Vigselregister

Personregister till lysnings- och vigselböcker, från det att de började föras (vanligtvis i slutet av 1600-talet) till 1800-talets andra hälft, i många fall även senare. Hela landet är snart klart vad gäller åren 1800-1840 och för de andra åren är det olika från län till län eller församling till församling. Registret är ett pågående projekt och mer sökbart material kommer att tillkomma efterhand.

FörkortningBeskrivning
AD ArkivDigital
BSF Botvidbygdens Släktforskarförening
ESSF Eskilstuna-Strängnäs Släktforskarförening
KFV Katrineholm-Flen-Vingåkers släktforskarförening
KGF Kronobergs Genealogiska Förening
LBFF Lulebygdens forskarförening
P Privatperson
NOSFF Nyköping-Oxelösunds Släktforskarförening
NSFF Norrtälje Släktforskarförening
OO Olle Överby
PBFF Pitebygdens forskarförening
SBFFE Släkt- och Bygdeforskarföreningen Engelbrekt
SLD Släktdata
SRSFF Södra Roslagens Släktforskarförening
SSff Södertälje Släktforskarförening
VSFF Värmlands Släktforskarförening
ÖLA Östersunds Landsarkiv.
LänFörsamlingÅrtal (luckor finns)Tillverkare
Blekinge Asarum 1714-1735,1800-1840 KGF, AD
Blekinge Augerum 1695-1702,1716-1734,1747-1840 KGF, AD
Blekinge Backaryd 1707-1929 KGF
Blekinge Bräkne-Hoby 1677-1894 KGF
Blekinge Edestad 1721-1899,1921-1925 KGF
Blekinge Elleholm 1804-1806 AD
Blekinge Eringsboda 1854-1899 KGF
Blekinge Fridlevstad 1696-1860 KGF
Blekinge Förkärla 1713-1849,1860-1925 KGF
Blekinge Gammalstorp 1800-1840 AD
Blekinge Hasslö 1888-1895 KGF
Blekinge Hjortsberga 1721-1899 KGF, AD
Blekinge Hällaryd 1647-1767,1800-1840 KGF, AD
Blekinge Jämjö 1800-1840 AD
Blekinge Jämshög 1833-1840 AD
Blekinge Karlshamn 1800-1840 AD
Blekinge Karlskrona amiralitetsförsamling 1692-1840 KGF, AD
Blekinge Karlskrona stadsförsamling 1782-1847 KGF
Blekinge Karlskrona tyska 1738-1797,1800-1840 KGF, AD
Blekinge Kristianopel 1713-1840 KGF, AD
Blekinge Listerby 1713-1899,1921-1925 KGF, AD
Blekinge Lyckeby 1695-1732 KGF
Blekinge Lösen 1800-1887 KGF, AD
Blekinge Mjällby 1800-1840 AD
Blekinge Mörrum 1696-1754,1800-1840 KGF, AD
Blekinge Nättraby 1729-1862 KGF, AD
Blekinge Ramdala 1674-1847 KGF
Blekinge Ronneby 1815-1840,1855-1862,1886-1894 KGF, AD
Blekinge Rödeby 1800-1840 AD
Blekinge Sturkö 1800-1840,1861-1895 KGF, AD
Blekinge Torhamn 1800-1840 AD
Blekinge Tving 1738-1840 KGF, AD
Blekinge Ysane 1800-1840 AD
Blekinge Åryd 1704-1920 KGF
Blekinge Öljehult 1860-1941 KGF
Blekinge, Kristianstad Sölvesborg 1800-1813,1824-1840 AD
Gotland Akebäck 1747-1860 OO
Gotland Ala 1691-1860 OO
Gotland Alskog 1745-1860 OO
Gotland Alva 1685-1860 OO
Gotland Anga 1688-1860 OO
Gotland Ardre 1718-1860 OO
Gotland Atlingbo 1714-1860 OO
Gotland Barlingbo 1718-1860 OO
Gotland Björke 1724-1860 OO
Gotland Boge 1723-1860 OO
Gotland Bro 1740-1860 OO
Gotland Burs 1713-1860 OO
Gotland Buttle 1733-1860 OO
Gotland Bäl 1741-1858 OO
Gotland Dalhem 1688-1860 OO
Gotland Eke 1681-1859 OO
Gotland Ekeby 1717-1860 OO
Gotland Eksta 1723-1860 OO
Gotland Endre 1721-1860 OO
Gotland Eskelhem 1730-1860 OO
Gotland Etelhem 1690-1860 OO
Gotland Fardhem 1731-1860 OO
Gotland Fide 1658-1860 OO
Gotland Fole 1743-1860 OO
Gotland Follingbo 1682-1714,1735-1860 OO
Gotland Fröjel 1681-1860 OO
Gotland Fårö 1723-1860 OO
Gotland Gammelgarn 1717-1860 OO
Gotland Ganthem 1698-1860 OO
Gotland Garde 1689-1860 OO
Gotland Gerum 1805-1860 OO
Gotland Gothem 1743-1860 OO
Gotland Grötlingbo 1723-1860 OO
Gotland Guldrupe 1740-1860 OO
Gotland Hablingbo 1689-1703,1755-1860 OO
Gotland Hall 1766-1860 OO
Gotland Halla 1694-1860 OO
Gotland Hamra 1714-1860 OO
Gotland Hangvar 1766-1860 OO
Gotland Havdhem 1675-1860 OO
Gotland Hejde 1734-1860 OO
Gotland Hejdeby 1721-1860 OO
Gotland Hejnum 1749-1860 OO
Gotland Hellvi 1738-1860 OO
Gotland Hemse 1684-1860 OO
Gotland Hogrän 1782-1860 OO
Gotland Hörsne med Bara 1685-1860 OO
Gotland Klinte 1681-1860 OO
Gotland Kräklingbo 1688-1860 OO
Gotland Källunge 1711-1860 OO
Gotland Lau 1686-1860 OO
Gotland Levide 1802-1860 OO
Gotland Linde 1731-1860 OO
Gotland Lojsta 1731-1860 OO
Gotland Lokrume 1737-1860 OO
Gotland Lummelunda 1665-1860 OO
Gotland Lye 1744-1859 OO
Gotland Lärbro 1737-1748,1766-1860 OO
Gotland Martebo 1665-1860 OO
Gotland Mästerby 1745-1860 OO
Gotland Norrlanda 1754-1860 OO
Gotland När 1686-1860 OO
Gotland Näs 1675-1860 OO
Gotland Okänd 1675-1860 OO
Gotland Othem 1724-1860 OO
Gotland Roma 1721-1860 OO
Gotland Rone 1680-1860 OO
Gotland Sanda 1744-1860 OO
Gotland Silte 1689-1860 OO
Gotland Sjonhem 1790-1859 OO
Gotland Sproge 1723-1860 OO
Gotland Stenkumla 1751-1860 OO
Gotland Stenkyrka 1687-1860 OO
Gotland Stånga 1682-1860 OO
Gotland Sundre 1776-1860 OO
Gotland Tingstäde 1688-1860 OO
Gotland Tofta 1730-1860 OO
Gotland Träkumla 1749-1859 OO
Gotland Vall 1782-1860 OO
Gotland Vallstena 1711-1860 OO
Gotland Vamlingbo 1775-1860 OO
Gotland Viklau 1705-1860 OO
Gotland Visby landsförsamling 1829-1860 OO
Gotland Visby stadsförsamling 1678-1860 OO
Gotland Vänge 1737-1860 OO
Gotland Väskinde 1686-1860 OO
Gotland Västergarn 1748-1860 OO
Gotland Västerhejde 1754-1860 OO
Gotland Väte 1735-1860 OO
Gotland Öja 1714-1860 OO
Gotland Östergarn 1718-1860 OO
Gävleborg Alfta 1800-1840 AD
Gävleborg Arbrå 1800-1840 AD
Gävleborg Bergsjö 1800-1840 AD
Gävleborg Bjuråker 1800-1840 AD
Gävleborg Bollnäs 1800-1841 AD
Gävleborg Delsbo 1800-1840 AD
Gävleborg Enånger 1800-1841 AD
Gävleborg Finska artilleriets kompanier i Gävle 1812-1813 AD
Gävleborg Forsa 1800-1815 AD
Gävleborg Färila 1800-1840 AD
Gävleborg Gnarp 1800-1840 AD
Gävleborg Gävle Heliga Trefaldighet 1800-1840 AD
Gävleborg Hamrånge 1800-1840 AD
Gävleborg Hanebo 1800-1840 AD
Gävleborg Harmånger 1800-1840 AD
Gävleborg Hassela 1800-1840 AD
Gävleborg Hedesunda 1800-1840 AD
Gävleborg Hille 1800-1840 AD
Gävleborg Hudiksvall 1800-1840 AD
Gävleborg Hälsingtuna 1800-1840 AD
Gävleborg Hög 1800-1840 AD
Gävleborg Högbo (Sandviken) 1800-1840 AD
Gävleborg Idenor 1800-1840 AD
Gävleborg Ilsbo 1800-1840 AD
Gävleborg Järvsö 1800-1840 AD
Gävleborg Jättendal 1800-1840 AD
Gävleborg Ljusdal 1800-1840 AD
Gävleborg Mo 1800-1840 AD
Gävleborg Nianfors 1800-1840 AD
Gävleborg Njutånger 1800-1840 AD
Gävleborg Norrala 1800-1840 AD
Gävleborg Norrbo 1800-1840 AD
Gävleborg Ovansjö 1800-1840 AD
Gävleborg Ovanåker 1800-1840 AD
Gävleborg Rengsjö 1800-1840 AD
Gävleborg Rogsta 1800-1840 AD
Gävleborg Segersta 1800-1840 AD
Gävleborg Skog 1800-1840 AD
Gävleborg Söderala 1800-1840 AD
Gävleborg Söderhamn 1800-1840 AD
Gävleborg Torsåker 1800-1840 AD
Gävleborg Trönö 1800-1840 AD
Gävleborg Undersvik 1800-1840 AD
Gävleborg Valbo 1800-1840 AD
Gävleborg Voxna 1800-1840 AD
Gävleborg Åmot 1800-1840 AD
Gävleborg Årsunda 1800-1840 AD
Gävleborg Österfärnebo 1800-1840 AD
Gävleborg, Uppsala Söderfors 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Lane-Ryr 1698-1897 SLD
Göteborg och Bohus Angered 1753-1773,1839-1938 SLD
Göteborg och Bohus Askim 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Askum 1653-1899 SLD
Göteborg och Bohus Backa 1826-1840 AD
Göteborg och Bohus Bergum 1742-1844 SLD
Göteborg och Bohus Björlanda 1793-1937 SLD
Göteborg och Bohus Bokenäs 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Brastad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Bro 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Bärfendal 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Bäve 1812-1840,1920-1929 SLD, AD
Göteborg och Bohus Dragsmark 1685-1925 SLD
Göteborg och Bohus Fiskebäckskil 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Forshälla 1747-1783,1800-1840,1844-1936 SLD, AD
Göteborg och Bohus Foss 1662-1674,1680-1684,1690-1861 SLD
Göteborg och Bohus Fässberg 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Grebbestad 1893-1920 SLD
Göteborg och Bohus Grinneröd 1689-1707,1747-1810,1835-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Grundsund 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Gullholmen 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Amiralitetsvarvsförsamling 1771-1820 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Christinæ Tyska 1726-1774 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Domkyrkoförsamling 1762-1780,1800-1840,1855-1881,1919-1936 SLD, AD
Göteborg och Bohus Göteborgs engelska 1812,1822-1833 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs fattighusförsamling 1826.1836000000001 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Garnisonsförsamling 1794,1799-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Haga 1883-1938 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Hospitalsförsamling 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Karl Johan 1823-1843 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Kristine 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Marieberg 1800-1822 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Masthugg 1908-1929 SLD
Göteborg och Bohus Göteborgs Nya Varvet 1816-1840 AD
Göteborg och Bohus Göteborgs Oscar Fredrik 1883-1941 SLD
Göteborg och Bohus Harestad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Hede 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Herrestad 1689-1920 AD
Göteborg och Bohus Hjärtum 1768-1921 AD
Göteborg och Bohus Hogdal 1800-1813 AD
Göteborg och Bohus Håby 1662-1674,1680-1684,1800-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Hålta 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Härryda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Högås 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Jörlanda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Kareby 1815-1840 AD
Göteborg och Bohus Karlstens slottsförsamling 1809-1810,1823-1840 AD
Göteborg och Bohus Klädesholmen 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Klövedal 1689-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Krokstad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Kungshamn 1800-1896 SLD, ADSW
Göteborg och Bohus Kungälv 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Kållered 1800-1951 SLD, AD
Göteborg och Bohus Käringön 1795-1850 SLD
Göteborg och Bohus Landvetter 1687-1861 SLD
Göteborg och Bohus Ljung 1747-1762,1800-1840,1895-1938 SLD, AD
Göteborg och Bohus Lommelanda 1800-1814 AD
Göteborg och Bohus Lundby 1798-1840 AD
Göteborg och Bohus Lur 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Lycke 1760-1897 SLD
Göteborg och Bohus Lyse 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Lysekil 1801-1860 AD
Göteborg och Bohus Långelanda 1798-1840 AD
Göteborg och Bohus Marstrand 1731-1930 SLD
Göteborg och Bohus Mo 1801-1840,1924-1934 SLD
Göteborg och Bohus Mollösund 1801-1840 AD
Göteborg och Bohus Morlanda 1711-1920 SLD
Göteborg och Bohus Myckleby 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Naverstad 1800-1840,1921-1935 SLD, AD
Göteborg och Bohus Norum 1690-1840 SLD
Göteborg och Bohus Nya Älvsborg 1803-1837 AD
Göteborg och Bohus Näsinge 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Partille 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Resteröd 1800-1840,1861-1894 SLD, AD
