 1800-1840 AD
Kopparberg Djura 1800-1840 AD
Kopparberg Falu Kristine 1800-1840 AD
Kopparberg Floda 1800-1840 AD
Kopparberg Folkärna 1800-1840 AD
Kopparberg Gagnef 1800-1840 AD
Kopparberg Garpenberg 1800-1840 AD
Kopparberg Grangärde 1800-1840 AD
Kopparberg Grytnäs 1800-1840 AD
Kopparberg Gustafs 1800-1840 AD
Kopparberg Hedemora 1800-1840 AD
Kopparberg Hosjö 1800-1840 AD
Kopparberg Husby 1800-1840 AD
Kopparberg Järna 1799-1810,1838-1840 AD
Kopparberg Leksand 1800-1840 AD
Kopparberg Lima 1800-1840 AD
Kopparberg Ludvika 1800-1840 AD
Kopparberg Malingsbo 1746-1913 SBFFE
Kopparberg Malung 1800-1840 AD
Kopparberg Mockfjärd 1800-1840 AD
Kopparberg Mora 1800-1840 AD
Kopparberg Norns bruksförsamling 1800-1840 AD
Kopparberg Norrbärke 1800-1840 SBFFE
Kopparberg Nås 1800-1840 AD
Kopparberg Ore 1800-1840 AD
Kopparberg Orsa 1800-1840 AD
Kopparberg Rättvik 1800-1840 AD
Kopparberg Silvberg 1800-1829 AD
Kopparberg Sollerön 1800-1840 AD
Kopparberg Stora Kopparberg 1800-1840 AD
Kopparberg Stora Skedvi 1800-1840 AD
Kopparberg Stora Tuna 1800-1830 AD
Kopparberg Sundborn 1800-1840 AD
Kopparberg Svärdsjö 1800-1840 AD
Kopparberg Säfsnäs 1800-1840 AD
Kopparberg Särna 1800-1840 AD
Kopparberg Säter 1800-1840 AD
Kopparberg Söderbärke 1675-1922 SBFFE
Kopparberg Torsång 1800-1840 AD
Kopparberg Transtrand 1800-1840 AD
Kopparberg Venjan 1800-1840 AD
Kopparberg Vika 1800-1840 AD
Kopparberg Ål 1800-1840 AD
Kopparberg Älvdalen 1800-1840 AD
Kopparberg Äppelbo 1800-1840 AD
Kristianstad Andrarum 1807-1812 AD
Kristianstad Ausås 1800-1840 AD
Kristianstad Barkåkra 1800-1840 AD
Kristianstad Benestad 1800-1840 AD
Kristianstad Björnekulla 1800-1840 AD
Kristianstad Bollerup 1800-1840 AD
Kristianstad Bolshög 1800-1840 AD
Kristianstad Borrby 1800-1840 AD
Kristianstad Brönnestad 1800-1840 AD
Kristianstad Brösarp 1800-1840 AD
Kristianstad Degeberga 1800-1840 AD
Kristianstad Djurröd 1800-1840 AD
Kristianstad Emmislöv 1800-1840 AD
Kristianstad Everöd 1800-1840 AD
Kristianstad Fagerhult 1800-1840 AD
Kristianstad Farstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Finja 1800-1840 AD
Kristianstad Fjälkestad 1800-1840 AD
Kristianstad Fjälkinge 1800-1840 AD
Kristianstad Fågeltofta 1800-1840 AD
Kristianstad Färingtofta 1800-1840 AD
Kristianstad Färlöv 1800-1840 AD
Kristianstad Förslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Gladsax 1800-1840 AD
Kristianstad Glimåkra 1800-1840 AD
Kristianstad Grevie 1800-1840 AD
Kristianstad Gryt 1800-1840 AD
Kristianstad Gråmanstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Gualöv 1818-1840 AD
Kristianstad Gumlösa 1800-1840 AD
Kristianstad Gustav Adolf 1800-1840 AD
Kristianstad Hammenhög 1800-1840 AD
Kristianstad Hannas 1800-1840 AD
Kristianstad Hjärnarp 1800-1840 AD
Kristianstad Huaröd 1800-1840 AD
Kristianstad Hästveda 1800-1840 AD
Kristianstad Höja 1800-1840 AD
Kristianstad Hörja 1800-1840 AD
Kristianstad Hörröd 1800-1840 AD
Kristianstad Ignaberga 1800-1840 AD
Kristianstad Ivetofta 1800-1840 AD
Kristianstad Ivö 1800-1840 AD
Kristianstad Järrestad 1800-1840 AD
Kristianstad Kiaby 1800-1840 AD
Kristianstad Kristianstads garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Kristianstad Kristianstads slottsförsamling 1811-1840 AD
Kristianstad Kristianstads stadsförsamling 1800-1840 AD
Kristianstad Kverrestad 1800-1840 AD
Kristianstad Kvidinge 1800-1840 AD
Kristianstad Kviinge 1800-1840 AD
Kristianstad Källna 1800-1840 AD
Kristianstad Köpinge 1800-1840 AD
Kristianstad Linderöd 1800-1840 AD
Kristianstad Loshult 1800-1885 KGF
Kristianstad Lyngsjö 1800-1840 AD
Kristianstad Maglehem 1800-1840 AD
Kristianstad Matteröd 1800-1840 AD
Kristianstad Munka-Ljungby 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Mellby 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Sandby 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Strö 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Åkarp 1800-1840 AD
Kristianstad Norra Åsum 1800-1811,1815-1840 AD
Kristianstad Nosaby 1800-1840 AD
Kristianstad Nymö 1800-1862 SLD
Kristianstad Näsum 1800-1840 AD
Kristianstad Nävlinge 1800-1840 AD
Kristianstad Oderljunga 1800-1840 AD
Kristianstad Onslunda 1800-1840 AD
Kristianstad Oppmanna 1800-1840 AD
Kristianstad Osby 1800-1840 AD
Kristianstad Perstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Ravlunda 1800-1840 AD
Kristianstad Rebbelberga 1800-1840 AD
Kristianstad Rinkaby 1800-1858 SLD, AD
Kristianstad Riseberga 1800-1839 AD
Kristianstad Rya 1800-1840 AD
Kristianstad Råbelöv 1800-1836 AD
Kristianstad Röke 1647-1720,1734-1894 SLD
Kristianstad Rörum 1800-1840 AD
Kristianstad Sankt Olof 1800-1840 AD
Kristianstad Simris 1800-1840 AD
Kristianstad Simrishamn 1800-1840 AD
Kristianstad Skepparslöv 1800-1809,1815-1840 AD
Kristianstad Smedstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Spjutstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Starby 1800-1840 AD
Kristianstad Stiby 1800-1840 AD
Kristianstad Stoby 1800-1840 AD
Kristianstad Södra Mellby 1800-1840 AD
Kristianstad Sörby 1800-1840 AD
Kristianstad Torekov 1800-1840 AD
Kristianstad Tosterup 1800-1806,1826-1840 AD
Kristianstad Trolle-Ljungby 1818-1840 AD
Kristianstad Träne 1800-1840 AD
Kristianstad Tåssjö 1800-1840 AD
Kristianstad Tåstarp 1800-1840 AD
Kristianstad Ullstorp 1800-1840 AD
Kristianstad Vallby 1800-1840 AD
Kristianstad Vankiva 1800-1840 AD
Kristianstad Vedby 1800-1840 AD
Kristianstad Verum 1800-1840 AD
Kristianstad Vinslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Visseltofta 1800-1840 AD
Kristianstad Vitaby 1800-1840 AD
Kristianstad Vittsjö 1800-1840 AD
Kristianstad Vittskövle 1800-1840 AD
Kristianstad Vånga 1800-1840 AD
Kristianstad 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Karup 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Sönnarslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Torup 1800-1840 AD
Kristianstad Västra Vram 1800-1840 AD
Kristianstad Åhus 1800-1840 AD
Kristianstad Ängelholm 1800-1840 AD
Kristianstad Äsphult 1800-1840 AD
Kristianstad Önnestad 1800-1840 AD
Kristianstad Örkelljunga 1722-1940 SLD
Kristianstad Örkened 1800-1840 AD
Kristianstad Össjö 1800-1840 AD
Kristianstad Österslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Broby 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Herrestad 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Hoby 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Ingelstad 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Ljungby 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Nöbbelöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Sönnarslöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Tommarp 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Vemmerlöv 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Vram 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Glemminge 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Häglinge 1806-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Hörup 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Ingelstorp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Konga 1813-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Löderup 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Norra Vram 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Ramsåsa 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Röstånga 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Stenestad 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Stora Köpinge 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Strövelstorp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Svensköp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tjörnarp 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tranås 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tryde 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Valleberga 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Västra Broby 1800-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Övraby 1800-1840 AD
Kronoberg Agunnaryd 1612-1652,1690-1737,1745-1920 KGF
Kronoberg Algutsboda 1722-1920 KGF
Kronoberg Almundsryd 1721-1920 KGF
Kronoberg Aneboda 1699-1706,1709-1920 KGF
Kronoberg Angelstad 1697-1920 KGF
Kronoberg Annerstad 1708-1920 KGF
Kronoberg Aringsås 1726-1920 KGF
Kronoberg Asa 1718-1731,1741-1920 KGF
Kronoberg Berg 1755-1920 KGF
Kronoberg Berga 1680-1920 KGF
Kronoberg Bergunda 1696-1920 KGF
Kronoberg Blädinge 1688-1920 KGF
Kronoberg Bolmsö 1688-1920 KGF
Kronoberg Drev 1707-1713,1723-1920 KGF
Kronoberg Dädesjö 1688-1700,1711-1920 KGF
Kronoberg Dänningelanda 1732-1920 KGF
Kronoberg Dörarp 1680-1920 KGF
Kronoberg Eke 1720-1794 KGF
Kronoberg Ekeberga 1689-1920 KGF
Kronoberg Furuby 1678-1920 KGF
Kronoberg Granhult 1696-1850 KGF
Kronoberg Gårdsby 1701-1920 KGF