Göteborg och Bohus Romelanda 1815-1840 AD
Göteborg och Bohus Rönnäng 1797-1840,1921-1929 SLD
Göteborg och Bohus Sanne 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Skee 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Skredsvik 1689-1799 SLD
Göteborg och Bohus Solberga 1800-1894 SLD
Göteborg och Bohus Spekeröd 1690-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Stala 1839-1840,1848-1849 SLD, AD
Göteborg och Bohus Stenkyrka 1748-1929 SLD, AD
Göteborg och Bohus Strömstad 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Styrsö 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Svarteborg 1662-1684,1690-1729,1800-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Säve 1826-1840,1926-1937 SLD, AD
Göteborg och Bohus Tanum 1719-1921 SLD
Göteborg och Bohus Tegneby 1830-1860 SLD
Göteborg och Bohus Tjärnö 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Torp 1688-1897 SLD
Göteborg och Bohus Torsby 1760-1897 SLD, AD
Göteborg och Bohus Torslanda 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Tossene 1662-1898 SLD
Göteborg och Bohus Tuve 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Ucklum 1715-1765,1800-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Uddevalla 1698-1860 SLD, AD
Göteborg och Bohus Valla 1692-1929 SLD
Göteborg och Bohus Västra Frölunda 1800,1810-1840 AD
Göteborg och Bohus Ytterby 1800-1840 AD
Göteborg och Bohus Öckerö 1684-1895 SLD
Göteborg och Bohus Ödsmål 1715-1840 SLD, AD
Göteborg och Bohus Örgryte 1740-1840,1935-1947 SLD, AD
Göteborg och Bohus, Älvsborg Råda 1800-1840,1861-1883,1895-1923 SLD, AD
Göteborg och Bohus, Älvsborg Valbo-Ryr 1800-1840 AD
Halland Abild 1800-1840 AD
Halland Alfshög 1800-1840 AD
Halland Asige 1813-1840 AD
Halland Askome 1800-1840 AD
Halland Breared 1800-1840 AD
Halland Dagsås 1828-1840 AD
Halland Drängsered 1800-1840 AD
Halland Eftra 1800-1840 AD
Halland Eldsberga 1800-1840 AD
Halland Enslöv 1800-1840 AD
Halland Fagered 1800-1840 AD
Halland Falkenberg 1800-1840 AD
Halland Fjärås 1800-1840 AD
Halland Frillesås 1800-1840 AD
Halland Förlanda 1800-1840 AD
Halland Getinge 1821-1840 AD
Halland Grimeton 1800-1840 AD
Halland Gunnarp 1800-1840 AD
Halland Gällared 1800-1840 AD
Halland Gällinge 1800-1840 AD
Halland Gödestad 1800-1840 AD
Halland Halmstad 1800-1812,1820-1841 AD
Halland Hanhals 1800-1840 AD
Halland Harplinge 1800-1840 AD
Halland Hasslöv 1800-1840 AD
Halland Holm 1815-1840 AD
Halland Hunnestad 1800-1840 AD
Halland Idala 1800-1840,1860-1897 SLD, AD
Halland Kinnared 1800-1840 AD
Halland Knäred 1800-1840 AD
Halland Krogsered 1800-1840 AD
Halland Kungsbacka 1800-1840 AD
Halland Kvibille 1800-1840 AD
Halland Källsjö 1800-1837,1840 AD
Halland Köinge 1800-1840 AD
Halland Laholms landsförsamling 1851-1932 P
Halland Laholms stadsförsamling 1697-1909 P
Halland Landa 1688-1935 SLD
Halland Lindberg 1800-1840 AD
Halland Ljungby 1800-1840 AD
Halland Morup 1800-1840 AD
Halland Nösslinge 1800-1840 AD
Halland Okome 1800-1840 AD
Halland Onsala 1800-1840 AD
Halland Rolfstorp 1800-1840 AD
Halland Ränneslöv 1800-1840 AD
Halland Rävinge 1819-1840 AD
Halland Skrea 1800-1840 AD
Halland Skummeslöv 1800-1840 AD
Halland Skällinge 1800-1840 AD
Halland Släp 1800-1840 AD
Halland Slättåkra 1800-1837,1840-1845 AD
Halland Slöinge 1800-1840 AD
Halland Snöstorp 1800-1840 AD
Halland Spannarp 1800-1840 AD
Halland Stafsinge 1800-1831 AD
Halland Stamnared 1800-1840 AD
Halland Steninge 1803-1839 AD
Halland Stråvalla 1800-1840 AD
Halland Svartrå 1800-1840 AD
Halland Sällstorp 1800-1840 AD
Halland Söndrum 1800-1840 AD
Halland Tjärby 1800-1840 AD
Halland Torpa 1800-1840 AD
Halland Torup 1800-1840 AD
Halland Träslöv 1800-1840 AD
Halland Trönninge 1800-1840 AD
Halland Tvååker 1800-1840 AD
Halland Tölö 1800-1840 AD
Halland Tönnersjö 1800-1840 AD
Halland Ullared 1800-1840 AD
Halland Valinge 1801-1840 AD
Halland Vallda 1800-1840 AD
Halland Vapnö 1800-1806,1820-1840 AD
Halland Varbergs slottsförsamling 1800-1820 AD
Halland Varbergs stadsförsamling 1800-1840 AD
Halland Veddige 1800-1840 AD
Halland Veinge 1800-1840 AD
Halland Vessige 1800-1840 AD
Halland Vinberg 1800-1840 AD
Halland Våxtorp 1692-1799,1841-1860 SLD
Halland Värö 1800-1840 AD
Halland Ysby 1800-1840 AD
Halland Årstad 1813-1840 AD
Halland Ås 1800-1840 AD
Halland Älvsåker 1800-1840 AD
Halland Ölmevalla 1800-1840 AD
Halland, Jönköping Färgaryd 1800-1840 AD
Halland, Jönköping Jälluntofta 1800-1840 AD
Halland, Jönköping Långaryd 1800-1840 AD
Halland, Jönköping Södra Unnaryd 1800-1840 AD
Halland, Jönköping, Kronoberg Femsjö 1800-1840 AD
Halland, Kristianstad Hishult 1682-1709,1716-1733,1745-1860 SLD, AD
Halland, Kristianstad Östra Karup 1800-1840 AD
Jämtland Alanäs 1810-1862 ÖLA
Jämtland Alsen 1689-1862 ÖLA
Jämtland Aspås 1688-1867 ÖLA
Jämtland Berg 1692-1862 ÖLA
Jämtland Bodsjö 1689-1721,1751-1861 ÖLA
Jämtland Brunflo 1689-1858 ÖLA
Jämtland Bräcke 1780-1862 ÖLA
Jämtland Fors 1689-1718,1744-1861 ÖLA
Jämtland Frostviken 1842-1871 ÖLA
Jämtland Frostvikens lappförsamling 1842-1874 ÖLA
Jämtland Frösö 1692-1861 ÖLA
Jämtland Föllinge 1736-1737,1745-1747,1777-1861 ÖLA
Jämtland Föllinge lappförsamling 1740-1849 ÖLA
Jämtland Hackås 1814-1861 ÖLA
Jämtland Hallen 1693-1861 ÖLA
Jämtland Hammerdal 1687-1748,1780-1870 ÖLA
Jämtland Hede 1777-1861 ÖLA
Jämtland Hotagen 1847-1861 ÖLA
Jämtland Håsjö 1689-1861 ÖLA
Jämtland Häggenås 1693-1861 ÖLA
Jämtland Hällesjö 1689-1862 ÖLA
Jämtland Kall 1689-1758,1767-1862 ÖLA
Jämtland Klövsjö 1700-1862 ÖLA
Jämtland Kyrkås 1693-1861 ÖLA
Jämtland Linsell 1807-1865 ÖLA
Jämtland Lit 1697-1725,1739-1861 ÖLA
Jämtland Ljusnedal 1749-1861 ÖLA
Jämtland Lockne 1776-1829,1835-1862 ÖLA
Jämtland Marby 1764-1861 ÖLA
Jämtland Mattmar 1689-1861 ÖLA
Jämtland Myssjö 1763-1861 ÖLA
Jämtland Mörsil 1688-1861 ÖLA
Jämtland Norderö 1692-1861 ÖLA
Jämtland Näs 1691-1867 ÖLA
Jämtland Näskott 1688-1864 ÖLA
Jämtland Offerdal 1636-1668,1688-1861 ÖLA
Jämtland Oviken 1688-1862 ÖLA
Jämtland Ragunda 1749-1861 ÖLA
Jämtland Revsund 1688-1861 ÖLA
Jämtland Rätan 1696-1862 ÖLA
Jämtland Rödön 1688-1864 ÖLA
Jämtland Storsjö 1831-1860 ÖLA
Jämtland Stugun 1690-1717,1738-1851 ÖLA
Jämtland Sundsjö 1688-1862 ÖLA
Jämtland Sunne 1693-1862 ÖLA
Jämtland Tännäs 1749-1857 ÖLA
Jämtland Undersåker 1688-1861 ÖLA
Jämtland Vemdalen 1764-1862 ÖLA
Jämtland Ytterhogdal 1681-1861 ÖLA
Jämtland Åre 1690-1869 ÖLA
Jämtland Ås 1729-1865 ÖLA
Jämtland Älvros 1798-1830 ÖLA
Jämtland Östersund 1796-1798,1803-1806,1820-1861 ÖLA
Jämtland Överhogdal 1693-1860 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Lillhärdal 1694-1865 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Sveg 1749-1804 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Tännäs lappförsamling 1851-1858 ÖLA
Jämtland, Kopparberg Undersåkers lappförsamling 1784-1876 ÖLA
Jämtland, Västerbotten, Västernorrland Tåsjö 1777-1781,1785-1861 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Bodum 1826-1862 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Borgvattnet 1784-1883 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Fjällsjö 1750-1863 ÖLA
Jämtland, Västernorrland Graninge 1800-1840 AD
Jämtland, Västernorrland Ström 1695-1778,1791-1863 ÖLA
Jönköping Adelöv 1800-1840 AD
Jönköping Almesåkra 1800-1840 AD
Jönköping Alseda 1800-1840 AD
Jönköping Anderstorp 1800-1840 AD
Jönköping Angerdshestra 1800-1840 AD
Jönköping Bankeryd 1804-1840 AD
Jönköping Barkeryd 1800-1840 AD
Jönköping Barnarp 1800-1840 AD
Jönköping Bellö 1800-1840 AD
Jönköping Björkö 1800-1840 AD
Jönköping Bondstorp 1800-1840 AD
Jönköping Bosebo 1805-1840 AD
Jönköping Bredaryd 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Bredestad 1800-1840 AD
Jönköping Bringetofta 1800-1840 AD
Jönköping Burseryd 1800-1840 AD
Jönköping Byarum 1800-1840 AD
Jönköping Bäckaby 1800-1840 AD
Jönköping Bäckseda 1800-1840 AD
Jönköping Bälaryd 1800-1840 AD
Jönköping Dannäs 1800-1840,1860-1927 KGF, AD
Jönköping Edshult 1800-1840 AD
Jönköping Eksjö 1800-1840 AD
Jönköping Eksjö landsförsamling 1800-1840 AD
Jönköping Flisby 1800-1840 AD
Jönköping Forserum 1800-1841 AD
Jönköping Forsheda 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Frinnaryd 1800-1840 AD
Jönköping Fryele 1800-1819,1822-1840,1898-1927 KGF, AD
Jönköping Fröderyd 1800-1840 AD
Jönköping Gislaved 1800-1840 AD
Jönköping Gnosjö 1800-1840 AD
Jönköping Gryteryd 1800-1840 AD
Jönköping Gränna 1800-1840 AD
Jönköping Gällaryd 1726-1927 AD, KGF
Jönköping Hagshult 1800-1840 AD
Jönköping Hakarp 1800-1840 AD
Jönköping Haurida 1800-1840 AD
Jönköping Hjälmseryd 1689-1927 KGF
Jönköping Hjärtlanda 1800-1840 AD
Jönköping Hult 1800-1840 AD
Jönköping Hultsjö 1703-1748,1800-1840 KGF, AD
Jönköping Hylletofta 1800-1840 AD
Jönköping Hånger 1800-1840,1860-1927 KGF, AD
Jönköping Hässleby 1801-1840 AD
Jönköping Höreda 1800-1840 AD
Jönköping Ingatorp 1800-1840 AD
Jönköping Järsnäs 1800-1840 AD
Jönköping Järstorp 1804-1840 AD
Jönköping Jönköpings Kristina 1800-1840 AD
Jönköping Jönköpings Sofia 1800-1840 AD
Jönköping Korsberga 1800-1840 AD
Jönköping Kråkshult 1800-1840 AD
Jönköping Kulltorp 1800-1840 AD
Jönköping Kållerstad 1800-1840 AD
Jönköping Källeryd 1800-1840 AD
Jönköping Kärda 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Kävsjö 1804-1840 AD
Jönköping Lannaskede 1800-1840 AD
Jönköping Lekeryd 1800-1840 AD
Jönköping Lemnhult 1800-1837 AD
Jönköping Linderås 1800-1840 AD
Jönköping Ljungarum 1800-1806,1811-1840 AD
Jönköping Lommaryd 1800-1840 AD
Jönköping Malmbäck 1800-1840 AD
Jönköping Marbäck 1800-1840 AD
Jönköping Mellby 1800-1839 AD
Jönköping Mulseryd 1800-1811,1822-1840 AD
Jönköping Myresjö 1800-1840 AD
Jönköping Månsarp 1800-1840 AD
Jönköping Norra Ljunga 1800-1840 AD
Jönköping Norra Solberga 1800-1840 AD
Jönköping Nydala 1805-1840,1898-1904,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Nye 1800-1840 AD
Jönköping Näsby 1800-1840 AD
Jönköping Näshult 1800-1813,1817-1840 AD
Jönköping Nässjö 1800-1840 AD
Jönköping Nävelsjö 1800-1840 AD
Jönköping Ramkvilla 1800-1840 AD
Jönköping Reftele 1800-1840 AD
Jönköping Rogberga 1800-1840 AD
Jönköping Rydaholm 1698-1709,1725-1927 KGF
Jönköping Sandseryd 1800-1839 AD
Jönköping Sandvik 1802-1839 AD
Jönköping Skede 1800-1840 AD
Jönköping Skepperstad 1800-1840 AD
Jönköping Skirö 1800-1840 AD
Jönköping Skärstad 1800-1840 AD
Jönköping Stenberga 1800-1813,1817-1840 AD
Jönköping Stengårdshult 1800-1840 AD
Jönköping Stockaryd 1800-1840 AD
Jönköping Svarttorp 1800-1840 AD
Jönköping Svenarum 1800-1840 AD
Jönköping Säby 1800-1840 AD
Jönköping Södra Hestra 1800-1840 AD
Jönköping Södra Solberga 1800-1837 AD
Jönköping Tofteryd 1800-1840 AD
Jönköping Torskinge 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Tånnö 1860-1925 KGF
Jönköping Valdshult 1801-1840 AD
Jönköping Vallsjö 1800-1840 AD
Jönköping Vetlanda 1800-1840 AD
Jönköping Villstad 1800-1840 AD
Jönköping Vireda 1800-1840 AD
Jönköping Visingsö 1800-1840 AD
Jönköping Voxtorp 1898-1927 KGF
Jönköping Vrigstad 1800-1840 AD
Jönköping Våthult 1800-1840 AD
Jönköping Värnamo 1825-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Åker 1800-1840 AD
Jönköping Ås 1800-1840,1921-1927 KGF, AD
Jönköping Åsenhöga 1800-1840 AD
Jönköping Ödestugu 1800-1840 AD
Jönköping Öggestorp 1800-1840 AD
Jönköping Ökna 1800-1840 AD
Jönköping Ölmstad 1800-1840 AD
Jönköping Öreryd 1800-1840 AD
Jönköping, Kalmar Karlstorp 1800-1840 AD
Jönköping, Kalmar Lönneberga 1800-1840 AD
Jönköping, Kalmar, Kronoberg Virserum 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Brandstorp 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Habo 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Nykyrka 1802-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Sandhem 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg Utvängstorp 1800-1810 AD
Jönköping, Skaraborg, Älvsborg Bjurbäck 1800-1840 AD
Jönköping, Skaraborg, Älvsborg Bottnaryd 1800-1840 AD
Jönköping, Älvsborg Norra Hestra 1800-1839 AD
Jönköping, Älvsborg Norra Unnaryd 1800-1840 AD
Jönköping, Östergötland Askeryd 1800-1840 AD
Jönköping, Östergötland Trehörna 1800-1840 AD
Kalmar Alböke 1800-1840 AD
Kalmar Algutsrum 1800-1840 AD
Kalmar Arby 1800-1840 AD
Kalmar Bjursås 1800-1840 AD
Kalmar Blackstad 1800-1840 AD
Kalmar Bredsättra 1800-1840 AD
Kalmar Bäckebo 1800-1840 AD
Kalmar Böda 1800-1840 AD
Kalmar Djursdala 1800-1840 AD
Kalmar Döderhult 1800-1840 AD
Kalmar Dörby 1800-1840 AD
Kalmar Egby 1800-1840 AD
Kalmar Fagerhult 1800-1840 AD
Kalmar Fliseryd 1800-1840 AD
Kalmar Frödinge 1800-1840 AD
Kalmar Föra 1800-1840 AD
Kalmar Förlösa 1800-1840 AD
Kalmar Gamleby 1800-1840 AD
Kalmar Gladhammar 1800-1840 AD
Kalmar Glömminge 1800-1840 AD
Kalmar Gräsgård 1800-1840 AD
Kalmar Gårdby 1800-1840 AD
Kalmar Gärdslösa 1800-1840 AD
Kalmar Hagby 1800-1840 AD
Kalmar Hallingeberg 1800-1840 AD
Kalmar Halltorp 1803-1840 AD
Kalmar Hjorted 1800-1840 AD
Kalmar Hossmo 1800-1840 AD
Kalmar Hulterstad 1800-1840 AD
Kalmar Högby 1800-1840 AD
Kalmar Högsby 1800-1837 AD
Kalmar Högsrum 1800-1840 AD
Kalmar Järeda 1800-1840 AD
Kalmar Kalmar landsförsamling 1813-1840 AD
Kalmar Kalmar slottsförsamling 1800-1840 AD
Kalmar Kalmar stadsförsamling 1800-1840 AD
Kalmar Kastlösa 1800-1840 AD
Kalmar Kläckeberga 1800-1840 AD
Kalmar Kristdala 1800-1840 AD
Kalmar Kristvalla 1800-1840 AD
Kalmar Kråksmåla 1800-1840 AD
Kalmar Källa 1800-1840 AD
Kalmar Köping 1800-1840 AD
Kalmar Ljungby 1800-1840 AD
Kalmar Locknevi 1800-1840 AD
Kalmar Lofta 1800-1840 AD
Kalmar Loftahammar 1800-1840 AD
Kalmar Långemåla 1818-1840 AD
Kalmar Långlöt 1800-1840 AD
Kalmar Löt 1800-1840 AD
Kalmar Madesjö 1800-1840 AD
Kalmar Misterhult 1800-1840 AD
Kalmar Mortorp 1800-1840 AD
Kalmar Målilla med Gårdveda 1800-1840 AD
Kalmar Mönsterås 1800-1840 AD
Kalmar Mörbylånga 1800-1840 AD
Kalmar Mörlunda 1800-1840 AD
Kalmar Norra Möckleby 1800-1828,1831-1840 AD
Kalmar Odensvi 1800-1840 AD
Kalmar Oskar 1800-1840 AD
Kalmar Pelarne 1800-1840 AD
Kalmar Persnäs 1800-1840 AD
Kalmar Resmo 1800-1840 AD
Kalmar Runsten 1800-1840 AD
Kalmar Ryssby 1800-1840 AD
Kalmar Räpplinge 1800-1840 AD
Kalmar Sandby 1800-1840 AD
Kalmar Segerstad 1800-1840 AD
Kalmar Smedby 1800-1840 AD
Kalmar Stenåsa 1833-1840 AD
Kalmar Söderåkra 1800-1840 AD
Kalmar Södra Möckleby 1800-1840 AD
Kalmar Södra Vi 1800-1840 AD
Kalmar Torslunda 1800-1840 AD
Kalmar Torsås 1800-1840 AD
Kalmar Tuna 1800-1840 AD
Kalmar Tveta 1800-1840 AD
Kalmar Törnsfall 1800-1840 AD
Kalmar Ukna 1800-1840 AD
Kalmar Vena 1800-1840 AD
Kalmar Ventlinge 1800-1840 AD
Kalmar Vickleby 1800-1840 AD
Kalmar Vimmerby stadsförsamling 1800-1840 AD
Kalmar Vissefjärda 1696-1788,1810-1919 KGF
Kalmar Voxtorp 1800-1840 AD
Kalmar Västervik 1800-1840 AD
Kalmar Västra Ed 1800-1840 AD
Kalmar Västrum 1800-1840 AD
Kalmar Åby 1800-1840 AD
Kalmar Ålem 1800-1840 AD
Kalmar Ås 1800-1840 AD
Kalmar, Östergötland Dalhem 1800-1840 AD
Kalmar, Östergötland Gärdserum 1800-1840 AD
Kalmar, Östergötland Hannäs 1800-1840 AD
Kalmar, Östergötland Rumskulla 1800-1840 AD
Kalmar, Östergötland Tryserum 1800-1841 AD
Kalmar, Östergötland Yxnerum 1800-1840 AD
Kalmar, Östergötland Östra Ed 1800-1840 AD
Kopparberg Aspeboda 1800-1840 AD
Kopparberg Avesta 1800-1840 AD
Kopparberg Bjursås 1800-1840 AD
Kopparberg By 1800-1840 AD
Kopparberg Falu Kristine 1800-1840 AD
Kopparberg Floda 1800-1840 AD
Kopparberg Folkärna 1800-1840 AD
Kopparberg Gagnef 1800-1840 AD
Kopparberg Garpenberg 1800-1840 AD
Kopparberg Grangärde 1800-1840 AD
Kopparberg Grytnäs 1800-1840 AD
Kopparberg Gustafs 1800-1840 AD
Kopparberg Hedemora 1800-1840 AD
Kopparberg Husby 1800-1840 AD
Kopparberg Järna 1800-1815,1838-1840 AD
Kopparberg Leksand 1800-1826,1832-1841 AD
Kopparberg Lima 1800-1840 AD
Kopparberg Malingsbo 1860-1969 SBFFE
Kopparberg Malung 1800-1840 AD
Kopparberg Norns bruksförsamling 1800-1840 AD
Kopparberg Norrbärke 1800-1840 SBFFE
Kopparberg Nås 1800-1840 AD
Kopparberg Ore 1800-1840 AD
Kopparberg Orsa 1800-1840 AD
Kopparberg Rättvik 1800-1840 AD
Kopparberg Stora Kopparberg 1800-1840 AD
Kopparberg Stora Skedvi 1800-1840 AD
Kopparberg Stora Tuna 1800-1826 AD
Kopparberg Sundborn 1800-1840 AD
Kopparberg Svärdsjö 1800-1840 AD
Kopparberg Säfsnäs 1800-1840 AD
Kopparberg Särna 1800-1840 AD
Kopparberg Säter 1800-1840 AD
Kopparberg Söderbärke 1675-1955 SBFFE
Kopparberg Torsång 1800-1840 AD
Kopparberg Transtrand 1800-1840 AD
Kopparberg Vika 1800-1840 AD
Kopparberg Ål 1800-1840 AD
Kopparberg Älvdalen 1800-1840 AD
Kopparberg Äppelbo 1800-1840 AD
Kristianstad Andrarum 1722-1734,1807-1813 AD
Kristianstad Ausås 1687-1840 AD
Kristianstad Barkåkra 1696-1841 AD
Kristianstad Benestad 1686-1840 AD
Kristianstad Björnekulla 1682-1692,1713-1840 AD
Kristianstad Bollerup 1689-1840 AD
Kristianstad Bolshög 1717-1840 AD
Kristianstad Borrby 1701-1840 AD
Kristianstad Brönnestad 1647-1781,1791-1840 AD
Kristianstad Brösarp 1701-1840 AD
Kristianstad Degeberga 1688-1799,1804-1840 AD
Kristianstad Djurröd 1692-1840 AD
Kristianstad Eljaröd 1722-1746 AD
Kristianstad Emmislöv 1647-1840 AD
Kristianstad Everöd 1688-1840 AD
Kristianstad Fagerhult 1732-1840 AD
Kristianstad Farstorp 1800-1820,1828-1840 AD
Kristianstad Finja 1690-1840 AD
Kristianstad Fjälkestad 1747-1840 AD
Kristianstad Fjälkinge 1690-1827,1837-1840 AD
Kristianstad Fågeltofta 1710-1840 AD
Kristianstad Färingtofta 1689-1840 AD
Kristianstad Färlöv 1690-1840 AD
Kristianstad Förslöv 1711-1840 AD
Kristianstad Gladsax 1656-1698,1721-1840 AD
Kristianstad Glimåkra 1693-1840 AD
Kristianstad Grevie 1711-1840 AD
Kristianstad Gryt 1647-1840 AD
Kristianstad Gråmanstorp (Klippan) 1782-1840 AD
Kristianstad Gualöv 1696-1750,1825-1840 AD
Kristianstad Gumlösa 1650-1840 AD
Kristianstad Gustav Adolf 1691-1840 AD
Kristianstad Hammenhög 1700-1840 AD
Kristianstad Hannas 1692-1840 AD
Kristianstad Hjärnarp 1762-1840 AD
Kristianstad Hjärsås 1790-1797 AD
Kristianstad Huaröd 1689-1840 AD
Kristianstad Hästveda 1693-1821,1828-1840 AD
Kristianstad Höja 1693-1840 AD
Kristianstad Hörja 1690-1840 AD
Kristianstad Hörröd 1687-1840 AD
Kristianstad Ignaberga 1690-1840 AD
Kristianstad Ivetofta 1732-1840 AD
Kristianstad Ivö 1695-1840 AD
Kristianstad Järrestad 1689-1800,1810-1840 AD
Kristianstad Kiaby 1694-1840 AD
Kristianstad Kristianstads garnisonsförsamling 1790-1840 AD
Kristianstad Kristianstads stadsförsamling 1646-1840 AD
Kristianstad Kverrestad 1693-1840 AD
Kristianstad Kvidinge 1720-1840 AD
Kristianstad Kviinge 1647-1840 AD
Kristianstad Källna 1689-1840 AD
Kristianstad Köpinge 1752-1840 AD
Kristianstad Linderöd 1756-1840 AD
Kristianstad Loshult 1647-1840 AD
Kristianstad Lyngsjö 1753-1840 AD
Kristianstad Maglehem 1687-1840 AD
Kristianstad Matteröd 1690-1840 AD
Kristianstad Munka-Ljungby 1688-1840 AD
Kristianstad Norra Mellby 1690-1746,1783-1840 AD
Kristianstad Norra Sandby 1779-1840 AD
Kristianstad Norra Strö 1690-1840 AD
Kristianstad Norra Åkarp 1690-1840 AD
Kristianstad Norra Åsum 1751-1810,1815-1819,1839-1840 AD
Kristianstad Nosaby 1678-1840 AD
Kristianstad Nymö 1747-1862 SLD, AD
Kristianstad Näsum 1700-1840 AD
Kristianstad Nävlinge 1691-1840 AD
Kristianstad Oderljunga 1700-1767,1783-1840 AD
Kristianstad Onslunda 1692-1721,1795-1840 AD
Kristianstad Oppmanna 1693-1840 AD
Kristianstad Osby 1647-1840 AD
Kristianstad Perstorp 1699-1767,1783-1816 AD
Kristianstad Ravlunda 1701-1840 AD
Kristianstad Rebbelberga 1739-1840 AD
Kristianstad Rinkaby 1691-1840 AD
Kristianstad Riseberga 1689-1840 AD
Kristianstad Rya 1688-1840,1921-1935 SLD, AD
Kristianstad Råbelöv 1747-1836 AD
Kristianstad Röke 1647-1894 SLD, AD
Kristianstad Rörum 1777-1840 AD
Kristianstad Sankt Olof 1800-1840 AD
Kristianstad Simris 1697-1840 AD
Kristianstad Simrishamn 1724-1840 AD
Kristianstad Skepparslöv 1734-1809,1815-1819,1839-1840 AD
Kristianstad Smedstorp 1690-1711,1731-1840 AD
Kristianstad Spjutstorp 1688-1840 AD
Kristianstad Starby 1692-1840 AD
Kristianstad Stiby 1742-1840 AD
Kristianstad Stoby 1778-1840 AD
Kristianstad Södra Mellby 1703-1840 AD
Kristianstad Sörby 1649-1840 AD
Kristianstad Torekov 1738-1840 AD
Kristianstad Tosterup 1756-1806,1827-1840 AD
Kristianstad Trolle-Ljungby 1825-1840 AD
Kristianstad Träne 1692-1697,1708-1753,1768-1840 AD
Kristianstad Tåssjö 1690-1840 AD
Kristianstad Tåstarp 1763-1840 AD
Kristianstad Ullstorp 1689-1840 AD
Kristianstad Vallby 1755-1840 AD
Kristianstad Vankiva 1690-1840 AD
Kristianstad Vedby 1782-1844 AD
Kristianstad Verum 1647-1690,1747-1840 AD
Kristianstad Vinslöv 1644-1840 AD
Kristianstad Visseltofta 1650-1840 AD
Kristianstad Vitaby 1703-1840 AD
Kristianstad Vittsjö 1690-1769,1779-1840 AD
Kristianstad Vittskövle 1688-1840 AD
Kristianstad Vånga 1690-1840 AD
Kristianstad 1687-1840 AD
Kristianstad Västra Karup 1689-1840 AD
Kristianstad Västra Sönnarslöv 1721-1840 AD
Kristianstad Västra Torup 1690-1720,1734-1840 AD
Kristianstad Västra Vram 1688-1840 AD
Kristianstad Åhus 1706-1840 AD
Kristianstad Ängelholm 1690-1840 AD
Kristianstad Äsphult 1755-1840 AD
Kristianstad Önnestad 1695-1840 AD
Kristianstad Örkelljunga 1722-1940 SLD, AD
Kristianstad Örkened 1721-1840 AD
Kristianstad Össjö 1689-1840 AD
Kristianstad Österslöv 1690-1840 AD
Kristianstad Östra Broby 1647-1676,1690-1840 AD
Kristianstad Östra Herrestad 1806-1840 AD
Kristianstad Östra Hoby 1777-1840 AD
Kristianstad Östra Ingelstad 1800-1840 AD
Kristianstad Östra Ljungby 1689-1840 AD
Kristianstad Östra Nöbbelöv 1697-1840 AD
Kristianstad Östra Sönnarslöv 1693-1840 AD
Kristianstad Östra Tommarp 1663-1698,1721-1840 AD
Kristianstad Östra Vemmerlöv 1735-1840 AD
Kristianstad Östra Vram 1688-1704,1718-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Glemminge 1756-1806,1826-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Häglinge 1806-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Hörup 1684-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Ingelstorp 1678-1706,1723-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Konga 1820-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Löderup 1684-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Norra Vram 1729-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Ramsåsa 1689-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Röstånga 1647-1825 AD