Kronoberg Göteryd 1688-1920 KGF
Kronoberg Hallaryd 1638-1663,1690-1920 KGF
Kronoberg Hamneda 1671--1920 KGF
Kronoberg Hemmesjö 1693-1920 KGF
Kronoberg Herråkra 1720-1920 KGF
Kronoberg Hinneryd 1712-1920 KGF
Kronoberg Hjortsberga 1742-1920 KGF
Kronoberg Hornaryd 1707-1920 KGF
Kronoberg Hovmantorp 1688-1703,1712-1920 KGF
Kronoberg Hälleberga 1751-1920 KGF
Kronoberg Härlunda 1689-1920 KGF
Kronoberg Härlöv 1688-1920 KGF
Kronoberg Jät 1680-1920 KGF
Kronoberg Kalvsvik 1690-1920 KGF
Kronoberg Kvenneberga 1775-1920 KGF
Kronoberg Kånna 1743-1920 KGF
Kronoberg Lekaryd 1688-1920 KGF
Kronoberg Lenhovda 1689-1920 KGF
Kronoberg Lidhult 1733-1920 KGF
Kronoberg Linneryd 1721-1920 KGF
Kronoberg Ljuder 1672-1920 KGF
Kronoberg Ljungby 1752-1920 KGF
Kronoberg Långasjö 1698-1920 KGF
Kronoberg Markaryd 1688-1716,1733-1799,1860-1920 KGF
Kronoberg Mistelås 1752-1920 KGF
Kronoberg Moheda 1688-1920 KGF
Kronoberg Nottebäck 1683-1920 KGF
Kronoberg Nöbbele 1688-1714,1729-1920 KGF
Kronoberg Nöttja 1689-1920 KGF
Kronoberg Odensjö 1701-1920 KGF
Kronoberg Ormesberga 1722-1761,1789-1920 KGF
Kronoberg Pjätteryd 1677-1920 KGF
Kronoberg Ryssby 1676-1920 KGF
Kronoberg Sjösås 1690-1694,1705-1713,1722-1920 KGF
Kronoberg Skatelöv 1680-1920 KGF
Kronoberg Slätthög 1694-1920 KGF
Kronoberg Stenbrohult 1676-1920 KGF
Kronoberg Södra Ljunga 1671-1920 KGF
Kronoberg Södra Sandsjö 1732-1920 KGF
Kronoberg Söraby 1693-1920 KGF
Kronoberg Tannåker 1688-1920 KGF
Kronoberg Tegnaby 1777-1854 KGF
Kronoberg Tingsås 1686-1900 KGF
Kronoberg Tjureda 1718-1730,1741-1920 KGF
Kronoberg Tofta 1705-1785 KGF
Kronoberg Tolg 1718-1730,1742-1920 KGF
Kronoberg Torpa 1690-1920 KGF
Kronoberg Traryd 1688-1920 KGF
Kronoberg Tutaryd 1676-1920 KGF
Kronoberg Tävelsås 1705-1920 KGF
Kronoberg Urshult 1643-1645,1679-1920 KGF
Kronoberg Uråsa 1686-1920 KGF
Kronoberg Vederslöv 1688-1920 KGF
Kronoberg Virestad 1738-1920 KGF
Kronoberg Vislanda 1688-1920 KGF
Kronoberg Vittaryd 1689-1920 KGF
Kronoberg Vrå 1701-1920 KGF
Kronoberg Väckelsång 1686-1920 KGF
Kronoberg Västra Torsås 1689-1693,1720-1920 KGF
Kronoberg Växjö Fängelse 1914-1920 KGF
Kronoberg Växjö landsförsamling 1826-1920 KGF
Kronoberg Växjö stadsförsamling 1724-1920 KGF
Kronoberg Åseda 1688-1920 KGF
Kronoberg Älghult 1679-1920 KGF
Kronoberg Älmeboda 1696-1920 KGF
Kronoberg Älmhult 1905-1920 KGF
Kronoberg Öja 1696-1920 KGF
Kronoberg Öjaby 1693-1920 KGF
Kronoberg Ör 1688-1920 KGF
Kronoberg Östra Torsås 1689-1693,1712-1920 KGF
Malmöhus Allerum 1800-1836,1840 AD
Malmöhus Anderslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Annelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Arrie 1800-1840 AD
Malmöhus Ask 1813-1840 AD
Malmöhus Asmundtorp 1800-1840 AD
Malmöhus Baldringe 1800-1840 AD
Malmöhus Balkåkra 1800-1840 AD
Malmöhus Bara 1800-1840 AD
Malmöhus Barsebäck 1800-1840 AD
Malmöhus Billeberga 1800-1840 AD
Malmöhus Billinge 1800-1840 AD
Malmöhus Bjuv 1800-1840 AD
Malmöhus Bjällerup 1800-1840 AD
Malmöhus Bjäresjö 1800-1840 AD
Malmöhus Bjärshög 1800-1840 AD
Malmöhus Björka 1800-1840 AD
Malmöhus Blentarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bodarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bonderup 1800-1840 AD
Malmöhus Borgeby 1800-1837 AD
Malmöhus Borlunda 1800-1840 AD
Malmöhus Borrie 1800-1840 AD
Malmöhus Bosarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bosjökloster 1800-1840 AD
Malmöhus Brandstad 1800-1840 AD
Malmöhus Bromma 1800-1840 AD
Malmöhus Brunnby 1800-1840 AD
Malmöhus Brågarp 1800-1840 AD
Malmöhus Bunkeflo 1800-1840 AD
Malmöhus Burlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Bårslöv 1832-1840 AD
Malmöhus Börringe 1807-1840 AD
Malmöhus Bösarp 1800-1840 AD
Malmöhus Dagstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Dalby 1800-1807 AD
Malmöhus Dalköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Ekeby 1800-1840 AD
Malmöhus Esarp 1800-1840 AD
Malmöhus Eskilstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Everlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Falsterbo 1800-1840 AD
Malmöhus Farhult 1800-1840 AD
Malmöhus Felestad 1800-1840 AD
Malmöhus Fjelie 1800-1840 AD
Malmöhus Fjärestad 1832-1840 AD
Malmöhus Flackarp 1800-1840 AD
Malmöhus Fleninge 1800-1840 AD
Malmöhus Flädie 1800-1840 AD
Malmöhus Fosie 1800-1840 AD
Malmöhus Frillestad 1800-1840 AD
Malmöhus Fru Alstad 1800-1840 AD
Malmöhus Fränninge 1800-1840 AD
Malmöhus Fuglie 1800-1840 AD
Malmöhus Fulltofta 1800-1840 AD
Malmöhus Genarp 1800-1840 AD
Malmöhus Gislöv 1800-1840 AD
Malmöhus Glostorp 1800-1840 AD
Malmöhus Glumslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Grönby 1800-1840 AD
Malmöhus Gudmuntorp 1800-1840 AD
Malmöhus Gullarp 1800-1840 AD
Malmöhus Gylle 1800-1840 AD
Malmöhus Gårdstånga 1800-1840 AD
Malmöhus Gärdslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Gässie 1800-1840 AD
Malmöhus Gödelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Görslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Hallaröd 1800-1840 AD
Malmöhus Halmstad 1800-1840 AD
Malmöhus Hammarlunda 1815-1840 AD
Malmöhus Hammarlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Hardeberga 1800-1840 AD
Malmöhus Harlösa 1800-1840 AD
Malmöhus Hassle-Bösarp 1800-1840 AD
Malmöhus Hedeskoga 1800-1840 AD
Malmöhus Helsingborgs stadsförsamling (Maria) 1800-1840 AD
Malmöhus Hemmesdynge 1800-1840 AD
Malmöhus Hofterup 1800-1840 AD
Malmöhus Holmby 1800-1840 AD
Malmöhus Hurva 1800-1840 AD
Malmöhus Husie 1800-1840 AD
Malmöhus Hyby 1800-1840 AD
Malmöhus Hyllie Limhamn 1800-1840 AD
Malmöhus Håslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Håstad 1800-1840 AD
Malmöhus Hällestad 1830-1834 AD
Malmöhus Härslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Hässlunda 1800-1840 AD
Malmöhus Hög 1800-1840 AD
Malmöhus Höganäs 1820-1840 AD
Malmöhus Högestad 1800-1840 AD
Malmöhus Högseröd 1805-1840 AD
Malmöhus Hököpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Hörby 1800-1840 AD
Malmöhus Höör 1800-1840 AD
Malmöhus Igelösa 1800-1840 AD
Malmöhus Ilstorp 1800-1842 AD
Malmöhus Jonstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Katslösa 1800-1840 AD
Malmöhus Kattarp 1800-1840 AD
Malmöhus Knästorp 1800-1840 AD
Malmöhus Kropp 1800-1840 AD
Malmöhus Kvistofta 1800-1840 AD
Malmöhus Kyrkheddinge 1800-1840 AD
Malmöhus Kyrkoköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Kågeröd 1800-1840 AD
Malmöhus Källs-Nöbbelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Källstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Kävlinge 1799-1840 AD
Malmöhus Lackalänga 1800-1840 AD
Malmöhus Landskrona garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Landskrona slottsförsamling 1800-1838 AD
Malmöhus Landskrona stadsförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Lemmeströ 1800-1807 AD
Malmöhus Lilla Beddinge 1800-1840 AD
Malmöhus Lilla Harrie 1800-1840 AD
Malmöhus Lilla Isie 1800-1840 AD
Malmöhus Lilla Slågarp 1800-1840 AD
Malmöhus Lockarp 1800-1840 AD
Malmöhus Lomma 1800-1840 AD
Malmöhus Lunds domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Lyby 1800-1840 AD
Malmöhus Lyngby 1800-1840 AD
Malmöhus Långaröd 1800-1840 AD
Malmöhus Löddeköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Lövestad 1800-1840 AD
Malmöhus Maglarp 1801-1840 AD
Malmöhus Malmö Caroli 1800-1840 AD
Malmöhus Malmö garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Malmöhus Malmö hospitalsförsamling 1804-1838 AD
Malmöhus Malmö Sankt Petri 1800-1840 AD
Malmöhus Malmö slottsförsamling 1801-1840 AD
Malmöhus Mellan-Grevie 1800-1840 AD
Malmöhus Munkarp 1800-1840 AD
Malmöhus Mölleberga 1800-1840 AD
Malmöhus Mörarp 1800-1840 AD
Malmöhus Nevishög 1820-1840 AD
Malmöhus Norra Nöbbelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Norra Rörum 1800-1840 AD
Malmöhus Norra Skrävlinge 1800-1840 AD
Malmöhus Norrvidinge 1800-1840 AD
Malmöhus Näs 1800-1840 AD
Malmöhus Odarslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Ottarp 1800-1840 AD
Malmöhus Oxie 1800-1840 AD
Malmöhus Raus 1800-1840 AD
Malmöhus Remmarlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Reslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Revinge 1831-1840 AD
Malmöhus Risekatslösa 1800-1840 AD
Malmöhus Räng 1800-1840 AD
Malmöhus Röddinge 1800-1840 AD
Malmöhus Sankt Ibb 1800-1840 AD
Malmöhus Sankt Peters kloster 1800-1840 AD
Malmöhus Saxtorp 1800-1804 AD
Malmöhus Silvåkra 1800-1840 AD
Malmöhus Simlinge 1800-1840 AD
Malmöhus Sireköpinge 1800-1840 AD
Malmöhus Sjörup 1800-1840 AD
Malmöhus Skabersjö 1800-1840 AD
Malmöhus Skanör 1800-1840 AD
Malmöhus Skarhult 1800-1840 AD
Malmöhus Skartofta 1800-1808 AD
Malmöhus Skeglinge 1800-1840 AD
Malmöhus Skegrie 1800-1840 AD
Malmöhus Skivarp 1800-1840 AD
Malmöhus Skurup 1800-1840 AD
Malmöhus Skårby 1800-1840 AD
Malmöhus Slimminge 1800-1840 AD