Kristianstad, Malmöhus Stenestad 1691-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Stora Köpinge 1681-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Strövelstorp 1687-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Svensköp 1691-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tjörnarp 1783-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tranås 1692-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Tryde 1689-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Valleberga 1678-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Västra Broby 1689-1840 AD
Kristianstad, Malmöhus Övraby 1685-1840 AD
Kronoberg Agunnaryd 1612-1665,1691-1944 KGF
Kronoberg Algutsboda 1722-1944 KGF
Kronoberg Almundsryd 1721-1944 KGF
Kronoberg Aneboda 1688-1944 KGF
Kronoberg Angelstad 1697-1944 KGF
Kronoberg Annerstad 1708-1944 KGF
Kronoberg Aringsås 1726-1944 KGF
Kronoberg Asa 1741-1944 KGF
Kronoberg Berg 1755-1944 KGF
Kronoberg Berga 1680-1734,1746-1944 KGF
Kronoberg Bergunda 1694-1944 KGF
Kronoberg Blädinge 1688-1944 KGF
Kronoberg Bolmsö 1688-1944 KGF
Kronoberg Drev 1707-1944 KGF
Kronoberg Dädesjö 1713-1944 KGF
Kronoberg Dänningelanda 1731-1944 KGF
Kronoberg Dörarp 1680-1944 KGF
Kronoberg Eke 1720-1794 KGF
Kronoberg Ekeberga 1689-1723,1763-1944 KGF
Kronoberg Furuby 1678-1944 KGF
Kronoberg Granhult 1696-1850 KGF
Kronoberg Gårdsby 1704-1944 KGF
Kronoberg Göteryd 1689-1944 KGF
Kronoberg Hallaryd 1690-1944 KGF
Kronoberg Hamneda 1671-1944 KGF
Kronoberg Hemmesjö 1693-1944 KGF
Kronoberg Herråkra 1720-1944 KGF
Kronoberg Hinneryd 1712-1944 KGF
Kronoberg Hjortsberga 1774-1944 KGF
Kronoberg Hornaryd 1706-1944 KGF
Kronoberg Hovmantorp 1688-1944 KGF
Kronoberg Hälleberga 1751-1944 KGF
Kronoberg Härlunda 1689-1944 KGF
Kronoberg Härlöv 1688-1944 KGF
Kronoberg Jät 1678-1944 KGF
Kronoberg Kalvsvik 1698-1859 KGF
Kronoberg Kvenneberga 1775-1944 KGF
Kronoberg Kånna 1743-1944 KGF
Kronoberg Lekaryd 1688-1944 KGF
Kronoberg Lenhovda 1689-1944 KGF
Kronoberg Lidhult 1823-1944 KGF
Kronoberg Linneryd 1728-1944 KGF
Kronoberg Ljuder 1672-1944 KGF
Kronoberg Ljungby 1752-1944 KGF
Kronoberg Långasjö 1698-1944 KGF
Kronoberg Markaryd 1689-1716,1833-1836,1852-1944 KGF
Kronoberg Mistelås 1752-1944 KGF
Kronoberg Moheda 1688-1721,1735-1944 KGF
Kronoberg Nottebäck 1683-1744,1785-1944 KGF
Kronoberg Nöbbele 1696-1708,1730-1943 KGF
Kronoberg Nöttja 1689-1944 KGF
Kronoberg Odensjö 1701-1944 KGF
Kronoberg Ormesberga 1722-1944 KGF
Kronoberg Pjätteryd 1677-1944 KGF
Kronoberg Ryssby 1676-1944 KGF
Kronoberg Sjösås 1690-1944 KGF
Kronoberg Skatelöv 1680,1688-1944 KGF
Kronoberg Slätthög 1691-1944 KGF
Kronoberg Stenbrohult 1717-1944 KGF
Kronoberg Södra Ljunga 1671-1944 KGF
Kronoberg Södra Sandsjö 1673-1694,1732-1944 KGF
Kronoberg Söraby 1693-1944 KGF
Kronoberg Tannåker 1688-1944 KGF
Kronoberg Tegnaby 1777-1806,1821-1836 KGF
Kronoberg Tingsås 1686-1944 KGF
Kronoberg Tjureda 1743-1944 KGF
Kronoberg Tofta 1705-1785 KGF
Kronoberg Tolg 1742-1747,1753-1944 KGF
Kronoberg Torpa 1715-1944 KGF
Kronoberg Traryd 1689-1944 KGF
Kronoberg Tutaryd 1676-1944 KGF
Kronoberg Tävelsås 1706-1944 KGF
Kronoberg Urshult 1679-1944 KGF
Kronoberg Uråsa 1686-1944 KGF
Kronoberg Vederslöv 1689-1944 KGF
Kronoberg Virestad 1738-1944 KGF
Kronoberg Vislanda 1689-1944 KGF
Kronoberg Vittaryd 1689-1944 KGF
Kronoberg Vrå 1721-1944 KGF
Kronoberg Väckelsång 1686-1717,1728-1944 KGF
Kronoberg Västra Torsås 1689-1690,1720-1944 KGF
Kronoberg Växjö landsförsamling 1850-1940 KGF
Kronoberg Växjö stadsförsamling 1726-1944 KGF
Kronoberg Åseda 1784-1944 KGF
Kronoberg Älghult 1679-1944 KGF
Kronoberg Älmeboda 1687-1756,1774-1944 KGF
Kronoberg Älmhult 1905-1944 KGF
Kronoberg Öja 1696-1944 KGF
Kronoberg Öjaby 1693-1944 KGF
Kronoberg Ör 1688-1944 KGF
Kronoberg Östra Torsås 1712-1944 KGF
Malmöhus Allerum 1690-1840 AD
Malmöhus Anderslöv 1757-1840 AD
Malmöhus Annelöv 1725-1840 AD
Malmöhus Arrie 1688-1840 AD
Malmöhus Ask 1820-1840 AD
Malmöhus Asmundtorp 1736-1840 AD
Malmöhus Baldinge 1758-1840 AD
Malmöhus Balkåkra 1688-1840 AD
Malmöhus Bara 1719-1840 AD
Malmöhus Barsebäck 1648-1840 AD
Malmöhus Billeberga 1711-1724,1780-1833,1839-1840 AD
Malmöhus Billinge 1646-1840 AD
Malmöhus Bjuv 1710-1840 AD
Malmöhus Bjällerup 1691-1840 AD
Malmöhus Bjäresjö 1689-1840 AD
Malmöhus Bjärshög 1689-1840 AD
Malmöhus Björka 1784-1840 AD
Malmöhus Blentarp 1693-1840 AD
Malmöhus Bodarp 1688-1840 AD
Malmöhus Bonderup 1682-1840 AD
Malmöhus Borgeby 1724-1840 AD
Malmöhus Borlunda 1688-1840 AD
Malmöhus Borrie 1719-1840 AD
Malmöhus Bosarp 1647-1840 AD
Malmöhus Bosjökloster 1688-1840 AD
Malmöhus Brandstad 1689-1840 AD
Malmöhus Bromma 1692-1840 AD
Malmöhus Brunnby 1752-1769,1799-1840 AD
Malmöhus Brågarp 1736-1840 AD
Malmöhus Bunkeflo 1768-1840 AD
Malmöhus Burlöv 1689-1840 AD
Malmöhus Bårslöv 1830-1840 AD
Malmöhus Börringe 1689-1840 AD
Malmöhus Bösarp 1734-1840 AD
Malmöhus Dagstorp 1764-1840 AD
Malmöhus Dalby 1667-1807 AD
Malmöhus Dalköpinge 1719-1840 AD
Malmöhus Ekeby 1690-1840 AD
Malmöhus Esarp 1726-1840 AD
Malmöhus Eskilstorp 1726-1840 AD
Malmöhus Everlöv 1768-1840 AD
Malmöhus Falsterbo 1686-1840 AD
Malmöhus Farhult 1690-1840 AD
Malmöhus Felestad 1749-1840 AD
Malmöhus Fjelie 1696-1840 AD
Malmöhus Fjärestad 1830-1840 AD
Malmöhus Flackarp 1712-1840 AD
Malmöhus Fleninge 1690-1840 AD
Malmöhus Flädie 1718-1840 AD
Malmöhus Fosie 1688-1840 AD
Malmöhus Frillestad 1690-1840 AD
Malmöhus Fru Alstad 1688-1840 AD
Malmöhus Fränninge 1740-1827,1836-1840 AD
Malmöhus Fuglie 1756-1840 AD
Malmöhus Fulltofta 1665-1840 AD
Malmöhus Genarp 1692-1724,1731-1840 AD
Malmöhus Gislöv 1756-1840 AD
Malmöhus Glostorp 1734-1840 AD
Malmöhus Glumslöv 1691-1840 AD
Malmöhus Grönby 1689-1840 AD
Malmöhus Gudmuntorp 1796-1832,1839-1840 AD
Malmöhus Gullarp 1647-1840 AD
Malmöhus Gylle 1689-1840 AD
Malmöhus Gårdstånga 1690-1840 AD
Malmöhus Gärdslöv 1752-1840 AD
Malmöhus Gässie 1726-1840 AD
Malmöhus Gödelöv 1697-1840 AD
Malmöhus Görslöv 1699-1840 AD
Malmöhus Hallaröd 1668-1822 AD
Malmöhus Halmstad 1647-1840 AD
Malmöhus Hammarlunda 1815-1840 AD
Malmöhus Hammarlöv 1689-1840 AD
Malmöhus Hardeberga 1745-1840 AD
Malmöhus Harlösa 1722-1840 AD
Malmöhus Hassle-Bösarp 1773-1840 AD
Malmöhus Hedeskoga 1680-1840 AD
Malmöhus Helsingborgs stadsförsamling (Maria) 1688-1840 AD
Malmöhus Hemmesdynge 1688-1840 AD
Malmöhus Hofterup 1716-1840 AD
Malmöhus Holmby 1689-1840 AD
Malmöhus Hurva 1796-1840 AD
Malmöhus Husie 1688-1840 AD
Malmöhus Hyby 1689-1840 AD
Malmöhus Hyllie/Limhamn 1746-1840 AD
Malmöhus Håslöv 1688-1840 AD
Malmöhus Håstad 1724-1840 AD
Malmöhus Hällestad 1747-1840 AD
Malmöhus Härslöv 1721-1840 AD
Malmöhus Hässlunda 1743-1840 AD
Malmöhus Hög 1686-1840 AD
Malmöhus Högestad 1758-1840 AD
Malmöhus Högseröd 1805-1845 AD
Malmöhus Hököpinge 1688-1840 AD
Malmöhus Hörby 1688-1724,1733-1840 AD
Malmöhus Höör 1795-1840 AD
Malmöhus Igelösa 1707-1840 AD
Malmöhus Ilstorp 1783-1840 AD
Malmöhus Jonstorp 1690-1840 AD
Malmöhus Katslösa 1711-1840 AD
Malmöhus Kattarp 1688-1840 AD
Malmöhus Knästorp 1661-1840 AD
Malmöhus Kropp 1689-1717,1723-1840 AD
Malmöhus Kvistofta 1691-1838 AD
Malmöhus Kyrkheddinge 1794-1840 AD
Malmöhus Kyrkoköpinge 1689-1840 AD
Malmöhus Kågeröd 1689-1840 AD
Malmöhus Källs-Nöbbelöv 1749-1840 AD
Malmöhus Källstorp 1680-1726,1752-1840 AD
Malmöhus Kävlinge 1685-1840 AD
Malmöhus Lackalänga 1684-1840 AD
Malmöhus Landskrona garnisonsförsamling 1775-1840 AD
Malmöhus Landskrona slottsförsamling 1778-1830 AD
Malmöhus Landskrona stadsförsamling 1686-1840 AD
Malmöhus Lemmeströ 1689-1777 AD
Malmöhus Lilla Beddinge 1681-1840 AD
Malmöhus Lilla Harrie 1721-1840 AD
Malmöhus Lilla Isie 1765-1840 AD
Malmöhus Lilla Slågarp 1729-1840 AD
Malmöhus Lockarp 1688-1840 AD
Malmöhus Lomma 1684-1840 AD
Malmöhus Lunds domkyrkoförsamling 1671-1840 AD
Malmöhus Lyby 1688-1840 AD
Malmöhus Lyngby 1697-1840 AD
Malmöhus Långaröd 1792-1840 AD
Malmöhus Löddeköpinge 1724-1840 AD
Malmöhus Lövestad 1709-1840 AD
Malmöhus Maglarp 1718-1840 AD
Malmöhus Malmö Caroli 1689-1840 AD
Malmöhus Malmö garnisonsförsamling 1710-1840 AD
Malmöhus Malmö hospitalsförsamling 1807 AD
Malmöhus Malmö Sankt Petri 1634-1840 AD
Malmöhus Malmö slottsförsamling 1745-1786 AD
Malmöhus Mellan-Grevie 1690-1840 AD
Malmöhus Munkarp 1795-1840 AD
Malmöhus Mölleberga 1719-1840 AD
Malmöhus Mörarp 1689-1840 AD
Malmöhus Nevishög 1735-1840 AD
Malmöhus Norra Nöbbelöv 1679-1842 AD
Malmöhus Norra Rörum 1695-1840 AD
Malmöhus Norra Skrävlinge 1690-1840 AD
Malmöhus Norrvidinge 1742-1743,1764-1840 AD
Malmöhus Näs (Trollenäs) 1649-1840 AD
Malmöhus Odarslöv 1706-1814 AD
Malmöhus Ottarp 1698-1700,1713-1727,1741-1840 AD
Malmöhus Oxie 1688-1840 AD
Malmöhus Raus 1755-1840 AD
Malmöhus Remmarlöv 1737-1809 AD
Malmöhus Reslöv 1711-1840 AD
Malmöhus Revinge 1748-1840 AD
Malmöhus Risekatslösa 1753-1840 AD
Malmöhus Räng 1678-1840 AD
Malmöhus Röddinge 1689-1840 AD
Malmöhus Sankt Ibb 1709-1840 AD
Malmöhus Sankt Peters kloster 1690-1840 AD
Malmöhus Saxtorp 1697-1804 AD
Malmöhus Silvåkra 1748-1840 AD
Malmöhus Simlinge 1734-1840 AD
Malmöhus Sireköpinge 1647-1840 AD
Malmöhus Sjörup 1711-1840 AD
Malmöhus Skabersjö 1733-1840 AD
Malmöhus Skanör 1664-1840 AD
Malmöhus Skarhult 1687-1840 AD
Malmöhus Skartofta 1707-1806 AD
Malmöhus Skeglinge 1688-1840 AD
Malmöhus Skegrie 1688-1840 AD
Malmöhus Skivarp 1779-1840 AD
Malmöhus Skurup 1650-1840 AD
Malmöhus Skårby 1689-1751,1770-1840 AD
Malmöhus Slimminge 1736-1840 AD
Malmöhus Snårestad 1688-1840 AD
Malmöhus Solberga 1771-1840 AD
Malmöhus Stehag 1731-1840 AD
Malmöhus Stora Hammar 1678-1840 AD
Malmöhus Stora Harrie 1730-1840 AD
Malmöhus Stora Herrestad 1717-1840 AD
Malmöhus Stora Råby 1689-1840 AD
Malmöhus Stora Slågarp 1730-1840 AD
Malmöhus Stångby 1689-1840 AD
Malmöhus Stävie 1684-1840 AD
Malmöhus Svalöv 1690-1718,1752-1840 AD
Malmöhus Svedala 1693-1840 AD
Malmöhus Svenstorp 1688-1840 AD
Malmöhus Säby 1724-1840 AD
Malmöhus Särslöv 1711-1840 AD
Malmöhus Södervidinge 1688-1840 AD
Malmöhus Södra Rörum 1795-1840 AD
Malmöhus Södra Sallerup 1740-1741,1764-1840 AD
Malmöhus Södra Sandby 1754-1840 AD
Malmöhus Södra Åby 1688-1840 AD
Malmöhus Södra Åkarp 1751-1840 AD
Malmöhus Södra Åsum 1694-1840 AD
Malmöhus Sövde 1693-1840 AD
Malmöhus Sövestad 1690-1840 AD
Malmöhus Tirup 1703-1747,1780-1840 AD
Malmöhus Tofta 1736-1743,1780-1840 AD
Malmöhus Tolånga 1696-1709,1732-1840 AD
Malmöhus Torrlösa 1689-1832 AD
Malmöhus Tottarp 1662-1840 AD
Malmöhus Trelleborg 1696-1840 AD
Malmöhus Tullstorp 1688-1840 AD
Malmöhus Tygelsjö 1700-1840 AD
Malmöhus Törringe 1800-1840 AD
Malmöhus Uppåkra 1712-1840 AD
Malmöhus Vadensjö 1693-1840 AD
Malmöhus Vallkärra 1689-1840 AD
Malmöhus Vanstad 1696-1840 AD
Malmöhus Veberöd 1736-1840 AD
Malmöhus Vellinge 1756-1840 AD
Malmöhus Viken 1809-1840 AD
Malmöhus Villie 1740-1840 AD
Malmöhus Virke 1730-1839 AD
Malmöhus Vollsjö 1740-1827,1836-1840 AD
Malmöhus Vomb 1769-1843 AD
Malmöhus Välinge 1688-1840 AD
Malmöhus Välluv 1698-1699,1755-1840 AD
Malmöhus Väsby 1689-1840 AD
Malmöhus Västerstad 1736-1840 AD
Malmöhus Västra Alstad 1688-1840 AD
Malmöhus Västra Hoby 1724-1840 AD
Malmöhus Västra Ingelstad 1755-1840 AD
Malmöhus Västra Karaby 1691-1840 AD
Malmöhus Västra Klagstorp 1753-1840 AD
Malmöhus Västra Kärrstorp 1688-1699,1793-1840 AD
Malmöhus Västra Nöbbelöv 1779-1843 AD
Malmöhus Västra Sallerup (Eslöv) 1737-1841 AD
Malmöhus Västra Skrävlinge 1688-1840 AD
Malmöhus Västra Strö 1688-1840,1860-1920 SLD, AD
Malmöhus Västra Tommarp 1688-1840 AD
Malmöhus Västra Vemmenhög 1690-1840 AD
Malmöhus Västra Vemmerlöv 1691-1840 AD
Malmöhus Ystads Sankt Petri 1689-1840 AD
Malmöhus Ystads Sankta Maria 1677-1840 AD
Malmöhus Äspinge 1665-1840 AD
Malmöhus Äspö 1677-1840 AD
Malmöhus Öja 1681-1840 AD
Malmöhus Önnarp 1752-1840 AD
Malmöhus Örja 1693-1840 AD
Malmöhus Örsjö 1786-1840 AD
Malmöhus Örtofta 1720-1840 AD
Malmöhus Östra Grevie 1755-1840 AD
Malmöhus Östra Karaby 1731-1840 AD
Malmöhus Östra Klagstorp 1804-1819,1823-1840 AD
Malmöhus Östra Kärrstorp 1774-1808,1816-1842 AD
Malmöhus Östra Sallerup 1690-1840 AD
Malmöhus Östra Strö 1688-1840 AD
Malmöhus Östra Torp 1765-1840 AD
Malmöhus Östra Vemmenhög 1714-1840 AD
Malmöhus Östraby 1655-1840 AD
Malmöhus Öved 1709-1840 AD
Norrbotten Arjeplog 1730-1796,1860-1947 PBFF
Norrbotten Arvidsjaur 1720-1947 PBFF
Norrbotten Glommersträsks kbfd 1923-1946 PBFF
Norrbotten Gällivare 1800-1827,1830-1834 AD
Norrbotten Hietaniemi 1800-1840 AD
Norrbotten Hortlax 1918-1947 PBFF
Norrbotten Jokkmokk 1800-1840 AD
Norrbotten Jukkasjärvi 1800-1840 AD
Norrbotten Karesuando 1814-1840 AD
Norrbotten Karl Gustav 1800-1809,1817-1841 AD
Norrbotten Kvikkjokk 1800-1840 AD
Norrbotten Luleå domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Norrbotten Markbygdens kbfd 1926-1947 PBFF
Norrbotten Nederkalix 1800-1840 AD
Norrbotten Nederluleå 1706-1716,1718-1936 LBFF, P
Norrbotten Nedertorneå 1814-1840 AD
Norrbotten Norrfjärden 1915-1947 PBFF
Norrbotten Piteå landsförsamling 1686-1695,1727-1947 PBFF
Norrbotten Piteå stadsförsamling 1704-1806,1823-1947 PBFF
Norrbotten Råneå 1693-1900 PBFF
Norrbotten Södra Bergnäs kbfd 1928-1946 PBFF
Norrbotten Vittangi 1800-1840 AD
Norrbotten Älvsby 1809-1947 PBFF
Norrbotten Överkalix 1800-1840 AD
Norrbotten Överluleå 1831-1841 AD
Norrbotten Övertorneå 1802-1840 AD
Skaraborg Acklinga 1747-1897 SLD
Skaraborg Agnetorp 1691-1729,1743-1828 SLD
Skaraborg Amnehärad 1800-1841 AD
Skaraborg Baltak 1747-1827 SLD
Skaraborg Berg 1800-1840 AD
Skaraborg Berga 1800-1840 AD
Skaraborg Binneberga 1814-1830 AD
Skaraborg Bitterna 1800-1840 AD
Skaraborg Björkäng 1860-1920 SLD
Skaraborg Björsäter 1800-1840 AD
Skaraborg Bredsäter 1806-1837 AD
Skaraborg Bredvik 1800-1832 AD
Skaraborg Broddetorp 1800-1840 AD
Skaraborg Brunnhem 1828-1840 AD
Skaraborg Bällefors 1800-1840 AD
Skaraborg Böja 1800-1816 AD
Skaraborg Dala 1800-1840 AD
Skaraborg Daretorp 1800-1840 AD
Skaraborg Dimbo 1800-1840 AD
Skaraborg Edsvära 1806-1823 AD
Skaraborg Ek 1800-1840 AD
Skaraborg Ekby 1800-1840 AD
Skaraborg Enåsa 1800-1840 AD
Skaraborg Falköpings stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Flistad 1800-1840 AD
Skaraborg Flo 1800-1816,1827-1840 AD
Skaraborg Floby 1800-1840 AD
Skaraborg Forsby 1800-1811 AD
Skaraborg Forshem 1688-1699,1800-1840 SLD, AD
Skaraborg Fredsberg 1860-1920 SLD
Skaraborg Fredsberg pastorat 1788-1817,1840-1860 SLD
Skaraborg Fridene 1727-1769,1860-1920 SLD
Skaraborg Främmestad 1800-1840 AD
Skaraborg Fröjered 1727-1920 SLD
Skaraborg Fyrunga 1800-1840 AD
Skaraborg Fägre 1800-1840 AD
Skaraborg Färed 1800-1840 AD
Skaraborg Gillstad 1800-1840 AD
Skaraborg Grevbäck 1800-1840 AD
Skaraborg Grolanda 1800-1840 AD
Skaraborg Gudhem 1800-1840 AD
Skaraborg Gökhem 1800-1840 AD
Skaraborg Gösslunda 1800-1840 AD
Skaraborg Götene 1807-1822,1835-1840 AD
Skaraborg Götlunda 1800-1840 AD
Skaraborg Hassle 1800-1840 AD
Skaraborg Hasslösa 1800-1840 AD
Skaraborg Hjo stadsförsamling 1826-1841 AD
Skaraborg Hjälstad 1800-1840 AD
Skaraborg Holmestad 1800-1819,1826-1840 AD
Skaraborg Hova 1800-1840 AD
Skaraborg Husaby 1800-1840 AD
Skaraborg Hyringa 1800-1830 AD
Skaraborg Hångsdala 1800-1840 AD
Skaraborg Häggum 1800-1840 AD
Skaraborg Hällum 1667-1713 SLD
Skaraborg Händene 1800-1840 AD
Skaraborg Härja 1800-1806,1809 AD
Skaraborg Härjevad 1800-1830 AD
Skaraborg Härlunda 1800-1828,1832-1840 AD
Skaraborg Högstena 1801,1805-1832 AD
Skaraborg Hömb 1800-1840 AD
Skaraborg Jung 1800-1840 AD
Skaraborg Järpås 1800-1833,1837-1841 AD
Skaraborg Karlsborgs garnisonsförsamling 1837,1839-1840 AD
Skaraborg Kinne-Kleva 1800-1840 AD
Skaraborg Kinneved 1800-1840 AD
Skaraborg Kungslena 1747-1850,1860-1920 SLD, AD
Skaraborg Kvänum 1806-1823 AD
Skaraborg Kyrkefalla 1800-1840 AD
Skaraborg Källby 1800-1840 AD
Skaraborg Larv 1800-1840 AD
Skaraborg Ledsjö 1807-1818,1835-1840 AD
Skaraborg Leksberg 1800-1840 AD
Skaraborg Lekåsa 1800-1840 AD
Skaraborg Lerdala 1800-1809,1813-1816 AD
Skaraborg Levene 1800-1840 AD
Skaraborg Lidköping 1800-1840 AD
Skaraborg Lindärva 1800-1840 AD
Skaraborg Lugnås 1805-1838 AD
Skaraborg Lyrestad 1800-1840 AD
Skaraborg Låstad 1800-1831 AD
Skaraborg Längnum 1721-1840 SLD, AD
Skaraborg Malma 1800-1830 AD
Skaraborg Mariestad 1800-1840 AD
Skaraborg Marum 1800-1840 AD
Skaraborg Medelplana 1800-1840 AD
Skaraborg Mofalla 1799-1806,1822-1841 AD
Skaraborg Mularp 1800-1810,1813-1821,1825-1840 AD
Skaraborg Norra Fågelås 1800-1825 AD
Skaraborg Norra Härene 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Kedum 1895-1920 SLD
Skaraborg Norra Kyrketorp 1800,1802-1811 AD
Skaraborg Norra Ving 1800-1840 AD
Skaraborg Norra Vånga 1800-1830 AD
Skaraborg Odensåker 1800-1840 AD
Skaraborg Otterstad 1800-1840 AD
Skaraborg Rackeby 1800-1840 AD
Skaraborg Ransberg 1800-1840 AD
Skaraborg Ryda 1800-1840 AD
Skaraborg Råda 1800-1840 AD
Skaraborg Rådene 1801-1811 AD
Skaraborg Sal 1800-1816,1828-1840 AD
Skaraborg Saleby 1800-1840 AD
Skaraborg Segerstad 1800-1840 AD
Skaraborg Sil 1800-1840 AD
Skaraborg Sjogerstad 1800-1840 AD
Skaraborg Skara hospitalsförsamling 1790-1830 AD
Skaraborg Skara stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skarstad 1667-1920 SLD
Skaraborg Skånings-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg Skärv 1800-1840 AD
Skaraborg Skövde landsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Skövde stadsförsamling 1800-1840 AD
Skaraborg Slöta 1800-1840 AD
Skaraborg Stenstorp 1800-1828 AD
Skaraborg Stenum 1800-1840 AD
Skaraborg Strö 1800-1804,1808-1840 AD
Skaraborg Sunnersberg 1800-1840 AD
Skaraborg Sventorp 1800-1840 AD
Skaraborg Synnerby 1800-1840 AD
Skaraborg Särestad 1800-1840 AD
Skaraborg Sävare 1800-1840 AD
Skaraborg Söne 1800-1840 AD
Skaraborg Tengene 1800-1840 AD
Skaraborg Tiarp 1800-1840 AD
Skaraborg Tidavad 1801-1832 AD
Skaraborg Timmersdala 1801-1808,1813-1815 AD
Skaraborg Torsö 1800-1840 AD
Skaraborg Trässberg 1801-1830 AD
Skaraborg Trästena 1800-1833 AD
Skaraborg Trökörna 1800-1831 AD
Skaraborg Tun 1800-1840 AD
Skaraborg Tådene 1695-1840,1854-1920 SLD, AD
Skaraborg Ullervad 1800-1840 AD
Skaraborg Undenäs 1800-1840 AD
Skaraborg Valstad 1800-1840 AD
Skaraborg Vara 1673-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Vara Köping 1894-1920 SLD
Skaraborg Varnhem 1800-1840 AD
Skaraborg Varola 1800-1840 AD
Skaraborg Varv 1688-1705,1748-1920 SLD
Skaraborg Velinga 1680-1925 SLD
Skaraborg Vilske-Kleva 1800-1840 AD
Skaraborg Vinköl 1801-1840 AD
Skaraborg Våmb 1800-1811 AD
Skaraborg Väla 1800-1840 AD
Skaraborg Väring 1800-1840 AD
Skaraborg Vättlösa 1807-1819,1835-1840 AD
Skaraborg Yllestad 1800-1840 AD
Skaraborg Ås 1800-1816,1827-1840 AD
Skaraborg Åsle 1800-1840 AD
Skaraborg Älgarås 1800-1840 AD
Skaraborg Önum 1688-1714,1860-1920 SLD
Skaraborg Örslösa 1800-1840 AD
Skaraborg Österplana 1800-1840 AD
Skaraborg Öttum 1800-1840 AD
Skaraborg, Värmland Södra Råda 1800-1823,1826-1840 AD
Skaraborg, Älvsborg Börstig 1800-1804 AD
Skaraborg, Älvsborg Fivlered 1800-1840 AD
Skaraborg, Älvsborg Kölingared 1800-1840 AD
Skaraborg, Älvsborg Norra Åsarp 1800-1840 AD
Skaraborg, Älvsborg Vartofta-Åsaka 1800-1840 AD
Skaraborg, Älvsborg Vänersnäs 1800-1840 AD
Skaraborg, Örebro Finnerödja 1801-1840 AD
Stockholm Adelsö 1800-1840 AD
Stockholm Adolf Fredrik 1800-1840 AD
Stockholm Andra gardesregementet 1800-1809 AD
Stockholm Angarn 1800-1840 AD
Stockholm Blidö 1800-1840 AD
Stockholm Boo 1800-1840 AD
Stockholm Botkyrka 1664-1900 BSF
Stockholm Bromma 1800-1840 AD
Stockholm Brännkyrka 1800-1840 AD
Stockholm Dalarö 1800-1819,1829-1840 AD
Stockholm Danderyd 1800-1840 AD
Stockholm Danvik-Sicklaö 1800-1840 AD
Stockholm Djurö 1800-1840 AD
Stockholm Ed 1800-1840 AD
Stockholm Edebo 1800-1840 AD
Stockholm Edsbro 1800-1840,1850-1910 NSFF, AD
Stockholm Ekerö 1800-1840 AD
Stockholm Estuna 1800-1840,1850-1884,1890-1910 NSFF, AD
Stockholm Fasterna 1800-1840 AD
Stockholm Finska församlingen 1800-1840 AD
Stockholm Fresta 1800-1840 AD
Stockholm Frösunda 1800-1840 AD
Stockholm Frötuna 1800-1840,1850-1906 NSFF, AD
Stockholm Färentuna 1800-1840 AD
Stockholm Garn 1800-1820 AD
Stockholm Gottröra 1800-1840 AD
Stockholm Gräsö 1898-1932 SLD
Stockholm Grödinge 1798-1900 BSF
Stockholm Göta livgardes församling 1813-1840 AD
Stockholm Haga 1800-1840 AD
Stockholm Hammarby 1800-1840 AD
Stockholm Hedvig Eleonora 1800-1840 AD
Stockholm Hilleshög 1800-1840 AD
Stockholm Hovförsamlingen 1800-1840 AD
Stockholm Huddinge 1765-1901 BSF
Stockholm Husby-Sjuhundra 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Husby-Ärlinghundra 1800-1840 AD
Stockholm Häverö 1800-1840,1850-1910 NSFF, AD
Stockholm Hölö 1686-1900 SSff
Stockholm Ingarö 1810-1824,1827-1840 AD
Stockholm Invalidkåren i Ulriksdal 1827,1830,1841 AD
Stockholm Jakob och Johannes 1800-1842 AD
Stockholm Järfälla 1800-1840 AD
Stockholm Karlskyrka 1800-1811 AD
Stockholm Katarina 1800-1840 AD
Stockholm Klara 1800-1840 AD
Stockholm Kungsholm 1800-1840 AD
Stockholm Kårsta 1800-1840 AD
Stockholm Lidingö 1800-1840 AD
Stockholm Livgardet till häst 1800-1840 AD
Stockholm Ljusterö 1800-1840 SRSFF
Stockholm Lohärad 1800-1815,1850-1910 NSFF, AD
Stockholm Lovö 1800-1840 AD
Stockholm Lunda 1800-1840 AD
Stockholm Länna 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Malsta 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Maria Magdalena 1800-1840 AD
Stockholm Markim 1800-1839 AD
Stockholm Munsö 1800-1805,1807,1810-1840 AD
Stockholm Muskö 1800-1840 AD
Stockholm Möja 1800-1840 AD
Stockholm Mörkö 1719-1900 SSff
Stockholm Nacka 1800-1840 AD
Stockholm Norrsunda 1800-1840 AD
Stockholm Norrtälje 1800-1840,1850-1906 NSFF, AD
Stockholm Nämdö 1800-1840 AD
Stockholm Närtuna 1800-1840 AD
Stockholm Odensala 1800-1840 AD
Stockholm Orkesta 1800-1840 AD