Malmöhus Snårestad 1800-1840 AD
Malmöhus Solberga 1800-1840 AD
Malmöhus Stehag 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Hammar 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Harrie 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Herrestad 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Råby 1800-1840 AD
Malmöhus Stora Slågarp 1800-1840 AD
Malmöhus Stångby 1800-1840 AD
Malmöhus Stävie 1800-1840 AD
Malmöhus Svalöv 1800-1840 AD
Malmöhus Svedala 1800-1840 AD
Malmöhus Svenstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Säby 1800-1840 AD
Malmöhus Särslöv 1800-1840 AD
Malmöhus Södervidinge 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Rörum 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Sallerup 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Sandby 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Åby 1800-1840 AD
Malmöhus Södra Åkarp 1806-1840 AD
Malmöhus Södra Åsum 1800-1840 AD
Malmöhus Sövde 1800-1840 AD
Malmöhus Sövestad 1800-1840 AD
Malmöhus Tirup 1800-1840 AD
Malmöhus Tofta 1800-1840 AD
Malmöhus Tolånga 1800-1840 AD
Malmöhus Torrlösa 1800-1840 AD
Malmöhus Tottarp 1800-1840 AD
Malmöhus Trelleborg 1800-1840 AD
Malmöhus Tullstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Tygelsjö 1800-1840 AD
Malmöhus Uppåkra 1800-1840 AD
Malmöhus Vadensjö 1800-1840 AD
Malmöhus Vallkärra 1800-1840 AD
Malmöhus Vanstad 1800-1840 AD
Malmöhus Veberöd 1800-1840 AD
Malmöhus Vellinge 1800-1840 AD
Malmöhus Viken 1809-1840 AD
Malmöhus Villie 1800-1840 AD
Malmöhus Virke 1800-1840 AD
Malmöhus Vollsjö 1800-1840 AD
Malmöhus Vomb 1800-1840 AD
Malmöhus Välinge 1800-1840 AD
Malmöhus Välluv 1800-1840 AD
Malmöhus Väsby 1800-1840 AD
Malmöhus Västerstad 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Alstad 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Hoby 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Ingelstad 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Karaby 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Klagstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Kärrstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Nöbbelöv 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Sallerup (Eslöv) 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Skrävlinge 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Strö 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Tommarp 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Vemmenhög 1800-1840 AD
Malmöhus Västra Vemmerlöv 1800-1840 AD
Malmöhus Ystads Sankt Petri 1800-1840 AD
Malmöhus Ystads Sankta Maria 1800-1840 AD
Malmöhus Äspinge 1800-1840 AD
Malmöhus Äspö 1800-1840 AD
Malmöhus Öja 1800-1840 AD
Malmöhus Önnarp 1800-1840 AD
Malmöhus Örja 1800-1840 AD
Malmöhus Örsjö 1800-1840 AD
Malmöhus Örtofta 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Grevie 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Karaby 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Klagstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Kärrstorp 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Sallerup 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Strö 1801-1840 AD
Malmöhus Östra Torp 1800-1840 AD
Malmöhus Östra Vemmenhög 1800-1840 AD
Malmöhus Östraby 1800-1840 AD
Malmöhus Öved 1800-1840 AD
Norrbotten Arjeplog 1719-1790,1860-1946 PBFF
Norrbotten Arvidsjaur 1719-1946 PBFF, AD
Norrbotten Glommersträsks kbfd 1922-1946 PBFF
Norrbotten Gällivare 1759-1768,1775-1798,1802-1826,1831-1834 AD
Norrbotten Hietaniemi 1750-1778,1800-1840 AD
Norrbotten Hortlax 1918-1946 PBFF
Norrbotten Jokkmokk 1750-1840 AD
Norrbotten Jukkasjärvi 1749-1751,1791-1840 AD
Norrbotten Karesuando 1813-1840 AD
Norrbotten Karl Gustav 1793-1840 AD
Norrbotten Kvikkjokk 1784-1840 AD
Norrbotten Luleå domkyrkoförsamling 1750-1840 AD
Norrbotten Luleå-Ofotens järnväg 1888-1889 LBFF
Norrbotten Markbygdens kbfd 1925-1946 PBFF
Norrbotten Nederkalix 1750-1840 AD
Norrbotten Nederluleå 1696-1860,1861-1924 LBFF, P
Norrbotten Nedertorneå 1814-1840 AD
Norrbotten Norrfjärden 1914-1946 PBFF
Norrbotten Pajala 1752-1756,1760-1831 AD
Norrbotten Piteå landsförsamling 1658-1946 PBFF, AD
Norrbotten Piteå stadsförsamling 1703-1806,1823-1946 PBFF, AD
Norrbotten Råneå 1693-1900 ANON3, AD
Norrbotten Silbojokk 1717-1730 PBFF
Norrbotten Södra Bergnäs kbfd 1928-1946 PBFF
Norrbotten Vittangi 1800-1840 AD
Norrbotten Älvsby 1809-1946 PBFF, AD
Norrbotten Överkalix 1750-1840 AD
Norrbotten Överluleå 1831-1840 AD
Norrbotten Övertorneå 1750-1840 AD
Skaraborg Acklinga 1747-1863,1886-1894 SLD, AD
Skaraborg Agnetorp 1689-1860 SLD, AD
Skaraborg Amnehärad 1800-1840 AD
Skaraborg Baltak 1747-1860 SLD, AD
Skaraborg Barne-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Beateberg 1800-1840 AD
Skaraborg Berg 1800-1840 AD
Skaraborg Berga 1800-1840 AD
Skaraborg Binneberg 1800-1840 AD
Skaraborg Bitterna 1800-1840 AD
Skaraborg Bjurum 1800-1840 AD
Skaraborg Bjärby 1800-1840 AD
Skaraborg Bjärka 1800-1840 AD
Skaraborg Björsäter 1800-1840 AD
Skaraborg Bolum 1800-1840 AD
Skaraborg Borgunda 1805-1837 AD
Skaraborg Bredsäter 1800-1840 AD
Skaraborg Bredvik 1800-1840 AD
Skaraborg Brismene 1800-1840 AD
Skaraborg Broby 1800-1840 AD
Skaraborg Broddetorp 1800-1840 AD
Skaraborg Brunnhem 1800-1840 AD
Skaraborg Bäck 1800-1836 AD
Skaraborg Bällefors 1800-1840 AD
Skaraborg Bäreberg 1800-1840 AD
Skaraborg Böja 1800-1840 AD
Skaraborg Börstig 1800-1840 AD
Skaraborg Dala 1800-1840 AD
Skaraborg Daretorp 1750-1754,1800-1840 AD
Skaraborg Dimbo 1800-1840 AD
Skaraborg Edsvära 1800-1840 AD
Skaraborg Edåsa 1800-1832 AD
Skaraborg Eggby 1800-1840 AD
Skaraborg Ek 1800-1840 AD
Skaraborg Ekby 1800-1840 AD
Skaraborg Ekeskog 1800-1840 AD
Skaraborg Eling 1800-1840 AD
Skaraborg Enåsa 1800-1840 AD
Skaraborg Essunga 1800-1840 AD
Skaraborg Falköpings landsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Falköpings stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Flakeberg 1800-1840 AD
Skaraborg Flistad 1800-1840 AD
Skaraborg Flo 1771-1793,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Floby 1800-1840 AD
Skaraborg Forsby 1800-1840 AD
Skaraborg Forshem 1688-1715,1748-1750,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Fredsberg 1800-1840 AD
Skaraborg Fridene 1727-1854,1860-1920 SLD, AD
Skaraborg Friel 1800-1840 AD
Skaraborg Friggeråker 1800-1840 AD
Skaraborg Främmestad 1800-1840 AD
Skaraborg Fröjered 1727-1920 AD
Skaraborg Fullösa 1800-1840 AD
Skaraborg Fyrunga 1800-1840 AD
Skaraborg Fåglum 1800-1840 AD
Skaraborg Fägre 1800-1840 AD
Skaraborg Färed 1800-1840 AD
Skaraborg Gillstad 1800-1840 AD
Skaraborg Grevbäck 1800-1840 AD
Skaraborg Grolanda 1800-1840 AD
Skaraborg Gudhem 1800-1840 AD
Skaraborg Gökhem 1800-1840 AD
Skaraborg Gösslunda 1800-1840 AD
Skaraborg Götene 1800-1840 AD
Skaraborg Göteve 1800-1840 AD
Skaraborg Götlunda 1800-1840 AD
Skaraborg Hagelberg 1800-1840 AD
Skaraborg Halna 1800-1840 AD
Skaraborg Halvås 1800-1840 AD
Skaraborg Hangelösa 1800-1840 AD
Skaraborg Hassle 1800-1840 AD
Skaraborg Hasslösa 1800-1840 AD
Skaraborg Hjo landsförsamling 1800-1817,1823-1840 AD
Skaraborg Hjo stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Hjälstad 1800-1840 AD
Skaraborg Holmestad 1800-1840 AD
Skaraborg Hornborga 1800-1840 AD
Skaraborg Hova 1800-1840 AD
Skaraborg Hovby 1800-1840 AD
Skaraborg Husaby 1800-1840 AD
Skaraborg Hyringa 1800-1840 AD
Skaraborg Håle 1800-1840 AD
Skaraborg Hångsdala 1800-1840 AD
Skaraborg Häggesled 1800-1840 AD
Skaraborg Häggum 1800-1840 AD
Skaraborg Hällestad 1800-1840 AD
Skaraborg Hällum 1667-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Händene 1800-1840 AD
Skaraborg Härja 1800-1840 AD
Skaraborg Härjevad 1800-1840 AD
Skaraborg Härlunda 1800-1840 AD
Skaraborg Högstena 1800-1840 AD
Skaraborg Hömb 1800-1840 AD
Skaraborg Höra 1800-1840 AD
Skaraborg Istrum 1800-1840 AD
Skaraborg Jung 1800-1840 AD
Skaraborg Jäla 1800-1840 AD
Skaraborg Järpås 1800-1840 AD
Skaraborg Karaby 1800-1840 AD
Skaraborg Karleby 1800-1840 AD
Skaraborg Karlsborgs garnisonsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Kestad 1800-1840 AD
Skaraborg Kinne-Kleva 1800-1840 AD
Skaraborg Kinneved 1800-1840 AD
Skaraborg Kinne-Vedum 1800-1840 AD
Skaraborg Korsberga 1800-1840 AD
Skaraborg Kungslena 1687-1720,1747-1849,1860-1920 SLD, AD
Skaraborg Kvänum 1800-1840 AD
Skaraborg Kymbo 1800-1840 AD
Skaraborg Kyrkefalla 1800-1840 AD
Skaraborg Kyrkås 1802-1840 AD
Skaraborg Kållands-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Källby 1800-1840 AD
Skaraborg Kälvene 1800-1840 AD
Skaraborg Kärråkra 1800-1840 AD
Skaraborg Larv 1800-1840 AD
Skaraborg Laske-Vedum 1800-1840 AD
Skaraborg Lavad 1800-1840 AD
Skaraborg Ledsjö 1807-1840 AD
Skaraborg Leksberg 1800-1840 AD
Skaraborg Lekåsa 1800-1840 AD
Skaraborg Lerdala 1800-1840 AD
Skaraborg Levene 1800-1840 AD
Skaraborg Lidköping 1800-1840 AD
Skaraborg Lindärva 1800-1840 AD
Skaraborg Ljunghem 1800-1832 AD
Skaraborg Locketorp 1800-1840 AD
Skaraborg Long 1800-1840 AD
Skaraborg Lugnås 1805-1837 AD
Skaraborg Luttra 1800-1840 AD
Skaraborg Lyrestad 1800-1840 AD
Skaraborg Låstad 1800-1840 AD
Skaraborg Längjum 1800-1829 AD
Skaraborg Längnum 1800-1840 AD
Skaraborg Malma 1800-1840 AD
Skaraborg Mariestad 1800-1840 AD
Skaraborg Marka 1800-1840 AD
Skaraborg Marum 1800-1840 AD
Skaraborg Medelplana 1800-1840 AD
Skaraborg Mellby 1800-1840 AD
Skaraborg Mo 1800-1840 AD
Skaraborg Mofalla 1800-1840 AD
Skaraborg Mularp 1800-1840 AD
Skaraborg Mölltorp 1800-1840 AD
Skaraborg Naum 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Fågelås 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Härene 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Kedum 1800-1840,1860-1920 AD
Skaraborg Norra Kyrketorp 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Lundby 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Ving 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Vånga 1800-1840 AD
Skaraborg Näs 1800-1840 AD
Skaraborg Odensåker 1800-1840 AD
Skaraborg Otterstad 1800-1840 AD
Skaraborg Ottravad 1800-1840 AD
Skaraborg Ova 1800-1840 AD
Skaraborg Rackeby 1800-1840 AD
Skaraborg Ransberg 1800-1840 AD
Skaraborg Ryd 1800-1840 AD
Skaraborg Ryda 1800-1840 AD
Skaraborg Råda 1800-1840 AD
Skaraborg Rådene 1800-1840 AD
Skaraborg Sal 1771-1792,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Saleby 1800-1840 AD
Skaraborg Segerstad 1800-1840 AD
Skaraborg Sil 1800-1840 AD
Skaraborg Sjogerstad 1800-1840 AD
Skaraborg Skallmeja 1800-1840 AD
Skaraborg Skalunda 1800-1840 AD
Skaraborg Skara hospitalsförsamling 1800-1831 AD
Skaraborg Skara landsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skara stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skarstad 1668-1709,1724-1920 SLD
Skaraborg Skeby 1800-1840 AD
Skaraborg Skånings-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Skälvum 1800-1840 AD
Skaraborg Skärv 1800-1840 AD
Skaraborg Skörstorp 1800-1840 AD
Skaraborg Skövde landsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skövde stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Slädene 1800-1840 AD
Skaraborg Slöta 1800-1840 AD
Skaraborg Sparlösa 1800-1840 AD
Skaraborg Stenstorp 1800-1840 AD
Skaraborg Stenum 1800-1840 AD
Skaraborg Strö 1800-1840 AD
Skaraborg Sunnersberg 1800-1840 AD
Skaraborg Suntak 1800-1840 AD
Skaraborg Suntetorp 1811-1840 AD
Skaraborg Sveneby 1802-1840 AD
Skaraborg Sventorp 1800-1840 AD
Skaraborg Synnerby 1800-1840 AD
Skaraborg Särestad 1800-1840 AD
Skaraborg Sätuna 1800-1840 AD
Skaraborg Sävare 1801-1840 AD
Skaraborg Södra Fågelås 1811-1840 AD
Skaraborg Södra Kedum 1800-1840 AD
Skaraborg Södra Kyrketorp 1802-1839 AD
Skaraborg Södra Lundby 1800-1840 AD
Skaraborg Söne 1800-1840 AD
Skaraborg Sörby 1800-1840 AD
Skaraborg Tengene 1800-1840 AD
Skaraborg Tiarp 1800-1840 AD
Skaraborg Tidavad 1800-1840 AD
Skaraborg Timmersdala 1800-1840 AD
Skaraborg Torbjörntorp 1800-1840 AD
Skaraborg Torsö 1800-1840 AD
Skaraborg Tranum 1695-1753,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Tråvad 1800-1840 AD
Skaraborg Trässberg 1800-1839 AD
Skaraborg Trästena 1800-1840 AD
Skaraborg Trävattna 1800-1839 AD
Skaraborg Trökörna 1800-1840 AD
Skaraborg Tun 1800-1840 AD
Skaraborg Tådene 1695-1920 SLD, AD
Skaraborg Täng 1800-1840 AD
Skaraborg Töreboda 1800-1840 AD
Skaraborg Ugglum 1800-1840 AD
Skaraborg Ullene 1800-1840 AD
Skaraborg Ullervad 1800-1840 AD
Skaraborg Undenäs 1800-1840 AD
Skaraborg Utby 1800-1840 AD
Skaraborg Uvered 1800-1840 AD
Skaraborg Vad 1800-1840 AD
Skaraborg Valstad 1800-1840 AD
Skaraborg Vara 1672-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Vara Köping 1894-1920 SLD
Skaraborg Varnhem 1800-1840 AD
Skaraborg Varola 1800-1840 AD
Skaraborg Vartofta-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Varv 1681-1705,1747-1920 SLD, AD
Skaraborg Velinga 1680-1925 SLD, AD
Skaraborg Vilske-Kleva 1800-1840 AD
Skaraborg Vinköl 1800-1840 AD
Skaraborg Vistorp 1800-1840 AD
Skaraborg Våmb 1800-1840 AD
Skaraborg Vårkumla 1800-1840 AD
Skaraborg Väla 1800-1840 AD
Skaraborg Väring 1800-1840 AD
Skaraborg Värsås 1800-1832 AD
Skaraborg Västerplana 1800-1840 AD
Skaraborg Västra Gerum 1800-1840 AD
Skaraborg Vättak 1800-1840 AD
Skaraborg Vättlösa 1800-1840 AD
Skaraborg Yllestad 1800-1840 AD
Skaraborg Ås 1771-1793,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Åsle 1800-1840 AD
Skaraborg Älgarås 1800-1840 AD
Skaraborg Öglunda 1800-1840 AD
Skaraborg Önum 1688-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Örslösa 1800-1840 AD
Skaraborg Österplana 1800-1840 AD
Skaraborg Östra Gerum 1800-1840 AD
Skaraborg Östra Tunhem 1800-1840 AD
Skaraborg Öttum 1800-1840 AD
Skaraborg,Värmland Södra Råda 1685-1900 VSFF, AD
Stockholm Adelsö 1750-1840 AD
Stockholm Adolf Fredrik 1750-1841,1847-1875 AD
Stockholm Andra gardesregementet 1791-1808 AD
Stockholm Angarn 1771-1840 AD
Stockholm Barnhusförsamlingen 1750-1786 AD
Stockholm Blidö 1834-1840 AD
Stockholm Boo 1750-1792,1805-1840 AD
Stockholm Botkyrka 1664-1900 BSF
Stockholm Bromma 1721-1840 AD
Stockholm Brännkyrka 1761-1840 AD
Stockholm Centralfängelset på Norrmalm 1827-1896 AD
Stockholm Dalarö 1750-1840 AD
Stockholm Dalarö Skans garnisonsförsamling 1750-1764,1774-1802 AD
Stockholm Danderyd 1750-1840 AD
Stockholm Danvik-Sicklaö 1750-1840 AD
Stockholm Djurö 1750-1840 AD
Stockholm Ed 1750-1840 AD
Stockholm Edebo 1750-1840 AD
Stockholm Edsbro 1750-1840,1850-1908 AD, NSFF
Stockholm Ekerö 1750-1840 AD
Stockholm Estuna 1750-1840,1850-1907 AD, NSFF
Stockholm Fasta 1750-1785 AD
Stockholm Fasterna 1750-1840 AD
Stockholm Finska församlingen 1750-1840 AD
Stockholm Fransk-Lutherska församlingen 1750-1768,1773-1787,1791 AD
Stockholm Fresta 1750-1840 AD
Stockholm Frösunda 1750-1840 AD
Stockholm Frötuna 1750-1757,1762-1906 AD, NSFF
Stockholm Färentuna 1750-1840 AD
Stockholm Garn 1750-1838 AD
Stockholm Gottröra 1750-1840 AD
Stockholm Grödinge 1666-1680,1750-1900 AD, BSF
Stockholm Göta livgardes församling 1813-1927 AD
Stockholm Haga 1750-1840 AD
Stockholm Hammarby 1750-1840 AD
Stockholm Hedvig Eleonora 1750-1840 AD
Stockholm Hilleshög 1750-1840 AD
Stockholm Holländsk-Reformerta församlingen 1750-1797 AD
Stockholm Hovförsamlingen 1750-1840 AD
Stockholm Huddinge 1750-1900 BSF, AD
Stockholm Husby-Sjuhundra 1750-1840,1850-1907 AD, NSFF
Stockholm Husby-Ärlinghundra 1750-1840 AD
Stockholm Häverö 1750-1840 AD
Stockholm Hölö 1685-1900 SSff
Stockholm Ingarö 1810-1840 AD
Stockholm Invalidkåren i Ulriksdal 1823-1840 AD
Stockholm Jakob och Johannes 1750-1865 AD
Stockholm Järfälla 1750-1840 AD
Stockholm Karlskyrka 1750-1813 AD
Stockholm Katarina 1750-1840 AD
Stockholm Klara 1744-1861 AD
Stockholm Kungsholm 1750-1840 AD
Stockholm Kårsta 1750-1859 SLD, AD
Stockholm Lidingö 1770-1840 AD
Stockholm Livgardet till häst 1791-1840 AD
Stockholm Ljusterö 1750-1840 AD
Stockholm Lohärad 1750-1788,1801-1840,1850-1907 SLD, NSFF, AD
Stockholm Lovö 1750-1840 AD
Stockholm Lunda 1750-1840 AD
Stockholm Länna 1750-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm Malsta 1747-1906 SLD, NSFF
Stockholm Maria Magdalena 1750-1840 AD
Stockholm Markim 1750-1840 AD
Stockholm Munsö 1750-1840 AD
Stockholm Muskö 1750-1794,1800-1840 AD
Stockholm Möja 1769-1840 AD
Stockholm Mörkö 1719-1900 SSff
Stockholm Nacka 1759-1766,1782-1840 AD
Stockholm Norrsunda 1750-1840 AD
Stockholm Norrtälje 1750-1906 SLD, NSFF, AD
Stockholm Nämdö 1772-1840 AD
Stockholm Närtuna 1750-1840 AD
Stockholm Odensala 1750-1840 AD
Stockholm Odensala pastorat 1750-1753,1764,1768,1772-1778 AD
Stockholm Orkesta 1750-1840 AD
Stockholm Ornö 1750-1840 AD
Stockholm Riala 1750-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm Riddarholmen 1633-1738,1750-1808 AD
Stockholm Rimbo 1750-1840,1850-1908 NSFF, AD
Stockholm Roslags-Bro 1750-1840,1850-1908 NSFF, AD
Stockholm Roslags-Kulla 1750-1840 AD
Stockholm Rådmansö 1750-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm 1750-1840,1850-1908 NSFF, AD
Stockholm Sabbatsbergs fattighus 1808-1838 AD
Stockholm Salem 1710-1900 BSF
Stockholm Sigtuna, Sankt Olof och Sankt Per 1750-1840 AD
Stockholm Singö 1688-1824,1832-1935 NSFF
Stockholm Skederid 1750-1840,1850-1907 NSFF, AD
Stockholm Skeppsholm 1750-1840 SLD, AD
Stockholm Skepptuna 1750-1840 AD
Stockholm Skå 1750-1751,1791-1840 AD
Stockholm Skånela 1753-1840 AD
Stockholm Sollentuna 1750-1840 AD
Stockholm Solna 1768-1840 AD
Stockholm Sorunda 1750-1840 AD
Stockholm Spånga 1750-1840 AD
Stockholm Stockholms Garnisonsförsamlingar 1774-1812 AD
Stockholm Storkyrkoförsamlingen 1622-1880 AD
Stockholm Svea artilleriregementes församling 1749-1890 AD
Stockholm Svea livgardes församling 1789-1840 AD