Stockholm Ornö 1800-1840 AD
Stockholm Riala 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Riddarholmen 1800-1807 AD
Stockholm Rimbo 1803-1841,1850-1910 NSFF, AD
Stockholm Roslags-Bro 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Roslags-Kulla 1800-1840 SRSFF
Stockholm Rådmansö 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm 180+0-1833,1836-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Salem 1724-1739,1756-1900 BSF
Stockholm Sigtuna, Sankt Olof och Sankt Per 1800-1840 AD
Stockholm Skederid 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Skeppsholm 1800-1840 AD
Stockholm Skepptuna 1800-1840 AD
Stockholm Skå 1800-1840 AD
Stockholm Skånela 1800-1840 AD
Stockholm Sollentuna 1800-1840 AD
Stockholm Solna 1800-1829,1834-1840 AD
Stockholm Sorunda 1800-1840 AD
Stockholm Spånga 1800-1840 AD
Stockholm Stockholms Garnisonsförsamlingar 1800-1812 AD
Stockholm Storkyrkoförsamlingen 1609-1700,1800-1840 SLD, AD
Stockholm Svea artilleriregementes församling 1800-1840 AD
Stockholm Svea livgardes församling 1800-1840 AD
Stockholm Sånga 1800-1840 AD
Stockholm Söderby 1800-1827 AD
Stockholm Söderby-Karl 1827-1840,1850-1910 NSFF, AD
Stockholm Södertälje landsförsamling 1805-1900 SSff
Stockholm Södertälje stadsförsamling 1719-1904 SSff
Stockholm Taxinge 1771-1900 SSff
Stockholm Torö 1800-1840 AD
Stockholm Turinge 1702-1713,1731-1734,1749-1900 SSff
Stockholm Tveta 1689-1901 SSff
Stockholm Tyresö 1800-1839 AD
Stockholm Tyska Sankta Gertrud 1800-1840 AD
Stockholm Täby 1800-1840 AD
Stockholm Ununge 1800-1840,1850-1910 NSFF, AD
Stockholm Utö 1801-1842 AD
Stockholm Vada 1800-1840 AD
Stockholm Vallentuna 1800-1840 AD
Stockholm Valö 1835-1840 AD
Stockholm Vaxholm 1800-1840 SRSFF
Stockholm Vidbo 1800-1840 AD
Stockholm Vårdinge 1665-1901 SSff
Stockholm Väddö 1800-1840,1850-1909 NSFF, AD
Stockholm Värmdö 1800-1840 AD
Stockholm Västerhaninge 1800-1840 AD
Stockholm Ytterenhörna 1705-1900 SSff
Stockholm Ytterjärna 1756-1900 SSff
Stockholm Ösmo 1800-1840 AD
Stockholm Össeby 1813-1838 AD
Stockholm Össeby-Garn 1820-1840 AD
Stockholm Österhaninge 1800-1840 AD
Stockholm Österåker 1800-1840 SRSFF
Stockholm Östra Ryd 1800-1840 SRSFF
Stockholm Överenhörna 1703-1900 SSff
Stockholm Överjärna 1688-1710,1755-1900 SSff
Stockholm, Uppsala Almunge 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Alsike 1829-1840 AD
Stockholm, Uppsala Bladåker 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Bro 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Börstil 1800-1811,1816-1841 AD
Stockholm, Uppsala Ekeby 1800-1803,1806-1841 AD
Stockholm, Uppsala Faringe 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Forsmark 1803-1816,1820-1841 AD
Stockholm, Uppsala Gräsö 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Harg 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Husby-Långhundra 1831-1840 AD
Stockholm, Uppsala Håbo-Tibble 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Håtuna 1759-1894 SLD, AD
Stockholm, Uppsala Hökhuvud 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Knivsta 1800-1826,1833-1840 AD
Stockholm, Uppsala Kungsängen 1763-1894 SLD, AD
Stockholm, Uppsala Lagga 1742-1860 SLD
Stockholm, Uppsala Låssa 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Skokloster 1801-1840 AD
Stockholm, Uppsala Vassunda 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Västra Ryd 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Yttergran 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Öregrund 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Östhammar 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Östuna 1800-1840 AD
Stockholm, Uppsala Övergran 1800-1840 AD
Södermanland Aspö 1800-1840 AD
Södermanland Barva 1756-1944 ESSF
Södermanland Bergshammar 1680-1920 NOSFF
Södermanland Bettna 1703-1894 KFV
Södermanland Björkvik 1686-1894 KFV
Södermanland Björnlunda 1731-1920 NOSFF
Södermanland Blacksta o Vadsbro 1689-1894 KFV
Södermanland Bogsta 1732-1753,1773-1920 NOSFF
Södermanland Bälinge 1688-1920 NOSFF
Södermanland Bärbo 1738-1920 NOSFF
Södermanland Dillnäs 1692-1920 NOSFF
Södermanland Dunker 1666-1894 KFV
Södermanland Eskilstuna 1663-1689,1731-1876 ESSF
Södermanland Eskilstuna Fors 1876-1883,1887-1970 ESSF
Södermanland Eskilstuna Kloster 1876-1882,1887-1962 ESSF
Södermanland Eskilstuna stadsförsamling 1835-1931 ESSF
Södermanland Flen 1798-1894 KFV
Södermanland Floda 1686-1894 KFV
Södermanland Forssa Årdala 1712-1734,1746-1894 KFV
Södermanland Frustuna 1730-1920 NOSFF
Södermanland Gillberga 1692-1700,1711-1942 ESSF
Södermanland Gryt 1695-1702,1723-1920 NOSFF
Södermanland Gåsinge 1690-1920 NOSFF
Södermanland Halla 1736-1920 NOSFF
Södermanland Hammarby 1696-1943 ESSF
Södermanland Helgarö 1807-1840 AD
Södermanland Helgesta 1689-1894 KFV
Södermanland Helgona 1884-1898 NOSFF
Södermanland Husby-Oppunda 1671-1693,1710-1920 NOSFF
Södermanland Husby-Rekarne 1670-1970 ESSF
Södermanland Hyltinge 1692-1894 KFV
Södermanland Härad 1800-1834 AD
Södermanland Julita 1712-1894 KFV
Södermanland Jäder 1665-1949 ESSF
Södermanland Kattnäs 1814-1920 NOSFF
Södermanland Kila 1670-1699,1730-1920 NOSFF
Södermanland Kjula 1696-1703,1712-1965 ESSF
Södermanland Lerbo 1666-1712,1721-1894 KFV
Södermanland Lid 1688-1920 NOSFF
Södermanland Lilla Malma 1688-1701,1715-1894 KFV
Södermanland Lilla Mellösa 1738-1894 KFV
Södermanland Lista 1726-1940 ESSF
Södermanland Ludgo 1684-1700,1713-1751,1774-1920 NOSFF
Södermanland Lunda 1685-1920 NOSFF
Södermanland Länna 1800-1840 AD
Södermanland Lästringe 1715-1920 NOSFF
Södermanland Mariefred-Kärnbo 1800-1840 AD
Södermanland Nykyrka 1795-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Alla Helgona 1735-1920 NOSFF
Södermanland Nyköpings Sankt Nicolai 1780-1920 NOSFF
Södermanland Näshulta 1691-1712,1740-1969 ESSF, AD
Södermanland Ripsa 1688-1738,1765-1920 NOSFF
Södermanland Runtuna 1705-1920 NOSFF
Södermanland Råby-Rekarne 1743-1943 ESSF
Södermanland Råby-Rönö 1738-1751,1763-1920 NOSFF
Södermanland Sköldinge 1690-1894 KFV
Södermanland Spelvik 1685-1920 NOSFF
Södermanland Stenkvista 1774-1969 ESSF
Södermanland Stigtomta 1698-1705,1746-1769,1782-1920 NOSFF
Södermanland Stora Malm 1691-1894 KFV
Södermanland Strängnäs lands- och stadsförsamlingar 1800-1840 AD
Södermanland Sundby 1695-1943 ESSF
Södermanland Svärta 1682-1799,1818-1920 NOSFF
Södermanland Sättersta 1673-1920 NOSFF
Södermanland Toresund 1800-1840 AD
Södermanland Torshälla 1674-1722,1737-1834,1895-1970 ESSF
Södermanland Torshälla landsförsamling 1835-1970 ESSF
Södermanland Torshälla stadsförsamling 1835-1894 ESSF
Södermanland Torsåker 1769-1920 NOSFF
Södermanland Trosa landsförsamling 1701-1920 NOSFF
Södermanland Trosa stadsförsamling 1691-1920 NOSFF
Södermanland Tumbo 1740-1969 ESSF
Södermanland Tuna 1680-1920 NOSFF
Södermanland Tunaberg 1680-1920 NOSFF
Södermanland Tystberga 1722-1920 NOSFF
Södermanland Vadsbro o Blacksta 1667-1723,1748-1814,1848-1894 KFV
Södermanland Vagnhärad 1668-1920 NOSFF
Södermanland Vallby 1774-1964 ESSF
Södermanland Vansö 1703-1960 SLD
Södermanland Vrena 1763-1920 NOSFF
Södermanland Västerljung 1713-1920 NOSFF
Södermanland Västermo 1806-1969 ESSF
Södermanland Västra Vingåker 1666-1895 KFV
Södermanland Ytterselö 1669-1939 SLD
Södermanland Åker 1800-1806,1825-1840 AD
Södermanland Årdala o Forssa 1695-1697,1710-1894 KFV
Södermanland Ärla 1674-1944 ESSF
Södermanland Öja 1693-1972 ESSF
Södermanland Österåker 1665-1894 KFV
Södermanland Östra Vingåker 1670-1894 KFV
Södermanland Överselö 1670-1929 SLD
Södermanland, Västmanland Fogdö 1800-1840 AD
Södermanland, Västmanland Torpa 1800-1840 AD
Uppsala Alunda 1800-1840 AD
Uppsala Arnö 1800-1840 AD
Uppsala Balingsta 1800-1840 AD
Uppsala Biskopskulla 1800-1840 AD
Uppsala Boglösa 1800-1840 AD
Uppsala Bälinge 1800-1822,1829-1841 AD
Uppsala Börje 1800-1840 AD
Uppsala Börstil 1861-1894 SLD
Uppsala Danmark 1800-1840 AD
Uppsala Dannemora 1800-1840 AD
Uppsala Enköping 1800-1840 AD
Uppsala Enköpings-Näs 1800-1840 AD
Uppsala Film 1800-1840 AD
Uppsala Fittja 1800-1840 AD
Uppsala Fröslunda 1800-1840 AD
Uppsala Funbo 1800-1840 AD
Uppsala Gamla Uppsala 1800-1840 AD
Uppsala Giresta 1800-1810 AD
Uppsala Gryta 1800-1840 AD
Uppsala Hacksta 1800-1840 AD
Uppsala Hagby 1768-1894 SLD
Uppsala Helga Trefaldighet 1800-1840 AD
Uppsala Hjälsta 1770-1797,1803-1861 SLD
Uppsala Holm 1763-1894 SLD
Uppsala Husby-Långhundra 1789-1833,1862-1888 SLD
Uppsala Husby-Sjutolft 1800-1840 AD
Uppsala Häggeby 1800-1840 AD
Uppsala Härkeberga 1725-1890 SLD
Uppsala Jumkil 1784-1853 SLD
Uppsala Järlåsa 1753-1826,1861-1894 SLD
Uppsala Kalmar 1800-1886 SLD
Uppsala Knutby 1768-1889 SLD
Uppsala Kulla 1800-1813,1816-1840 AD
Uppsala Kungs-Husby 1764-1861 SLD
Uppsala Lagga 1861-1895 SLD
Uppsala Lena 1789-1894 SLD
Uppsala Lillkyrka 1800-1818,1821-1840 AD
Uppsala Litslena 1751-1894 SLD
Uppsala Långtora 1733-1851,1862-1888 SLD
Uppsala Läby 1800-1822,1832-1840 AD
Uppsala Löt 1767-1891 SLD
Uppsala Morkarla 1769-1894 SLD, AD
Uppsala Nysätra 1800-1840 AD
Uppsala Ramsta 1800-1840 AD
Uppsala Rasbo 1800-1840 AD
Uppsala Rasbokil 1800-1840 AD
Uppsala Skogs-Tibble 1800-1840 AD
Uppsala Skuttunge 1800-1840 AD
Uppsala Skäfthammar 1800-1840 AD
Uppsala Sparrsätra 1838-1841 AD
Uppsala Stavby 1800-1840 AD
Uppsala Svinnegarn 1800-1840 AD
Uppsala Teda 1800-1840 AD
Uppsala Tegelsmora 1800-1840 AD
Uppsala Tensta 1800-1840 AD
Uppsala Tierp 1800-1840 AD
Uppsala Tillinge 1800-1840 AD
Uppsala Tolfta 1800-1840,1895-1930 SLD, AD
Uppsala Torsvi 1800-1840 AD
Uppsala Tuna 1800-1840 AD
Uppsala Uppsala domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Uppsala Uppsala-Näs 1800-1840 AD
Uppsala Vaksala 1800-1840 AD
Uppsala Vallby 1800-1840 AD
Uppsala Valö 1795-1835,1860-1897 SLD
Uppsala Veckholm 1800-1840 AD
Uppsala Vendel 1800-1840 AD
Uppsala Viksta 1800-1802,1831-1840 AD
Uppsala Villberga 1800-1840 AD
Uppsala Vänge 1800-1840 AD
Uppsala Västeråker 1800-1840 AD
Uppsala Västland 1800-1840 AD
Uppsala Åkerby 1800-1840 AD
Uppsala Åland 1800-1840 AD
Uppsala Älvkarleby 1800-1840 AD
Uppsala Ärentuna 1800-1840 AD
Uppsala Österlövsta 1702-1789,1800-1840,1861-1880 SLD, AD
Uppsala, Västmanland Altuna 1801-1840 AD
Uppsala, Västmanland Bred 1800-1840 AD
Uppsala, Västmanland Frösthult 1800-1840 AD
Uppsala, Västmanland Harbo 1800-1840 AD
Uppsala, Västmanland Härnevi 1800-1840 AD
Uppsala, Västmanland Järlåsa 1827-1840 AD
Uppsala, Västmanland Simtuna 1744-1840 SLD, AD
Uppsala, Västmanland Torstuna 1800-1840 AD
Uppsala, Västmanland Österunda 1800-1840 AD
Uppsala, Västmanland Östervåla 1800-1840 AD
Värmland Alster 1800-1969 VSFF
Värmland Arvika landsförsamling 1800-1827,1830-1848,1860-1920 VSFF
Värmland Arvika stadsförsamling 1815-1847,1860-1920 VSFF
Värmland Axberg 1800-1840 AD
Värmland Blomskog 1800-1840 AD
Värmland Boda 1690-1930 VSFF
Värmland Bogen 1851-1969 VSFF
Värmland Borgvik 1719-1910 VSFF
Värmland Botilsäter 1721-1773,1784-1963 VSFF
Värmland Brattfors 1743-1900 VSFF