Stockholm Svea livgardes livbataljons församling 1749-1785 AD
Stockholm Svea livgardes norra bataljons församling 1749-1790 AD
Stockholm Svea livgardes södra bataljons församling 1749-1790 AD
Stockholm Sånga 1750-1840 AD
Stockholm Söderby 1750-1813 AD
Stockholm Söderby-Karl 1814-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Södertälje landsförsamling 1805-1900 SSff
Stockholm Södertälje stadsförsamling 1722-1900 SSff
Stockholm Taxinge 1748-1900 SSff
Stockholm Torö 1750-1761,1766-1840 AD
Stockholm Turinge 1702-1713,1731-1900 SSff
Stockholm Tveta 1691-1900 SSff
Stockholm Tyresö 1750-1772,1799-1840 AD
Stockholm Tyska Sankta Gertrud 1750-1840 AD
Stockholm Täby 1750-1840 AD
Stockholm Ununge 1750-1840,1850-1909 SLD, NSFF, AD
Stockholm Utö 1750-1840 AD
Stockholm Vada 1750-1840 AD
Stockholm Vallentuna 1750-1840 AD
Stockholm Vaxholm 1750-1840 AD
Stockholm Vidbo 1750-1840 AD
Stockholm Vårdinge 1665-1900 SSff
Stockholm Väddö 1750-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Värmdö 1750-1840 AD
Stockholm Västerhaninge 1750-1840 AD
Stockholm Vätö 1652-1920 NSFF
Stockholm Ytterenhörna 1695-1900 SSff
Stockholm Ytterjärna 1737-1900 SSff
Stockholm Ösmo 1750-1840 AD
Stockholm Össeby 1750-1838 AD
Stockholm Össeby-Garn 1839-1840 AD
Stockholm Österhaninge 1750-1840 AD
Stockholm Österåker 1750-1840 AD
Stockholm Östra Ryd 1750-1840 AD
Stockholm Överenhörna 1703-1900 SSff
Stockholm Överjärna 1688-1900 SSff
Stockholm, Uppsala Almunge 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Alsike 1750-1799,1829-1840 AD
Stockholm, Uppsala Bladåker 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Bro 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Börstil 1750-1886 SLD, AD
Stockholm, Uppsala Ekeby 1750-1757,1770-1840 AD
Stockholm, Uppsala Faringe 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Forsmark 1750-1755,1770-1815,1820-1840 AD
Stockholm, Uppsala Gräsö 1750-1804 AD
Stockholm, Uppsala Harg 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Husby-Långhundra 1750-1894 SLD, AD
Stockholm, Uppsala Håbo-Tibble 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Håtuna 1750-1785 AD
Stockholm, Uppsala Hökhuvud 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Kalmar 1750-1880 SLD, AD
Stockholm, Uppsala Knivsta 1751-1840 AD
Stockholm, Uppsala Knutby 1750-1764 AD
Stockholm, Uppsala Kungsängen 1750-1762 AD
Stockholm, Uppsala Lagga 1741-1894 SLD
Stockholm, Uppsala Låssa 1766-1840 AD
Stockholm, Uppsala Skokloster 1750-1860 SLD, AD
Stockholm, Uppsala Valö 1750-1794 AD
Stockholm, Uppsala Vassunda 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Västra Ryd 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Yttergran 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Öregrund 1783-1840 AD
Stockholm, Uppsala Östhammar 1750-1751,1766-1894 SLD, AD
Stockholm, Uppsala Östuna 1750-1840 AD
Stockholm, Uppsala Övergran 1750-1840 AD
Södermanland Aspö 1750-1840 AD
Södermanland Barva 1756-1942 ESSF
Södermanland Bergshammar 1680-1920 NOSFF
Södermanland Bettna 1688-1894 KFV
Södermanland Björkvik 1688-1894 KFV
Södermanland Björnlunda 1731-1920 NOSFF
Södermanland Blacksta o Vadsbro 1688-1894 KFV
Södermanland Bogsta 1674-1725,1744-1920 NOSFF
Södermanland Bälinge 1688-1920 NOSFF
Södermanland Bärbo 1651-1666,1696-1920 NOSFF
Södermanland Dillnäs 1691-1920 NOSFF
Södermanland Dunker 1666-1894 KFV
Södermanland Eskilstuna 1665-1689,1731-1861 ESSF
Södermanland Eskilstuna Fors 1862-1942 ESSF
Södermanland Eskilstuna Kloster 1862-1942 ESSF
Södermanland Eskilstuna stadsförsamling 1835-1930 ESSF
Södermanland Flen 1693-1894 KFV
Södermanland Floda 1688-1894 KFV
Södermanland Forssa o Årdala 1682-1689,1712-1894 KFV
Södermanland Frustuna 1688-1920 NOSFF
Södermanland Gillberga 1677-1679,1691-1942 ESSF
Södermanland Gryt 1696-1706,1723-1920 NOSFF
Södermanland Gåsinge 1686-1920 NOSFF
Södermanland Halla 1701-1920 NOSFF
Södermanland Hammarby 1696-1942 ESSF
Södermanland Helgarö 1750-1840 AD
Södermanland Helgesta 1689-1894 KFV
Södermanland Helgona 1835-1898 NOSFF
Södermanland Husby-Oppunda 1671-1920 NOSFF
Södermanland Husby-Rekarne 1670-1942 ESSF
Södermanland Hyltinge 1692-1894 KFV
Södermanland Härad 1750-1840 AD
Södermanland Julita 1712-1894 KFV
Södermanland Jäder 1687-1942 ESSF
Södermanland Kattnäs 1814-1920 NOSFF
Södermanland Kila 1669-1920 NOSFF
Södermanland Kjula 1695-1942 ESSF
Södermanland Kärnbo 1815-1841 AD
Södermanland Lerbo 1666-1895 KFV
Södermanland Lid 1687-1920 NOSFF
Södermanland Lilla Malma 1666-1894 KFV
Södermanland Lilla Mellösa 1726-1894 KFV
Södermanland Lista 1726-1942 ESSF
Södermanland Ludgo 1682-1920 NOSFF
Södermanland Lunda 1685-1920 NOSFF
Södermanland Länna 1701-1850,1861-1932 SLD
Södermanland Lästringe 1714-1920 NOSFF
Södermanland Mariefred 1815-1840 AD
Södermanland Mariefred-Kärnbo 1750-1840 AD
Södermanland Nykyrka 1795-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Alla Helgona 1735-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Sankt Nicolai 1725-1920 NOSFF
Södermanland Näshulta 1691-1942 ESSF
Södermanland Ripsa 1686-1920 NOSFF
Södermanland Runtuna 1688-1920 NOSFF
Södermanland Råby-Rekarne 1720-1942 ESSF
Södermanland Råby-Rönö 1688-1920 NOSFF
Södermanland Sköldinge 1690-1894 KFV
Södermanland Spelvik 1672-1920 NOSFF
Södermanland Stenkvista 1730-1942 ESSF
Södermanland Stigtomta 1723-1920 NOSFF
Södermanland Stora Malm 1691-1894 KFV
Södermanland Strängnäs landsförsamling 1750-1840 AD
Södermanland Strängnäs stadsförsamling 1750-1840 AD
Södermanland Sundby 1695-1942 ESSF
Södermanland Svärta 1681-1920 NOSFF
Södermanland Sättersta 1673-1716,1730-1920 NOSFF
Södermanland Toresund 1750-1840 AD
Södermanland Torshälla 1674-1722,1737-1834 ESSF
Södermanland Torshälla landsförsamling 1835-1942 ESSF
Södermanland Torshälla stadsförsamling 1835-1942 ESSF
Södermanland Torsåker 1769-1920 NOSFF
Södermanland Trosa landsförsamling 1701-1920 NOSFF
Södermanland Trosa stadsförsamling 1688-1920 NOSFF
Södermanland Tumbo 1697-1705,1719-1942 ESSF
Södermanland Tuna 1710-1920 NOSFF
Södermanland Tunaberg 1688-1920 NOSFF
Södermanland Tystberga 1666-1674,1686-1920 NOSFF
Södermanland Vadsbro o Blacksta 1667-1894 KFV
Södermanland Vagnhärad 1668-1688,1729-1920 NOSFF
Södermanland Vallby 1774-1942 ESSF
Södermanland Vansö 1708-1939 SLD
Södermanland Vrena 1763-1920 NOSFF
Södermanland Västerljung 1713-1920 NOSFF
Södermanland Västermo 1739-1942 ESSF
Södermanland Västra Vingåker 1666-1894 KFV
Södermanland Ytterselö 1669-1939 SLD
Södermanland Åker 1750-1840 AD
Södermanland Årdala o Forssa 1682-1894 KFV
Södermanland Ärla 1674-1942 ESSF
Södermanland Öja 1688-1942 ESSF
Södermanland Österåker 1672-1894 KFV
Södermanland Östra Vingåker 1670-1895 KFV
Södermanland Överselö 1670-1928 SLD
Södermanland,Västmanland Fogdö 1750-1840 AD
Uppsala Alunda 1750-1860 SLD, AD
Uppsala Arnö 1750-1878 SLD, AD
Uppsala Balingsta 1750-1894 SLD, AD
Uppsala Biskopskulla 1750-1840 AD
Uppsala Björklinge 1750-1840 AD
Uppsala Boglösa 1750-1840 AD
Uppsala Bälinge 1750-1840 AD
Uppsala Börje 1750-1840 AD
Uppsala Dalby 1782-1840 AD
Uppsala Danmark 1750-1840 AD
Uppsala Dannemora 1750-1894 SLD, AD
Uppsala Enköping 1750-1840 AD
Uppsala Enköpings-Näs 1750-1840 AD
Uppsala Film 1750-1840 AD
Uppsala Fittja 1750-1841 AD
Uppsala Fröslunda 1750-1840,1861-1890 SLD, AD
Uppsala Funbo 1750-1887 SLD
Uppsala Gamla Uppsala 1750-1840 AD
Uppsala Giresta 1750-1840 AD
Uppsala Gryta 1750-1893 SLD, AD
Uppsala Hacksta 1750-1840 AD
Uppsala Hagby 1750-1894 SLD, AD
Uppsala Helga Trefaldighet 1750-1840 AD
Uppsala Hjälsta 1750-1891 SLD, AD
Uppsala Holm 1750-1890 SLD
Uppsala Husby-Sjutolft 1750-1840 AD
Uppsala Hållnäs 1664-1840 SLD, AD
Uppsala Håtuna 1786-1883 SLD
Uppsala Häggeby 1750-1840 AD
Uppsala Härkeberga 1690-1712,1720-1895 SLD
Uppsala Jumkil 1739-1894 SLD
Uppsala Järlåsa 1738-1894 SLD
Uppsala Knutby 1768-1889 SLD
Uppsala Kulla 1750-1840 AD
Uppsala Kungs-Husby 1750-1895 SLD, AD
Uppsala Kungsängen 1763-1889 SLD
Uppsala Lena 1750-1894 SLD, AD
Uppsala Lillkyrka 1750-1840 AD
Uppsala Litslena 1750-1894 SLD, AD
Uppsala Långtora 1733-1895 SLD
Uppsala Läby 1750-1840 AD
Uppsala Löt 1750-1877 SLD, AD
Uppsala Morkarla 1750-1840,1862-1894 SLD, AD
Uppsala Nysätra 1750-1840 AD
Uppsala Ramsta 1750-1840 AD
Uppsala Rasbo 1750-1840 AD
Uppsala Rasbokil 1750-1840 AD
Uppsala Skogs-Tibble 1758-1840 AD
Uppsala Skuttunge 1750-1840 AD
Uppsala Skäfthammar 1750-1840 AD
Uppsala Sparrsätra 1750-1840 AD
Uppsala Stavby 1750-1840 AD
Uppsala Svinnegarn 1750-1840 AD
Uppsala Teda 1750-1840 AD
Uppsala Tegelsmora 1750-1840 AD
Uppsala Tensta 1750-1840 AD
Uppsala Tierp 1750-1840 AD
Uppsala Tillinge 1750-1840 AD
Uppsala Tolfta 1750-1840,1887-1930 SLD, AD
Uppsala Torsvi 1750-1840 AD
Uppsala Tuna 1750-1840 AD
Uppsala Uppsala domkyrkoförsamling 1750-1840 AD
Uppsala Uppsala-Näs 1750-1840 AD
Uppsala Vaksala 1750-1840 AD
Uppsala Vallby 1750-1840 AD
Uppsala Valö 1795-1860 SLD
Uppsala Veckholm 1750-1840 AD
Uppsala Vendel 1750-1840 AD
Uppsala Viksta 1750-1840 AD
Uppsala Villberga 1750-1840 AD
Uppsala Vårfrukyrka 1750-1840 AD
Uppsala Vänge 1750-1840 AD
Uppsala Västeråker 1750-1840 AD
Uppsala Västland 1750-1840 AD
Uppsala Åkerby 1750-1840 AD
Uppsala Åland 1750-1840 AD
Uppsala Älvkarleby 1750-1840 AD
Uppsala Ärentuna 1750-1840 AD
Uppsala Österbybruk 1772-1840 AD
Uppsala Österlövsta 1660-1895 SLD
Uppsala, Västmanland Bred 1750-1840 AD
Uppsala, Västmanland Simtuna 1800-1861 SLD, AD
Värmland Alster 1750-1840 AD
Värmland Arvika landsförsamling 1750-1840 VSFF, AD
Värmland Arvika stadsförsamling 1812-1920 VSFF, AD
Värmland Blomskog 1750-1840 VSFF, AD
Värmland Boda 1688-1930 VSFF, AD
Värmland Bogen 1850-1924 VSFF
Värmland Borgvik 1779-1840 VSFF, AD
Värmland Botilsäter 1721-1937 VSFF, AD
Värmland Brattfors 1737-1900 VSFF, AD
Värmland Bro 1692-1948 VSFF, AD
Värmland Brunskog 1688-1930 VSFF, AD
Värmland By 1689-1799,1841-1920 VSFF
Värmland By-Säffle 1800-1840 AD
Värmland Dalby 1694-1755,1778-1900 VSFF, AD
Värmland Ed 1699-1840 VSFF, AD
Värmland Eda 1750-1840 AD
Värmland Ekshärad 1665-1938 VSFF, AD
Värmland Eskilsäter 1688-1812,1822-1926 VSFF, AD
Värmland Filipstad 1750-1840 AD
Värmland Forshaga 1908-1926 VSFF
Värmland Frykerud 1750-1840 AD
Värmland Fryksände 1763-1840 VSFF, AD
Värmland Färnebo 1800-1840 AD
Värmland Gillberga 1750-1840,1860-1938 VSFF, AD
Värmland Glava 1698-1920 VSFF, AD
Värmland Grava 1688-1702,1720-1900 VSFF, AD
Värmland Grums 1750-1840 AD
Värmland Gräsmark 1710-1722,1751-1942 VSFF, AD
Värmland Gunnarskog 1688-1942 VSFF, AD
Värmland Gustav Adolf 1789-1936 VSFF, AD
Värmland Gåsborn 1695-1733,1750-1840 SLD, AD
Värmland Hammarö 1750-1840,1861-1919 VSFF, AD
Värmland Holmedal 1717-1921 VSFF, AD
Värmland Huggenäs 1744-1944 VSFF, AD
Värmland Högerud 1689-1938 VSFF, AD
Värmland Järnskog 1664-1670,1688-1931 VSFF, AD
Värmland Karlanda 1696-1715,1733-1746,1767-1948 VSFF, AD
Värmland Karlstad landsförsamling 1800-1840 AD
Värmland Karlstad stadsförsamling 1750-1842 VSFF, AD
Värmland Kila 1640-1645,1679-1923 VSFF, AD
Värmland Kristinehamn 1750-1947 VSFF, AD
Värmland Kroppa 1750-1840 AD
Värmland Köla 1669-1674,1682-1712,1750-1840 VSFF, AD
Värmland Lekvattnet 1851-1923 VSFF
Värmland Lungsund 1750-1910 VSFF, AD
Värmland Lysvik 1692-1941 VSFF, AD
Värmland Långserud 1693-1920 VSFF, AD
Värmland Mangskog 1706-1946 VSFF, AD
Värmland Millesvik 1688-1930 VSFF, AD
Värmland Munkfors 1917-1942 VSFF
Värmland Nedre Ullerud 1677-1900 VSFF, AD
Värmland Nor 1779-1840 VSFF, AD
Värmland Nordmark 1750-1840 AD
Värmland Norra Finnskoga 1831-1900 VSFF, AD
Värmland Norra Ny 1686-1775,1778-1840 SLD, AD
Värmland Norra Råda 1725-1840 VSFF, AD
Värmland Ny 1688-1921 VSFF, AD
Värmland Nyed 1750-1840 AD
Värmland Nyskoga 1873-1900 VSFF
Värmland Ransäter 1750-1840 VSFF, AD
Värmland Rudskoga 1750-1840 AD
Värmland Rämmen 1785-1942 VSFF, AD
Värmland Segerstad 1746-1928 VSFF, AD
Värmland Silbodal 1709-1920 VSFF, AD
Värmland Sillerud 1683-1929 VSFF, AD
Värmland Skillingmark 1750-1840 AD
Värmland Stavnäs 1687-1920 VSFF, AD
Värmland Stora Kil 1672-1934 VSFF, AD
Värmland Sunne 1680-1692,1707-1932 VSFF, AD
Värmland Sunnemo 1793-1900 VSFF, AD
Värmland Svanskog 1691-1920 VSFF, AD
Värmland Säffle 1895-1920 VSFF
Värmland Södra Finnskoga 1831-1939 VSFF, AD
Värmland Södra Ny 1738-1782,1823-1948 VSFF, AD
Värmland Trankil 1760-1840 VSFF, AD
Värmland Tveta 1687-1920 VSFF, AD
Värmland Töcksmark 1717-1915 VSFF, AD
Värmland Varnum 1765-1926 VSFF, AD
Värmland Visnum 1688-1900 VSFF, AD
Värmland Visnums-Kil 1688-1900 VSFF, AD
Värmland Vitsand 1824-1920 VSFF, AD
Värmland Värmskog 1679-1894 VSFF, AD
Värmland Väse 1750-1840 AD
Värmland Västra Fågelvik 1717-1932 VSFF, AD
Värmland Västra Ämtervik 1690-1814,1825-1922 VSFF, AD
Värmland Älgå 1688-1932 VSFF, AD
Värmland Älvsbacka 1731-1926 VSFF, AD
Värmland Ölme 1695-1700,1727-1920 VSFF, AD
Värmland Ölserud 1754-1925 VSFF, AD
Värmland Östervallskog 1750-1840 AD
Värmland Östmark 1765-1926 VSFF, AD
Värmland Östra Fågelvik 1688-1910 VSFF, AD
Värmland Östra Ämtervik 1706-1927 VSFF, AD
Värmland Övre Ullerud 1670-1769,1786-1920 VSFF, AD
Värmland,Örebro Bjurtjärn 1688-1840 VSFF, AD
Värmnland,Örebro Nysund 1750-1840 AD
Västerbotten Bjurholm 1809-1840 AD
Västerbotten Burträsk 1750-1840 AD
Västerbotten Bygdeå 1750-1840 AD
Västerbotten Degerfors 1770-1792,1795-1840 AD
Västerbotten Dorotea 1796-1840 AD
Västerbotten Fredrika 1800-1840 AD
Västerbotten Holmön 1820-1840 AD
Västerbotten Hörnefors-Strömbäcks bruksförsamling 1816-1840 AD
Västerbotten Lycksele 1750-1840 AD
Västerbotten Lövånger 1750-1840 AD
Västerbotten Norsjö 1811-1840 AD
Västerbotten Nysätra 1750-1779,1790-1840 AD
Västerbotten Robertsfors 1799-1840 AD
Västerbotten Skellefteå landsförsamling 1750-1840 AD
Västerbotten Sorsele 1762-1840 AD
Västerbotten Stensele 1816-1840 AD
Västerbotten Sävar 1823-1840 AD
Västerbotten Umeå landsförsamling 1750-1840 AD
Västerbotten Umeå stadsförsamling 1750-1840 AD
Västerbotten Vilhelmina 1786-1840 AD
Västerbotten Vännäs 1827-1840 AD
Västerbotten Ytterstfors 1838-1840 AD
Västerbotten Åsele 1750-1753,1800-1840 AD
Västerbotten,Västernorrland Anundsjö 1750-1840 AD
Västerbotten,Västernorrland Nordmaling 1701-1734,1750-1840 SLD, AD
Västernorrland Alnö 1750-1840 AD
Västernorrland Arnäs 1750-1840 AD
Västernorrland Attmar 1750-1840 AD
Västernorrland Bjärtrå 1773-1840 AD
Västernorrland Björna 1800-1840 AD
Västernorrland Boteå 1756-1840 AD
Västernorrland Dal 1750-1840 AD
Västernorrland Ed 1750-1840 AD
Västernorrland Edsele 1818-1840 AD
Västernorrland Galtströms bruksförsamling 1750-1840 AD
Västernorrland Gideå 1807-1839 AD
Västernorrland Grundsunda 1789-1840 AD
Västernorrland Gudmundrå 1750-1840 AD
Västernorrland Gålsjö 1774-1840 AD
Västernorrland Haverö 1750-1840 AD
Västernorrland Helgum 1750-1840 AD
Västernorrland Holm 1699-1713,1748-1918 AD
Västernorrland Häggdånger 1750-1755,1760-1840 AD
Västernorrland Härnö 1811-1840 AD
Västernorrland Härnösands domkyrkoförsamling 1750-1840 AD
Västernorrland Hässjö 1750-1840 AD
Västernorrland Högsjö 1750-1840 AD
Västernorrland Indal 1668-1942 AD
Västernorrland Junsele 1750-1840 AD
Västernorrland Liden 1688-1925 AD
Västernorrland Ljustorp 1750-1840 AD
Västernorrland Långsele 1750-1840 AD
Västernorrland Lögdö bruksförsamling 1750-1840 AD
Västernorrland Mo 1827-1840 AD
Västernorrland Multrå 1750-1840 AD
Västernorrland Njurunda 1750-1840 AD
Västernorrland Nora 1750-1840 AD
Västernorrland Nordingrå 1750-1840 AD
Västernorrland Nätra 1809-1840 AD
Västernorrland Ramsele 1750-1840 AD
Västernorrland Resele 1750-1840 AD
Västernorrland Selånger 1750-1751,1803-1840 AD
Västernorrland Sidensjö 1750-1840 AD
Västernorrland Själevad 1750-1840 AD
Västernorrland Skog 1750-1840 AD
Västernorrland Skorped 1779-1840 AD
Västernorrland Skön 1750-1840 AD
Västernorrland Sollefteå 1750-1840 AD
Västernorrland Stigsjö 1750-1840 AD
Västernorrland Styrnäs 1750-1840 AD
Västernorrland Stöde 1750-1761,1773-1840 AD
Västernorrland Sånga 1750-1840 AD
Västernorrland Säbrå 1750-1840 AD
Västernorrland Sättna 1750-1840 AD
Västernorrland Timrå 1783-1840 AD
Västernorrland Torp 1750-1840,1861-1903 AD
Västernorrland Torsåker 1750-1840 AD
Västernorrland Tuna 1750-1840 AD
Västernorrland Tynderö 1750-1840 AD
Västernorrland Ullånger 1750-1764,1768-1840 AD
Västernorrland Vibyggerå 1750-1840 AD
Västernorrland Viksjö 1753-1840 AD
Västernorrland Ytterlännäs 1750-1840 AD
Västernorrland Ådals-Liden 1751-1840 AD
Västernorrland Överlännäs 1756-1840 AD
Västmanland Altuna 1800-1840 AD
Västmanland Arboga landsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Arboga stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Badelunda 1684-1717,1775-1927 SO, AD
Västmanland Berg 1800-1840 AD
Västmanland Björksta 1800-1840 AD
Västmanland Björskog 1800-1840 AD
Västmanland Bro 1800-1840 AD
Västmanland Dingtuna 1800-1840 AD
Västmanland Enåker 1692-1840 SO, AD
Västmanland Fläckebo 1650-1840 SO, AD
Västmanland Frösthult 1800-1840 AD
Västmanland Gunnilbo 1660-1752,1775-1939 SBFFE
Västmanland Hallstahammar 1800-1840 AD
Västmanland Haraker 1800-1840 AD
Västmanland Harbo 1800-1840 AD
Västmanland Hed 1683-1944 SBFFE
Västmanland Himmeta 1800-1840 AD
Västmanland Hubbo 1800-1840 AD
Västmanland Huddunge 1800-1840 AD
Västmanland Härnevi 1800-1840 AD
Västmanland Irsta 1800-1840 AD
Västmanland Karbenning 1690-1947 SBFFE
Västmanland Kila 1800-1840 AD
Västmanland Kolbäck 1800-1840 AD
Västmanland Kumla 1800-1840 AD
Västmanland Kung Karl 1800-1840 AD
Västmanland Kungs-Barkarö 1800-1840 AD
Västmanland Kungsåra 1800-1840 AD
Västmanland Kärrbo 1800-1840 AD
Västmanland Köping 1920-1924 SO