Värmland Bro 1692-1723,1781-1949 VSFF
Värmland Brunskog 1691-1930 VSFF
Värmland By 1689-1942 VSFF
Värmland Dalby 1696-1701,1715-1900 VSFF
Värmland Ed 1699-1950 VSFF
Värmland Eda 1800-1840 AD
Värmland Ekshärad 1687-1951 VSFF
Värmland Eskilsäter 1688-1757,1778-1812,1822-1968 VSFF
Värmland Forshaga 1908-1952 VSFF
Värmland Frykerud 1800-1840 AD
Värmland Fryksände 1800-1840 AD
Värmland Färnebo 1718-1901 VSFF
Värmland Gillberga 1688-1954 VSFF
Värmland Glava 1699-1920 VSFF
Värmland Grava 1688-1705,1720-1931 VSFF
Värmland Grums 1728-1932 VSFF
Värmland Gräsmark 1750-1948 VSFF
Värmland Gunnarskog 1688-1949 VSFF
Värmland Gustav Adolf 1819,1829-1950 VSFF
Värmland Gåsborn 1695-1950 VSFF
Värmland Hammarö 1734-1919 VSFF
Värmland Holmedal 1717-1944 VSFF
Värmland Huggenäs 1761-1969 VSFF
Värmland Högerud 1697-1950 VSFF
Värmland Järnskog 1689-1763,1815-1931 VSFF
Värmland Karlanda 1694-1704,1767-1950 VSFF
Värmland Karlstad stadsförsamling 1800-1840 AD
Värmland Kila 1689-1700,1717-1968 VSFF
Värmland Kristinehamn 1701-1948 VSFF
Värmland Kroppa 1722-1759,1785-1900 VSFF
Värmland Köla 1800-1840 AD
Värmland Lekvattnet 1851-1949 VSFF
Värmland Lungsund 1687-1960 VSFF
Värmland Lysvik 1697-1960 VSFF
Värmland Långserud 1693-1969 VSFF
Värmland Mangskog 1714-1949 VSFF
Värmland Millesvik 1688-1967 VSFF
Värmland Munkfors 1918-1955 VSFF
Värmland Nedre Ullerud 1671-1965 VSFF
Värmland Nor 1779-1958 VSFF
Värmland Nordmark 1731-1840 VSFF
Värmland Norra Finnskoga 1832-1900 VSFF
Värmland Norra Ny 1688-1746,1800-1840,1860-1920 VSFF, SLD
Värmland Norra Råda 1800-1840 AD
Värmland Ny 1688-1969 VSFF
Värmland Nyed 1707-1715,1741-1949 VSFF
Värmland Nyskoga 1873-1969 VSFF
Värmland Ransäter 1810-1827,1835-1840 AD
Värmland Rudskoga 1689-1900 VSFF
Värmland Rämmen 1793-1951 VSFF
Värmland Segerstad 1746-1969 VSFF
Värmland Silbodal 1709-1920 VSFF
Värmland Sillerud 1683-1783,1824-1955 VSFF
Värmland Skillingmark 1800-1840 AD
Värmland Stavnäs 1687-1920 VSFF
Värmland Stora Kil 1675-1779,1816-1967 VSFF
Värmland Storfors 1944-1961 VSFF
Värmland Sunne 1669-1948 VSFF
Värmland Sunnemo 1725-1954 VSFF
Värmland Svanskog 1693-1721,1739-1920 VSFF
Värmland Säffle 1895-1920 VSFF
Värmland Södra Finnskoga 1825-1949 VSFF
Värmland Södra Ny 1739-1965 VSFF
Värmland Södra Råda 1685-1900 VSFF
Värmland Trankil 1769-1969 VSFF
Värmland Tveta 1730-1766,1778-1949 VSFF
Värmland Töcksmark 1717-1951 VSFF
Värmland Varnum 1701-1947 VSFF
Värmland Visnum 1706-1900 VSFF
Värmland Visnums-Kil 1706-1969 VSFF
Värmland Vitsand 1824-1940 VSFF
Värmland Värmskog 1679-1967 VSFF
Värmland Väse 1683-1930 VSFF
Värmland Västra Fågelvik 1717-1969 VSFF
Värmland Västra Ämtervik 1690-1810,1825-1950 VSFF
Värmland Älgå 1688-1962 VSFF
Värmland Älvsbacka 1732-1950 VSFF
Värmland Ölme 1674-1696,1744-1920 VSFF
Värmland Ölserud 1754-1950 VSFF
Värmland Östmark 1765-1951 VSFF
Värmland Östra Fågelvik 1688-1969 VSFF
Värmland Östra Ämtervik 1717-1951 VSFF
Värmland Övre Ullerud 1671-1957 VSFF
Värmland, Örebro Bjurtjärn 1800-1900 VSFF, AD
Värmland, Örebro Nysund 1800-1840 AD
Västerbotten Bjurholm 1809-1840 AD
Västerbotten Burträsk 1800-1840 AD
Västerbotten Bygdeå 1800-1840 AD
Västerbotten Degerfors 1800-1840 AD
Västerbotten Dorotea 1800-1840 AD
Västerbotten Fredrika 1800-1840 AD
Västerbotten Holmön 1820-1840 AD
Västerbotten Hörnefors-Strömbäcks bruksförsamling 1817-1840 AD
Västerbotten Lycksele 1800-1840 AD
Västerbotten Lövånger 1800-1840 AD
Västerbotten Norsjö 1811-1840 AD
Västerbotten Nysätra 1800-1840 AD
Västerbotten Robertsfors 1800-1840 AD
Västerbotten Skellefteå landsförsamling 1800-1840 AD
Västerbotten Sorsele 1800-1805,1813-1840 AD
Västerbotten Stensele 1816-1841 AD
Västerbotten Sävar 1823-1840 AD
Västerbotten Umeå landsförsamling 1800-1840 AD
Västerbotten Vilhelmina 1814-1840 AD
Västerbotten Vännäs 1827-1840 AD
Västerbotten Åsele 1800-1840 AD
Västerbotten, Västernorrland Anundsjö 1800-1840 AD
Västerbotten, Västernorrland Nordmaling 1746-1788,1800-1840 SLD, AD
Västernorrland Alnö 1800-1840 AD
Västernorrland Arnäs 1800-1840 AD
Västernorrland Attmar 1800-1840 AD
Västernorrland Bjärtrå 1800-1840 AD
Västernorrland Björna 1800-1840 AD
Västernorrland Boteå 1800-1840 AD
Västernorrland Dal 1800-1840 AD
Västernorrland Ed 1800-1840 AD
Västernorrland Edsele 1818-1840 AD
Västernorrland Galtströms bruksförsamling 1800-1840 AD
Västernorrland Gideå 1808-1840 AD
Västernorrland Grundsunda 1815-1840 AD
Västernorrland Gudmundrå 1800-1840 AD
Västernorrland Gålsjö 1800-1840 AD
Västernorrland Haverö 1800-1840 AD
Västernorrland Helgum 1800-1840 AD
Västernorrland Holm 1813-1840 AD
Västernorrland Häggdånger 1800-1840 AD
Västernorrland Härnösands domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Västernorrland Hässjö 1800-1840 AD
Västernorrland Högsjö 1800-1840 AD
Västernorrland Indal 1800-1840 AD
Västernorrland Junsele 1809-1840 AD
Västernorrland Liden 1800-1840 AD
Västernorrland Ljustorp 1800-1840 AD
Västernorrland Långsele 1800-1840 AD
Västernorrland Lögdö bruksförsamling 1800-1840 AD
Västernorrland Mo 1827-1840 AD
Västernorrland Multrå 1800-1840 AD
Västernorrland Njurunda 1800-1840 AD
Västernorrland Nora 1800-1840 AD
Västernorrland Nordingrå 1800-1840 AD
Västernorrland Nätra 1809-1840 AD
Västernorrland Ramsele 1800-1840 AD
Västernorrland Resele 1800-1840 AD
Västernorrland Selånger 1803-1840 AD
Västernorrland Sidensjö 1800-1840 AD
Västernorrland Själevad 1800-1840 AD
Västernorrland Skog 1800-1840 AD
Västernorrland Skorped 1800-1840 AD
Västernorrland Skön 1800-1840 AD
Västernorrland Sollefteå 1800-1840 AD
Västernorrland Stigsjö 1800-1840 AD
Västernorrland Styrnäs 1800-1840 AD
Västernorrland Stöde 1800-1840 AD
Västernorrland Sånga 1800-1840 AD
Västernorrland Säbrå 1800-1840 AD
Västernorrland Sättna 1800-1840 AD
Västernorrland Timrå 1800-1840 AD
Västernorrland Torp 1800-1840 AD
Västernorrland Torsåker 1800-1840 AD
Västernorrland Tuna 1800-1840 AD
Västernorrland Tynderö 1800-1840 AD
Västernorrland Ullånger 1800-1840 AD
Västernorrland Vibyggerå 1800-1840 AD
Västernorrland Viksjö 1800-1840 AD
Västernorrland Ytterlännäs 1800-1840 AD
Västernorrland Ådals-Liden 1800-1840 AD
Västernorrland Överlännäs 1800-1840 AD
Västmanland Arboga landsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Arboga stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Badelunda 1800-1840 AD
Västmanland Berg 1800-1817,1828-1840 AD
Västmanland Björksta 1800-1834,1837-1840 AD
Västmanland Björskog 1800-1840 AD
Västmanland Bro 1800-1825,1830-1840 AD
Västmanland Dingtuna 1800-1840 AD
Västmanland Enåker 1800-1840 AD
Västmanland Fläckebo 1800-1840 AD
Västmanland Grundsunda 1800-1815 AD
Västmanland Gunnilbo 1659-1752,1775-1969 SBFFE
Västmanland Hallstahammar 1800-1840 AD
Västmanland Haraker 1800-1840 AD
Västmanland Hed 1683-1968 SBFFE
Västmanland Himmeta 1800-1840 AD
Västmanland Hubbo 1800-1840 AD
Västmanland Huddunge 1800-1840 AD
Västmanland Irsta 1800-1840 AD
Västmanland Karbenning 1690-1969 SBFFE
Västmanland Kila 1800-1840 AD
Västmanland Kolbäck 1800-1840 AD
Västmanland Kumla 1800-1840 AD
Västmanland Kung Karl 1800-1840 AD
Västmanland Kungs-Barkarö 1800-1840 AD
Västmanland Kungsåra 1800-1840 AD
Västmanland Kärrbo 1800-1840 AD
Västmanland Köpings stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Lillhärad 1800-1840 AD
Västmanland Malma 1800-1840 AD
Västmanland Medåker 1800-1840 AD
Västmanland Munktorp 1800-1840 AD
Västmanland Möklinta 1800-1840 AD
Västmanland Nora 1800-1840 AD
Västmanland Norberg 1635-1950 SBFFE
Västmanland Norrby 1800-1840 AD
Västmanland Odensvi 1800-1840 AD
Västmanland Ramnäs 1800-1840 AD
Västmanland Romfartuna 1800-1840 AD
Västmanland Rytterne 1800-1816,1823-1841 AD
Västmanland Sala landsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Sala stadsförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Sevalla 1800-1840 AD
Västmanland Skinnskatteberg 1632-1949 SBFFE
Västmanland Skultuna 1800-1828,1834-1840 AD
Västmanland Sura 1800-1840 AD
Västmanland Säby 1800-1806,1812-1840 AD
Västmanland Säterbo 1801-1840 AD
Västmanland Tillberga 1800-1840 AD
Västmanland Tortuna 1800-1840 AD
Västmanland Tärna 1800-1840 AD
Västmanland Vittinge 1800-1840 AD
Västmanland Västanfors 1662-1949 SBFFE
Västmanland Västerfärnebo 1647-1950 SBFFE
Västmanland Västerlövsta 1800-1840 AD
Västmanland Västervåla 1628-1652,1676-1953 SBFFE
Västmanland Västerås Domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Västmanland Västerås Lundby 1800-1838 AD
Västmanland Västerås Skerike 1800-1840 AD
Västmanland Västerås-Barkarö 1800-1840 AD
Västmanland Ängsö 1800-1840 AD
Västmanland, Örebro Götlunda 1800-1838 AD
Västmanland, Örebro Västra Skedvi 1800-1840 AD
Älvsborg Alboga 1801-1815,1818-1841 AD
Älvsborg Ale-Skövde 1693-1860 SLD, AD
Älvsborg Algutstorp 1800-1840 AD
Älvsborg Alingsås landsförsamling 1688-1730,1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Alingsås stadsförsamling 1688-1921 SLD, AD
Älvsborg Asklanda 1800-1840 AD
Älvsborg Bergstena 1800-1827 AD
Älvsborg Billingsfors 1800-1840 AD
Älvsborg Blidsberg 1800-1840 AD
Älvsborg Bolstad 1800-1840 AD
Älvsborg Borgstena 1831-1840 AD
Älvsborg Borås 1800-1840 AD
Älvsborg Bredared 1715-1799,1841-1936 SLD
Älvsborg Broddarp 1800-1840 AD
Älvsborg Brunn 1800-1840 AD
Älvsborg Brålanda 1800-1840 AD
Älvsborg Bråttensby 1758-1925 SLD, AD
Älvsborg Brämhult 1800-1840 AD
Älvsborg Bäcke 1800-1861 SLD, AD
Älvsborg Bälinge 1733-1783,1800-1827 SLD, AD
Älvsborg Böne 1800-1840 AD
Älvsborg Dals-Ed 1706-1806,1830-1861 SLD, AD
Älvsborg Dalskog 1800-1840 AD
Älvsborg Dalum 1800-1840 AD
Älvsborg Edsleskog 1800-1840 AD
Älvsborg Eggvena 1871-1929 SLD
Älvsborg Eriksberg 1800-1840 AD
Älvsborg Erikstad 1800-1840 AD
Älvsborg Erska 1800-1840 AD
Älvsborg Fors 1688-1921 AD
Älvsborg Fristad 1831-1841 AD
Älvsborg Frändefors 1800-1840 AD
Älvsborg Fröskog 1764-1861 SLD, AD
Älvsborg Fullerstad 1800-1827 AD
Älvsborg Fuxerna 1801-1840 AD
Älvsborg Fänneslunda 1800-1840 AD
Älvsborg Färgelanda 1693-1861 SLD
Älvsborg Fölene 1873-1930 SLD
Älvsborg Gestad 1763-1840 SLD, AD
Älvsborg Gesäter 1800-1849 AD
Älvsborg Gingri 1800-1840 AD
Älvsborg Grinstad 1800-1840 AD
Älvsborg Grovare 1800-1840 AD
Älvsborg Grude 1800-1822,1896-1934 SLD, AD
Älvsborg Gullered 1800-1816,1822-1839 AD
Älvsborg Gunnarsnäs 1800-1840 AD
Älvsborg Gärdhem 1712-1735,1743-1786,1801-1818,1861-1921 SLD, AD
Älvsborg Hedared 1800-1835 AD
Älvsborg Hemsjö 1688-1730,1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Herrljunga 1758-1931 SLD
Älvsborg Hol 1798-1840 AD
Älvsborg Holm 1800-1840 AD
Älvsborg Horla 1800-1840 AD
Älvsborg Hov 1800-1818,1862-1916 SLD
Älvsborg Hudene 1800-1824 AD
Älvsborg Humla 1800-1839 AD
Älvsborg Håbol 1800-1840 AD
Älvsborg Hålanda 1693-1920 SLD, AD
Älvsborg Hällstad 1800-1840 AD
Älvsborg Härna 1800-1840 AD
Älvsborg Högsäter 1800-1840 AD
Älvsborg Hössna 1800-1839 AD
Älvsborg Jällby 1800-1824 AD
Älvsborg Järbo 1800-1840 AD
Älvsborg Järn 1800-1840 AD
Älvsborg Kilanda 1800-1840 AD
Älvsborg Knätte 1800-1840 AD