Västmanland Köpings landsförsamling 1775-1919 SO, AD
Västmanland Köpings stadsförsamling 1800-1919 SO, AD
Västmanland Lilla Rytterne 1800-1817 AD
Västmanland Lillhärad 1800-1840 AD
Västmanland Malma 1800-1840 AD
Västmanland Medåker 1800-1840 AD
Västmanland Munktorp 1800-1840 AD
Västmanland Möklinta 1800-1840 AD
Västmanland Nora 1800-1840 AD
Västmanland Norberg 1643-1928 SBFFE
Västmanland Norrby 1800-1840 AD
Västmanland Odensvi 1800-1840 AD
Västmanland Ramnäs 1800-1840 AD
Västmanland Romfartuna 1800-1840 AD
Västmanland Rytterne 1818-1840 AD
Västmanland Sala landsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Sala stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Sankt Ilian 1803-1840 AD
Västmanland Sevalla 1800-1840 AD
Västmanland Skinnskatteberg 1623-1929 SBFFE
Västmanland Skultuna 1800-1840 AD
Västmanland Stora Rytterne 1800-1840 AD
Västmanland Sura 1800-1840 AD
Västmanland Säby 1800-1840 AD
Västmanland Säterbo 1800-1840 AD
Västmanland Tillberga 1800-1840 AD
Västmanland Torpa 1800-1840 AD
Västmanland Torstuna 1800-1840 AD
Västmanland Tortuna 1800-1840 AD
Västmanland Tärna 1800-1840 AD
Västmanland Vittinge 1800-1840 AD
Västmanland Västanfors 1662-1925 SBFFE
Västmanland Västerfärnebo 1647-1939 SBFFE
Västmanland Västerlövsta 1800-1840 AD
Västmanland Västervåla 1628-1656,1676-1929 SBFFE
Västmanland Västerås Domkyrkoförsamling 1622-1624,1630-1714,1800-1872 SO, AD
Västmanland Västerås Lundby 1800-1840 AD
Västmanland Västerås Skerike 1800-1840 AD
Västmanland Västerås-Barkarö 1800-1840 AD
Västmanland Västra Skedvi 1800-1840 AD
Västmanland Ängsö 1800-1840 AD
Västmanland Österunda 1800-1840 AD
Västmanland Östervåla 1800-1840 AD
Älvsborg Alboga 1800-1840 AD
Älvsborg Ale-Skövde 1800-1921 SLD, AD
Älvsborg Algutstorp 1800-1840 AD
Älvsborg Alingsås landsförsamling 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Alingsås stadsförsamling 1696-1920 SLD, AD
Älvsborg Ambjörnarp 1800-1840 AD
Älvsborg Asklanda 1800-1840 AD
Älvsborg Berghem 1800-1840 AD
Älvsborg Bergstena 1800-1840 AD
Älvsborg Billingsfors 1800-1840 AD
Älvsborg Björketorp 1800-1840 AD
Älvsborg Blidsberg 1800-1840 AD
Älvsborg Bollebygd 1800-1840 AD
Älvsborg Bolstad 1800-1839 AD
Älvsborg Borgstena 1800-1840 AD
Älvsborg Borås 1800-1840 AD
Älvsborg Bredared 1800-1936 SLD, AD
Älvsborg Broddarp 1800-1840 AD
Älvsborg Brunn 1807-1840 AD
Älvsborg Brålanda 1800-1840 AD
Älvsborg Bråttensby 1758-1926 SLD, AD
Älvsborg Brämhult 1800-1840 AD
Älvsborg Bäcke 1800-1859 SLD, AD
Älvsborg Bälinge 1733-1756,1784-1920 SLD, AD
Älvsborg Böne 1800-1840 AD
Älvsborg Dals-Ed 1704-1860 SLD, AD
Älvsborg Dalskog 1800-1840 AD
Älvsborg Dalstorp 1800-1840 AD
Älvsborg Dalum 1800-1840 AD
Älvsborg Dannike 1800-1840 AD
Älvsborg Edsleskog 1800-1840 AD
Älvsborg Eggvena 1758-1928 SLD, AD
Älvsborg Eriksberg 1800-1840 AD
Älvsborg Erikstad 1800-1834 AD
Älvsborg Erska 1800-1840 AD
Älvsborg Finnekumla 1800-1840 AD
Älvsborg Fivlered 1800-1840 AD
Älvsborg Fors 1688-1929 SLD, AD
Älvsborg Fristad 1800-1840 AD
Älvsborg Fritsla 1800-1840 AD
Älvsborg Frändefors 1803-1840 AD
Älvsborg Fröskog 1764-1860 SLD, AD
Älvsborg Fullestad 1800-1840 AD
Älvsborg Fuxerna 1800-1840 AD
Älvsborg Fänneslunda 1800-1840 AD
Älvsborg Färgelanda 1688-1860 SLD, AD
Älvsborg Fölene 1758-1928 SLD, AD
Älvsborg Gestad 1763-1834 SLD, AD
Älvsborg Gesäter 1800-1860 SLD, AD
Älvsborg Gingri 1800-1840 AD
Älvsborg Grimmared 1800-1840 AD
Älvsborg Grinstad 1800-1834 AD
Älvsborg Grovare 1800-1840 AD
Älvsborg Grude 1801-1840,1894-1934 SLD, AD
Älvsborg Grönahög 1800-1840 AD
Älvsborg Gullered 1800-1840 AD
Älvsborg Gunnarsjö 1800-1840 AD
Älvsborg Gunnarsnäs 1800-1840 AD
Älvsborg Gällstad 1800-1840 AD
Älvsborg Gärdhem 1688-1697,1713-1920 SLD, AD
Älvsborg Hajom 1800-1840 AD
Älvsborg Hedared 1800-1840 AD
Älvsborg Hemsjö 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Herrljunga 1758-1946 SLD, AD
Älvsborg Hillared 1800-1840 AD
Älvsborg Hol 1700-1872 SLD, AD
Älvsborg Holm 1800-1840 AD
Älvsborg Holsljunga 1800-1840 AD
Älvsborg Horla 1800-1840 AD
Älvsborg Horred 1800-1840 AD
Älvsborg Hov 1800-1840,1895-1915 SLD, AD
Älvsborg Hudene 1800-1840 AD
Älvsborg Hulared 1800-1840 AD
Älvsborg Humla 1800-1840 AD
Älvsborg Hyssna 1800-1840 AD
Älvsborg Håbol 1694-1755,1759-1920 SLD, AD
Älvsborg Håcksvik 1800-1840 AD
Älvsborg Hålanda 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Hällstad 1800-1840 AD
Älvsborg Härna 1800-1840 AD
Älvsborg Högsäter 1800-1840 AD
Älvsborg Hössna 1800-1840 AD
Älvsborg Istorp 1800-1840 AD
Älvsborg Jällby 1800-1840 AD
Älvsborg Järbo 1800-1840 AD
Älvsborg Järn 1800-1840 AD
Älvsborg Kalv 1800-1840 AD
Älvsborg Karl Gustav 1800-1840 AD
Älvsborg Kilanda 1697-1920 SLD, AD
Älvsborg Kinna 1800-1840 AD
Älvsborg Kinnarumma 1800-1840 AD
Älvsborg Knätte 1800-1840 AD
Älvsborg Kullings-Skövde 1800-1840 AD
Älvsborg Kungsäter 1800-1840 AD
Älvsborg Kvinnestad 1800-1840 AD
Älvsborg Källunga 1800-1840 AD
Älvsborg Kärråkra 1800-1840 AD
Älvsborg Kölaby 1800-1840 AD
Älvsborg Kölingared 1800-1840 AD
Älvsborg Lagmansered 1692-1757,1800-1840,1860-1920 SLD, AD
Älvsborg Landa 1800-1840 AD
Älvsborg Laxarby 1800-1840 AD
Älvsborg Lena 1800-1840 AD
Älvsborg Lerdal 1725-1799,1819-1860 SLD, AD
Älvsborg Lerum 1744-1779,1800-1897 SLD, AD
Älvsborg Liared 1800-1840 AD
Älvsborg Ljungsarp 1800-1840 AD
Älvsborg Ljur 1800-1840 AD
Älvsborg Ljushult 1800-1840 AD
Älvsborg Långared 1800-1840 AD
Älvsborg Länghem 1800-1840 AD
Älvsborg Magra 1800-1840 AD
Älvsborg Marbäck 1800-1840 AD
Älvsborg Mjäldrunga 1800-1840 AD
Älvsborg Mjöbäck 1800-1840 AD
Älvsborg Mo 1706-1860 SLD, AD
Älvsborg Molla 1800-1840 AD
Älvsborg Mossebo 1800-1840 AD
Älvsborg Murum 1800-1840 AD
Älvsborg Månstad 1728-1756,1788-1840 SLD, AD
Älvsborg Mårdaklev 1800-1840 AD
Älvsborg Möne 1800-1840 AD
Älvsborg Naglum 1744-1791,1841-1888 SLD
Älvsborg Nittorp 1800-1840 AD
Älvsborg Norra Björke 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Norra Åsarp 1800-1840 AD
Älvsborg Nårunga 1800-1840 AD
Älvsborg Nödinge 1688-1897,1920-1931 SLD, AD
Älvsborg Nössemark 1748-1789,1817-1939 SLD, AD
Älvsborg Od 1800-1840 AD
Älvsborg Ornunga 1800-1840 AD
Älvsborg Redslared 1800-1840 AD
Älvsborg Remmene 1758-1926 SLD, AD
Älvsborg Revesjö 1800-1840 AD
Älvsborg Roasjö 1800-1840 AD
Älvsborg Rommele 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Råggärd 1691-1860 SLD, AD
Älvsborg Rångedala 1800-1840 AD
Älvsborg Rännelanda 1675-1707,1725-1860 SLD, AD
Älvsborg Rödene 1699-1737,1767-1920 SLD, AD
Älvsborg Rölanda 1717-1928 SLD, AD
Älvsborg Sandhult 1792-1936 SLD, AD
Älvsborg Sankt Peder 1800-1840 AD
Älvsborg Seglora 1800-1840 AD
Älvsborg Sexdrega 1800-1840 AD
Älvsborg Siene 1800-1840 AD
Älvsborg Sjötofta 1800-1840 AD
Älvsborg Skallsjö 1689-1714,1729-1840 SLD, AD
Älvsborg Skephult 1800-1840 AD
Älvsborg Skepplanda 1693-1920 SLD, AD
Älvsborg Skållerud 1800-1840 AD
Älvsborg Skölvene 1800-1840 AD
Älvsborg Smula 1814-1840 AD
Älvsborg Solberga 1814-1840 AD
Älvsborg Starrkärr 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Steneby 1688-1858 SLD, AD
Älvsborg Stora Lundby 1689-1762,1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Stora Mellby 1800-1840 AD
Älvsborg Strängsered 1800-1840 AD
Älvsborg Sundals-Ryr 1803-1840 AD
Älvsborg Svenljunga 1800-1840 AD
Älvsborg Säm 1800-1840 AD
Älvsborg Sätila 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Björke 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Härene 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Säm 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Ving 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Vånga 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Åsarp 1800-1840 AD
Älvsborg Tarsled 1758-1928 AD
Älvsborg Timmele 1800-1840 AD
Älvsborg Tisselskog 1753-1860 SLD, AD
Älvsborg Toarp 1800-1840 AD
Älvsborg Torestorp 1800-1840 AD
Älvsborg Torp 1800-1840 AD
Älvsborg Torpa 1800-1840 AD
Älvsborg Torrskog 1780-1860 SLD, AD
Älvsborg Tranemo 1800-1840 AD
Älvsborg Trollhättan 1860-1934 SLD
Älvsborg Tunge 1800-1840 AD
Älvsborg Tvärred 1800-1840 AD
Älvsborg Tydje 1769-1840 SLD, AD
Älvsborg Tämta 1800-1840 AD
Älvsborg Tärby 1800-1840 AD
Älvsborg Töftedal 1706-1860 SLD, AD
Älvsborg Töllsjö 1746-1768,1804-1938 SLD, AD
Älvsborg Tösse 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Tösse med Tydje 1782-1799,1841-1859 SLD
Älvsborg Ullasjö 1800-1835 AD
Älvsborg Ulricehamn 1800-1840 AD
Älvsborg Upphärad 1688-1840 SLD, AD
Älvsborg Valbo-Ryr 1800-1840 AD
Älvsborg Varnum 1800-1840 AD
Älvsborg Vassända 1743-1791,1841-1888 SLD
Älvsborg Vassända-Naglum 1693-1743,1801-1840,1889-1920 SLD, AD
Älvsborg Vesene 1800-1840 AD
Älvsborg Vist 1807-1840 AD
Älvsborg Vårvik 1800-1840 AD
Älvsborg Vänersborg 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Vänersnäs 1757-1920 SLD, AD