Älvsborg Kullings-Skövde 1800-1840 AD
Älvsborg Kvinnestad 1800-1840 AD
Älvsborg Källunga 1800-1818 AD
Älvsborg Lagmansred 1800-1840,1860-1920 SLD, AD
Älvsborg Landa 1800-1840 AD
Älvsborg Laxarby 1800-1840 AD
Älvsborg Lena 1800-1840 AD
Älvsborg Lerdal 1800-1815,1837-1840 AD
Älvsborg Lerum 1800-1922 SLD, AD
Älvsborg Liared 1800-1840 AD
Älvsborg Ljur 1800-1840 AD
Älvsborg Långared 1800-1828 AD
Älvsborg Magra 1800-1809,1812-1840 AD
Älvsborg Mjäldrunga 1800-1840 AD
Älvsborg Mo 1703-1840 SLD, AD
Älvsborg Molla 1800-1840 AD
Älvsborg Murum 1800-1840 AD
Älvsborg Månstad 1728-1799 SLD
Älvsborg Möne 1800-1840 AD
Älvsborg Naglum 1743-1787,1860-1887 SLD
Älvsborg Norra Björke 1690-1695,1744-1785,1801-1818,1861-1920 SLD, AD
Älvsborg Norra Säm 1802-1818 AD
Älvsborg Nårunga 1800-1840 AD
Älvsborg Nödinge 1688-1920 SLD
Älvsborg Nössemark 1820-1836 AD
Älvsborg Od 1800-1840 AD
Älvsborg Ornunga 1800-1840 AD
Älvsborg Remmene 1871-1895 SLD
Älvsborg Rommele 1800-1840 AD
Älvsborg Råggärd 1687-1860 SLD, AD
Älvsborg Rångedala 1800-1805,1809-1840 AD
Älvsborg Rännelanda 1725-1860 SLD
Älvsborg Rödene 1800-1815 AD
Älvsborg Rölanda 1800-1821,1826-1840 AD
Älvsborg Sandhult 1790-1799,1841-1936 SLD
Älvsborg Sankt Peder 1800-1840 AD
Älvsborg Seglora 1681-1799,1841-1897 SLD
Älvsborg Siene 1800-1840 AD
Älvsborg Skallsjö 1692-1716,1729-1840 SLD, AD
Älvsborg Skepplanda 1693-1920 SLD
Älvsborg Skogsbygden 1820 AD
Älvsborg Skållerud 1800-1840 AD
Älvsborg Skölvene 1800-1840 AD
Älvsborg Starrkärr 1688-1920 SLD
Älvsborg Steneby 1688-1889 SLD
Älvsborg Stora Lundby 1689-1792,1800-1840 SLD, AD
Älvsborg Stora Mellby 1800-1840,1860-1920 SLD, AD
Älvsborg Strängsered 1800-1840 AD
Älvsborg Sundals-Ryr 1800-1840 AD
Älvsborg Svanskog 1861-1890 VSFF
Älvsborg Södra Björke 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Härene 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Ving 1800-1840 AD
Älvsborg Södra Vånga 1800-1840 AD
Älvsborg Tarsled 1872-1894 SLD
Älvsborg Timmele 1800-1840 AD
Älvsborg Tisselskog 1800-1861 SLD, AD
Älvsborg Toarp 1800-1806,1809-1840 AD
Älvsborg Torp 1800-1840 AD
Älvsborg Torpa 1831-1841 AD
Älvsborg Torrskog 1800-1852 SLD, AD
Älvsborg Trollhättan 1860-1938 SLD
Älvsborg Tunge 1800-1840 AD
Älvsborg Tydje 1769-1824 SLD
Älvsborg Tärby 1800-1840 AD
Älvsborg Töftedal 1706-1940 SLD
Älvsborg Töllsjö 1747-1799,1841-1938 SLD
Älvsborg Tösse 1830-1860 SLD
Älvsborg Tösse med Tydje 1782-1829 SLD
Älvsborg Ulricehamn 1800-1840 AD
Älvsborg Upphärad 1688-1871 SLD, AD
Älvsborg Varnum 1809-1840 AD
Älvsborg Vassända 1743-1788 SLD
Älvsborg Vassända-Naglum 1693-1743,1841-1860 SLD
Älvsborg Vesene 1800-1824 AD
Älvsborg Vist 1807-1840 AD
Älvsborg Vårvik 1800-1840 AD
Älvsborg Vänersborg 1776-1921 SLD, AD
Älvsborg Väne-Ryr 1743-1787 SLD
Älvsborg Väne-Åsaka 1688-1704,1729-1735,1743-1786,1801-1818,1895-1921 SLD, AD
Älvsborg Vänga 1688-1693 SLD
Älvsborg Västerlanda 1686-1865 SLD
Älvsborg Västra Tunhem 1800-1840 AD
Älvsborg Åmåls stadsförsamling 1800-1840 AD
Älvsborg Ånimskog 1779-1860 SLD, AD
Älvsborg Åsbräcka 1688-1920 SLD, AD
Älvsborg Ärtemark 1777-1796,1800-1854 SLD, AD
Älvsborg Äspered 1800-1840 AD
Älvsborg Ödeborg 1800-1812 AD
Älvsborg Ödenäs 1698-1861 SLD
Älvsborg Ödskölt 1734-1860 SLD
Älvsborg Ör 1707-1930 SLD
Älvsborg Öra 1800-1840 AD
Älvsborg Östad 1800-1840 AD
Örebro Almby 1800-1840 AD
Örebro Asker 1688-1726,1800-1840,1852-1854 SLD, AD
Örebro Askersunds landsförsamling 1800-1840 AD
Örebro Askersunds stadsförsamling 1800-1840 AD
Örebro Axberg 1800-1840 AD
Örebro Bo 1800-1840 AD
Örebro Dylta bruksförsamling 1800-1840 AD
Örebro Edsberg 1800-1840 AD
Örebro Ekeby 1800-1840 AD
Örebro Eker 1800-1840 AD
Örebro Ervalla 1800-1840 AD
Örebro Fellingsbro 1800-1840 AD
Örebro Finnerödja 1841-1895 SLD
Örebro Glanshammar 1800-1840 AD
Örebro Grythyttan 1800-1840 AD
Örebro Gräve 1800-1840 AD
Örebro Gällersta 1800-1840 AD
Örebro Hackvad 1800-1840 AD
Örebro Hallsberg 1800-1840 AD
Örebro Hammar 1800-1840 AD
Örebro Hardemo 1800-1840 AD
Örebro Hidinge 1800-1840 AD
Örebro Hjulsjö 1800-1840 AD
Örebro Hovsta 1800-1840 AD
Örebro Hällefors 1800-1840 AD
Örebro Järnboås 1800-1840 AD
Örebro Karlsdal 1800-1840 AD
Örebro Karlskoga 1702-1794,1800-1840 VSFF, AD
Örebro Kil 1800-1840 AD
Örebro Knista 1800-1840 AD
Örebro Kräcklinge 1800-1840 AD
Örebro Kumla 1800-1840 AD
Örebro Kvistbro 1800-1841 SLD, AD
Örebro Lerbäck 1800-1840 AD
Örebro Lillkyrka 1800-1840 AD
Örebro Lindesberg 1800-1840 AD
Örebro Ljusnarsberg 1800-1840 AD
Örebro Lännäs 1823-1841 AD
Örebro Mosjö 1800-1840 AD
Örebro Nora bergsförsamling 1800-1840 AD
Örebro Näsby 1800-1840 AD
Örebro Ramsberg 1679-1948 SBFFE
Örebro Ramundeboda 1800-1840 AD
Örebro Rinkaby 1800-1840 AD
Örebro Rockesholms bruksförsamling 1800-1840 AD
Örebro Sköllersta 1800-1840 AD
Örebro Snavlunda 1804-1840 AD
Örebro Stora Mellösa 1800-1840 AD
Örebro Svennevad 1663-1720,1800-1840 SLD, AD
Örebro Tysslinge 1800-1840 AD
Örebro Tångeråsa 1800-1840 AD
Örebro Täby 1800-1840 AD
Örebro Viby 1800-1840 AD
Örebro Vintrosa 1800-1812 AD
Örebro Ånsta Längbro 1800-1840 AD
Örebro Örebro Nikolai 1800-1840 AD
Örebro, Östergötland Västra Ny 1800-1840 AD
Östergötland Appuna 1800-1840 AD
Östergötland Asby 1800-1840 AD
Östergötland Ask 1800-1840 AD
Östergötland Askeby 1800-1840 AD
Östergötland Bankekind 1800-1840 AD
Östergötland Bjälbo 1800-1840 AD
Östergötland Björkeberg 1800-1840 AD
Östergötland Björsäter 1800-1840 AD
Östergötland Borg 1800-1820 AD
Östergötland Brunneby 1800-1824 AD
Östergötland Börrum 1800-1840 AD
Östergötland Dagsberg 1800-1840 AD
Östergötland Drothem 1800-1840 AD
Östergötland Ekeby 1800-1831,1834-1840 AD
Östergötland Ekebyborna 1800-1840 AD
Östergötland Fivelstad 1800-1840 AD
Östergötland Flistad 1800-1840 AD
Östergötland Fornåsa 1800-1840 SLD, AD
Östergötland Furingstad 1800-1840 AD
Östergötland Gammalkil 1800-1840 AD
Östergötland Gistad 1800-1840 AD
Östergötland Godegård 1800-1840 AD
Östergötland Grebo 1800-1840 AD
Östergötland Gryt 1800-1840 AD
Östergötland Gårdeby 1800-1840 AD
Östergötland Hagebyhöga 1800-1840 AD
Östergötland Harstad 1800-1840 AD
Östergötland Heda 1800-1840 AD
Östergötland Herrberga 1800-1840 AD
Östergötland Herrestad 1800-1840 AD
Östergötland Hogstad 1800-1840 AD
Östergötland Horn 1837-1838 AD
Östergötland Hov 1800-1840 AD
Östergötland Hägerstad 1800-1840 AD
Östergötland Hällestad 1636-1639,1650-1748,1800-1840 SLD, AD
Östergötland Häradshammar 1800-1840 AD
Östergötland Högby 1800-1840 AD
Östergötland Jonsberg 1800-1840 AD
Östergötland Järstad 1800-1840 AD
Östergötland Kaga 1800-1840 AD
Östergötland Kimstad 1800-1840 AD
Östergötland Kisa 1804-1840 AD
Östergötland Klockrike 1800-1840 AD
Östergötland Konungsund 1800-1840 AD
Östergötland Kristberg 1800-1840 AD
Östergötland Krokek 1800-1840 AD
Östergötland Kuddby 1800-1840 AD
Östergötland Kullerstad 1800-1840 AD
Östergötland Kumla 1800-1840 AD
Östergötland Kvarsebo 1800-1840 AD
Östergötland Kvillinge 1800-1840 AD
Östergötland Källstad 1800-1840 AD
Östergötland Kälvsten 1800-1837 AD
Östergötland Kärna 1800-1860 SLD, AD
Östergötland Kättilstad 1800-1840 AD
Östergötland Landeryd 1800-1840 AD
Östergötland Ledberg 1800-1840 AD
Östergötland Lillkyrka 1800-1840 AD
Östergötland Linköpings domkyrkoförsamling 1800-1840 AD
Östergötland Linköpings St Lars 1800-1840 AD
Östergötland Ljung 1800-1840 AD
Östergötland Lönsås 1800-1840 AD
Östergötland Löt 1800-1802 AD
Östergötland Malexander 1800-1840 AD
Östergötland Mjölby 1800-1840 AD
Östergötland Mogata 1800-1840 AD
Östergötland Motala 1800-1840 AD
Östergötland Normlösa 1800-1840 AD
Östergötland Norra Vi 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings Borg 1821-1840 AD
Östergötland Norrköpings Hedvig 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings St Johannes 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings St Olai 1800-1840 AD
Östergötland Norrköpings Östra Eneby 1800-1840 AD
Östergötland Nykil 1800-1840 AD
Östergötland Nässja 1800-1840 AD
Östergötland Oppeby 1800-1840 AD
Östergötland Orlunda 1800-1840 AD
Östergötland Rappestad 1800-1840 AD
Östergötland Regna 1645-1778,1800-1840 SLD, AD
Östergötland Ringarum 1800-1840 AD
Östergötland Rinna 1800-1840 AD
Östergötland Risinge 1633-1697,1800-1840 SLD, AD
Östergötland Rogslösa 1800-1840 AD
Östergötland Rystad 1800-1840 AD
Östergötland Rök 1800-1840 AD
Östergötland Rönö 1800-1840 AD
Östergötland Simonstorp 1800-1840 AD
Östergötland Sjögestad 1800-1811,1814-1840 AD
Östergötland Skeda 1800-1840 AD
Östergötland Skedevi 1763-1840 SLD, AD
Östergötland Skeppsås 1800-1840 AD
Östergötland Skällvik 1800-1840 AD
Östergötland Skänninge 1800-1840 AD
Östergötland Skärkind 1800-1840 AD
Östergötland Skönberga 1800-1840 AD
Östergötland Slaka 1800-1840 AD
Östergötland St Anna 1800-1840 AD
Östergötland St Laurentii 1800-1840 AD
Östergötland St Per 1800-1840 AD
Östergötland Sten 1800-1805,1808-1812 AD
Östergötland Stjärnorp 1800-1840 AD
Östergötland Stora Åby 1800-1840 AD
Östergötland Strå 1800-1840 AD
Östergötland Styra 1800-1840 AD
Östergötland Styrstad 1800-1840 AD
Östergötland Sund 1800-1840 AD
Östergötland Svanshals 1800-1840 AD
Östergötland Svinhult 1800-1840 AD
Östergötland Sya 1800-1840 AD
Östergötland Tidersrum 1800-1840 AD
Östergötland Tingstad 1800-1840 AD
Östergötland Tjällmo 1800-1840 AD
Östergötland Tjärstad 1800-1840 AD
Östergötland Torpa 1800-1840 AD
Östergötland Tåby 1800-1840 AD
Östergötland Törnevalla 1800-1840 AD
Östergötland Ulrika 1800-1831 AD
Östergötland Vadstena 1800-1840 AD
Östergötland Vadstena hospitalsförsamling 1832 AD
Östergötland Vallerstad 1800-1840 AD
Östergötland Varv 1800-1840 AD
Östergötland Veta 1800-1840 AD
Östergötland Viby 1800-1840 AD
Östergötland Vikingstad 1800-1840 AD
Östergötland Vinnerstad 1800-1840 AD
Östergötland Vist 1800-1840 AD
Östergötland Vreta kloster 1800-1840 AD
Östergötland Vånga 1800-1840 AD
Östergötland Vårdnäs 1800-1840 AD
Östergötland Vårdsberg 1800-1840 AD
Östergötland Väderstad 1800-1840 AD
Östergötland Värna 1800-1840 AD
Östergötland Västerlösa 1800-1840 AD
Östergötland Västra Eneby 1800-1840 AD
Östergötland Västra Harg 1800-1840 AD
Östergötland Västra Husby 1800-1840 AD
Östergötland Västra Ryd 1800-1840 AD
Östergötland Västra Skrukeby 1800-1840 AD
Östergötland Västra Stenby 1838-1840 AD
Östergötland Västra Tollstad 1800-1840 AD
Östergötland Väversunda 1800-1840 AD
Östergötland Å 1800-1840 AD
Östergötland Åsbo 1800-1811,1824-1840 AD
Östergötland Åtvid 1800-1840 AD
Östergötland Älvestad 1800-1840 AD
Östergötland Ödeshög 1800-1840 AD
Östergötland Örberga 1800-1840 AD
Östergötland Örtomta 1800-1840 AD
Östergötland Östra Harg 1800-1840 AD
Östergötland Östra Husby 1800-1840 AD
Östergötland Östra Ny 1800-1840 AD
Östergötland Östra Ryd 1800-1840 AD
Östergötland Östra Skrukeby 1800-1840 AD
Östergötland Östra Stenby 1800-1840 AD
Östergötland Östra Tollstad 1800-1840 AD

ANTAL FÄRGBILDER

88 726 410

Mer info om våra färgbilder

  Varukorg



Starta programmet