Älvsborg Väne-Ryr 1743-1791,1801-1859 SLD, AD
Älvsborg Väne-Åsaka 1688-1700,1723-1920 SLD, AD
Älvsborg Vänga 1800-1840 AD
Älvsborg Västerlanda 1686-1766 SLD
Älvsborg Västra Tunhem 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Åmåls landsförsamling 1800-1840 AD
Älvsborg Åmåls stadsförsamling 1800-1840 AD
Älvsborg Ånimskog 1779-1860 SLD, AD
Älvsborg Åsbräcka 1691-1920 SLD, AD
Älvsborg Älekulla 1800-1840 AD
Älvsborg Älvsered 1800-1840 AD
Älvsborg Ärtemark 1775-1860 SLD, AD
Älvsborg Äspered 1800-1840 AD
Älvsborg Ödeborg 1800-1840 AD
Älvsborg Ödenäs 1688-1704,1720-1920 SLD, AD
Älvsborg Ödskölt 1734-1860 SLD, AD
Älvsborg Ölsremma 1800-1840 AD
Älvsborg Ör 1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Öra 1800-1840,1879-1894 SLD, AD
Älvsborg Örby 1800-1840 AD
Älvsborg Örsås 1800-1840 AD
Älvsborg Östad 1800-1840 AD
Älvsborg Östra Frölunda 1800-1840 AD
Älvsborg Öxabäck 1800-1840 AD
Älvsborg Öxnevalla 1800-1840 AD
Örebro Almby 1800-1840 AD
Örebro Asker 1666-1782,1800-1840 SLD, AD
Örebro Askersunds landsförsamling 1800-1840 AD
Örebro Askersunds stadsförsamling 1800-1840 AD
Örebro Axberg 1800-1840 AD
Örebro Bo 1800-1840 AD
Örebro Degerfors 1883-1932 VSFF
Örebro Dylta bruksförsamling 1800-1808 AD
Örebro Edsberg 1800-1840 AD
Örebro Ekeby 1800-1840 AD
Örebro Eker 1800-1840 AD
Örebro Ervalla 1800-1840 AD
Örebro Fellingsbro 1800-1840 AD
Örebro Finnerödja 1800-1894 SLD, AD
Örebro Glanshammar 1800-1840 AD
Örebro Grythyttan 1800-1840 AD
Örebro Gräve 1800-1840 AD
Örebro Gällersta 1800-1840 AD
Örebro Götlunda 1800-1840 AD
Örebro Hackvad 1800-1840 AD
Örebro Hallsberg 1800-1840 AD
Örebro Hammar 1800-1840 AD
Örebro Hardemo 1800-1840 AD
Örebro Hidinge 1800-1840 AD
Örebro Hjulsjö 1800-1840 AD
Örebro Hovsta 1800-1840 AD
Örebro Hällefors 1800-1840 AD
Örebro Järnboås 1673-1918 NSFK, AD
Örebro Karlsdal 1823-1833 AD
Örebro Karlskoga 1800-1840 AD
Örebro Kil 1800-1840 AD
Örebro Knista 1800-1840 AD
Örebro Kräcklinge 1800-1840 AD
Örebro Kumla 1800-1840 AD
Örebro Kvistbro 1800-1877 SLD, AD
Örebro Lerbäck 1800-1840 AD
Örebro Lillkyrka 1800-1840 AD
Örebro Lindesberg 1800-1840 AD
Örebro Lindesbergs landsförsamling 1673-1716,1848-1895 NSFK
Örebro Ljusnarsberg 1800-1840 AD
Örebro Lännäs 1823-1840 AD
Örebro Mosjö 1800-1840 AD
Örebro Nora bergsförsamling 1673-1939 NSFK, AD
Örebro Nora stadsförsamling 1843-1924 NSFK
Örebro Norrbyås 1800-1840 AD
Örebro Näsby 1800-1840 AD
Örebro Ramsberg 1679-1932 SBFFE
Örebro Ramundeboda 1800-1840 AD
Örebro Rinkaby 1800-1840 AD
Örebro Rockesholms bruksförsamling 1800-1840 AD
Örebro Sköllersta 1800-1840 AD
Örebro Snavlunda 1800-1840 AD
Örebro Stora Mellösa 1800-1840 AD
Örebro Svennevad 1663-1720,1800-1840 SLD, AD
Örebro Tysslinge 1800-1840 AD
Örebro Tångeråsa 1800-1894 SLD, AD
Örebro Täby 1800-1840 AD
Örebro Viby 1800-1894 SLD, AD
Örebro Viker 1872-1918 NSFK
Örebro Vintrosa 1800-1840 AD
Örebro Ånsta-Längbro 1800-1840 AD
Örebro Ödeby 1800-1840 AD
Örebro Örebro Nikolai 1800-1840 AD
Örebro, Östergötland Västra Ny 1750-1840 AD
Östergötland Appuna 1750-1840 AD
Östergötland Asby 1750-1840 AD
Östergötland Ask 1750-1840 AD
Östergötland Askeby 1750-1840 AD
Östergötland Bankekind 1750-1840 AD
Östergötland Bjälbo 1750-1840 AD
Östergötland Björkeberg 1750-1840 AD
Östergötland Björsäter 1750-1840 AD
Östergötland Borg 1750-1840 AD
Östergötland Brunneby 1750-1826 AD
Östergötland Börrum 1754-1840 AD
Östergötland Dagsberg 1750-1840 AD
Östergötland Drothem 1750-1840 AD
Östergötland Ekeby 1760-1840 AD
Östergötland Ekebyborna 1750-1840 AD
Östergötland Fivelstad 1750-1840 AD
Östergötland Flistad 1750-1840 AD
Östergötland Fornåsa 1750-1840 AD
Östergötland Furingstad 1750-1840 AD
Östergötland Gammalkil 1750-1840 AD
Östergötland Gistad 1750-1840 AD
Östergötland Godegård 1750-1840 AD
Östergötland Grebo 1750-1840 AD
Östergötland Gryt 1750-1840 AD
Östergötland Gårdeby 1750-1840 AD
Östergötland Hagebyhöga 1750-1840 AD
Östergötland Harstad 1750-1840 AD
Östergötland Heda 1750-1840 AD
Östergötland Herrberga 1750-1840 AD
Östergötland Herrestad 1750-1840 AD
Östergötland Hogstad 1750-1840 AD
Östergötland Horn 1786,1837-1838 AD
Östergötland Hov 1750-1840 AD
Östergötland Hägerstad 1750-1840 AD
Östergötland Hällestad 1636-1840 SLD, AD
Östergötland Häradshammar 1750-1840 AD
Östergötland Högby 1750-1840 AD
Östergötland Jonsberg 1750-1840 AD
Östergötland Järstad 1750-1840 AD
Östergötland Kaga 1750-1840 AD
Östergötland Kimstad 1750-1840 AD
Östergötland Kisa 1750-1840 AD
Östergötland Klockrike 1750-1840 AD
Östergötland Konungsund 1750-1840 AD
Östergötland Kristberg 1750-1840 AD
Östergötland Krokek 1778-1840 AD
Östergötland Kuddby 1750-1840 AD
Östergötland Kullerstad 1750-1840 AD
Östergötland Kumla 1750-1840 AD
Östergötland Kvarsebo 1750-1840 AD
Östergötland Kvillinge 1750-1840 AD
Östergötland Källstad 1750-1840 AD
Östergötland Kälvsten 1750-1812 AD
Östergötland Kärna 1695-1717,1750-1860 SLD, AD
Östergötland Kättilstad 1750-1840 AD
Östergötland Landeryd 1750-1840 AD
Östergötland Ledberg 1750-1840 AD
Östergötland Lillkyrka 1750-1840 AD
Östergötland Linköpings domkyrkoförsamling 1750-1840 AD
Östergötland Linköpings St Lars 1750-1840 AD
Östergötland Ljung 1750-1840 AD
Östergötland Lönsås 1750-1840 AD
Östergötland Löt 1750-1840 AD
Östergötland Malexander 1750-1840 AD
Östergötland Mjölby 1771-1840 AD
Östergötland Mogata 1750-1840 AD
Östergötland Motala 1750-1840 AD
Östergötland Normlösa 1750-1840 AD
Östergötland Norra Vi 1750-1840 AD
Östergötland Norrköpings Borg 1821-1840 AD
Östergötland Norrköpings Hedvig 1751-1840 AD
Östergötland Norrköpings St Johannes 1750-1840 AD
Östergötland Norrköpings St Olai 1750-1840 AD
Östergötland Norrköpings Östra Eneby 1750-1840 AD
Östergötland Nykil 1750-1840 AD
Östergötland Näsby 1750-1782 AD
Östergötland Nässja 1750-1840 AD
Östergötland Oppeby 1750-1840 AD
Östergötland Orlunda 1750-1840 AD
Östergötland Rappestad 1750-1840 AD
Östergötland Regna 1637-1840 SLD, AD
Östergötland Ringarum 1750-1840 AD
Östergötland Rinna 1784-1840 AD
Östergötland Risinge 1750-1840 SLD, AD
Östergötland Rogslösa 1750-1840 AD
Östergötland Rystad 1750-1840 AD
Östergötland Rök 1750-1840 AD
Östergötland Rönö 1750-1840 AD
Östergötland Simonstorp 1750-1840 AD
Östergötland Sjögestad 1750-1840 AD
Östergötland Skeda 1750-1840 AD
Östergötland Skedevi 1750-1840 SLD, AD
Östergötland Skeppsås 1750-1778,1781-1785,1795-1840 AD
Östergötland Skällvik 1750-1840 AD
Östergötland Skänninge 1750-1840 AD
Östergötland Skärkind 1750-1840 AD
Östergötland Skönberga 1750-1840 AD
Östergötland Slaka 1750-1840 AD
Östergötland St Anna 1750-1840 AD
Östergötland St Laurentii 1750-1840 AD
Östergötland St Per 1750-1840 AD
Östergötland Sten 1750-1812 AD
Östergötland Stjärnorp 1760-1840 AD
Östergötland Stora Åby 1750-1840 AD
Östergötland Strå 1750-1840 AD
Östergötland Styra 1750-1840 AD
Östergötland Styrstad 1750-1796,1822-1840 AD
Östergötland Sund 1750-1840 AD
Östergötland Svanshals 1750-1840 AD
Östergötland Svinhult 1750-1840 AD
Östergötland Sya 1750-1840 AD
Östergötland Tidersrum 1750-1773,1781-1840 AD
Östergötland Tingstad 1750-1840 AD
Östergötland Tjällmo 1750-1840 AD
Östergötland Tjärstad 1750-1840 AD
Östergötland Torpa 1750-1840 AD
Östergötland Tåby 1750-1840 AD
Östergötland Törnevalla 1750-1840 AD
Östergötland Ulrika 1750-1831 AD
Östergötland Vadstena 1750-1840 AD
Östergötland Vadstena hospitalsförsamling 1753-1836 AD
Östergötland Vallerstad 1750-1840 AD
Östergötland Varv 1750-1840 AD
Östergötland Veta 1750-1840 AD
Östergötland Viby 1750-1840 AD
Östergötland Vikingstad 1750-1840 AD
Östergötland Vinnerstad 1750-1840 AD
Östergötland Vist 1750-1840 AD
Östergötland Vreta kloster 1750-1840 AD
Östergötland Vånga 1750-1840 AD
Östergötland Vårdnäs 1750-1840 AD
Östergötland Vårdsberg 1750-1840 AD
Östergötland Väderstad 1750-1840 AD
Östergötland Värna 1750-1840 AD
Östergötland Västerlösa 1750-1840 AD
Östergötland Västra Eneby 1750-1840 AD
Östergötland Västra Harg 1797-1840 AD
Östergötland Västra Husby 1750-1840 AD
Östergötland Västra Ryd 1750-1840 AD
Östergötland Västra Skrukeby 1750-1840 AD
Östergötland Västra Stenby 1813-1840 AD
Östergötland Västra Tollstad 1750-1840 AD
Östergötland Väversunda 1750-1840 AD
Östergötland Å 1750-1840 AD
Östergötland Åsbo 1750-1813, 1824-1840 AD
Östergötland Åtvid 1750-1840 AD
Östergötland Älvestad 1750-1840 AD
Östergötland Ödeshög 1750-1840 AD
Östergötland Örberga 1750-1840 AD
Östergötland Örtomta 1750-1840 AD
Östergötland Östra Harg 1750-1840 AD
Östergötland Östra Husby 1750-1840 AD
Östergötland Östra Ny 1750-1840 AD
Östergötland Östra Ryd 1750-1840 AD
Östergötland Östra Skrukeby 1750-1840 AD
Östergötland Östra Stenby 1750-1840 AD
Östergötland Östra Tollstad 1750-1840 AD

ANTAL FÄRGBILDER

89 249 768

Mer info om våra färgbilder

  Varukorg



Starta programmet